اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی در رابطه با پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالی در رابطه با پاور کامپیوتر

سلام خدمت دوستان

دوستان پاور کامپیوتر من 650 وات (غیر اکتیو) مارک معتبر کولرمستراست. (حدود 2 سال خوردی هست که خریدمش)

تا بحال مدارهای مختلف پاورهای کامپیوتری رو دیدم (مخصوصا مدل های جدید) ، اما مدل پاور من تا حدودی عجیب و غریب است . !! مثلا چرا در پاور من این همه سلف به کار رفته !!! یا اون ترانس سمت چپ چه کاری انجام میدهد !! . از موارد قابل ذکر دیگر استفاده از دو خازن 200 ولت 1200 میکرو و استفاده از دو پل دیود موازی شده !!!

ممنون میشم راهنمایی کنید .

پاسخ : سوالی در رابطه با پاور کامپیوتر

نوشته اصلی توسط SINASET
    دوستان پاور کامپیوتر من 650 وات (غیر اکتیو) مارک معتبر کولرمستراست. (حدود 2 سال خوردی هست که خریدمش)
    خوب پاور هرچی پدر مادر دار باشه ؛ مدارش هم پر پیمونه !!!
    من خودم 1 سال پیش پاور خریدم 20 تومن مارک تراست !!! oo: کلا 200 گرم بود ! داخلش 3 تا ترانزیستور و 1 دونه ترانس و تا دلت بخواد مقاومت توان بالا
    کلی هم نویز داشت !!!

[hr]

[s]ببینم قصد فروش این پاور رو نداری ؟ [/s]
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
      [hr]
      [s]ببینم قصد فروش این پاور رو نداری ؟ [/s]
      سلام بر شما دوست من
      ممنون از پاسخ شما

راستش این پاور تنها پاوری که دارم ، اگر بدمش اونوقت سیستم رو چطور روشن کنم . :smile:
      باتشکر.

دیدگاه

ترانس سمت چپ و اون سلف های تو ورودی مدار برای جلوگیری از ورود نویز به سیستم و همچنین جلوگیری از خروج نویز تولیدی به خط هستش.
        تو خیلی از پاورهای بی نام و نشان و همچنین آداپتورهای سوییچینگ این قسمت خذف میشه.
        دو خازن بزرگ الکترولیت برای صاف کردن ولتاژ و همچنین امکان کار کردن پاور در ولتاژ 120 ولت رو فراهم میکنه(با اتصال یه کلید یا جامپر روی برد).
        جالبه که هیت سینکش به جای آلومینیوم از مسه :surprised:
        و انگاری رو هیت سینک خروجی هم از یه ترمیستور (دو تا سیم طوسی که به هیت سینک میره)استفاده شده تا دور فن رو کنترل کنه درسته؟

دیدگاه

سلام دوباره

ممنون از دوستان از بابت شرکت در بحث .
          بله دوست من ، دماسنج پاوره هستش، ولی تاثیری روی دور فن نداره (یا حداقل من متوجه کم یا زیاد شدن دور فن نمی شم )

اما چند سوال .
          ابتدا این رو خدمتون عرض کنم ، شرکت کولر مستر ، شرکت سفارش دهند هستش ،و طراح این پاور شرکتی دیگری میباشد (اما این شرکت تاکید خاصی بر کیفیت بالا دارد )

اما سوال ، پاور زیر نیز جزو جدیدترین پاور شرکت coolermaster با توان 850 وات می باشد .(بهروری در 20 تا 100 درصد لود 92 درصد ، وزنشم 1.9 کیلو گرم و از سایت معتبر تیک پاور اپ امتیاز 9.4 گرفته است . )

در پاور زیر ظاهرا خبری از ترانزیستور قدرت نیست ؟!! همچنین خبری از اون ترانس سمت چپ نیست ،تعداد سلفاشم با مال من تقریبا یکی هست .(با اینکه توانش از مدل من بیشتر ، شاید بخاطر بهره بری باشه ، نظر دوستا چیه )

باتشکر

دیدگاه

چقدر خوشگل و باکلاسه تا حالا پاوری به این خوشگلی ندیده بودم :icon_razz:
            در پاور زیر ظاهرا خبری از ترانزیستور قدرت نیست ؟!!
            احتمالا به صورت integrated circuit زیر اون هیت سینک U شکل قرار گرفته چون ترمیستور کنترل فن به این هیت سینک متصله

انصافا هم طراحی فوق العاده ای داره! خازن های solid state و کلی سلف تو طبقه خروجی و از همه مهمتر surge current limiter فوق العادش.
            به اون رله سفید رنگ :surprised: خوب دقت کنید.در نگاه اول با خوتون میگید که بابا اینا دیگه چه .... هستن .رله واسه پاور آخه.
            ولی دلیلش اینه :
            تو لحظه اول اتصال برق خازن ها اتصال کوتاه هستن و این باعث میشه جریان لحظه ای بسیار بزرگی از مدار عبور کنه و باعث ایجاد جرقه شدیدی بشه برای جلوگیری از این اتفاق اینا اومدن دو تا ترمیستور با مقاومت پایین رو با خط سری کردن و با استفاده از یه تایمر بعد از سپری شدن تایم مشخصی رله میاد تو مدار و ترمیستور رو اتصال کوتاه میکنه تا تلفات توان روی ترمیستور به صفر برسه.
            این اولین باره همچین مداری رو تو پاور میبینم همه یه ترمیستور رو به صورت دائم سری با خط میگیرن
            تعداد سلفاشم با مال من تقریبا یکی هست .(با اینکه توانش از مدل من بیشتر ، شاید بخاطر بهره بری باشه ، نظر دوستا چیه )
            تعداد سلف ها ربطی به راندمان نداره.راندمان به طراحی ترانس؛ فرکانس سویچینگ و مواردی از این دست بستگی داره

دیدگاه

سلام دوست من
              واقعا ممنون بابت توضیحاتت خوبتون .

==
              نظرتون رو در رابطه با این پاور هم بفرمایید:

پاور corsair 1200w راندمان (91 تا 92 درصد) وزن 2.3کیلو ، امتیاز از سایت تیک پاور اپ 9.8 !!!

ظاهرا این پاور توانایی برقراری ارتباط با کامپیوتر داره ، نمودار مربوطه

رابط نرم افزاری ، پاور

درون پاور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SINASET
                نظرتون رو در رابطه با این پاور هم بفرمایید:

پاور corsair 1200w راندمان (91 تا 92 درصد) وزن 2.3کیلو ، امتیاز از سایت تیک پاور اپ 9.8 !!!
                - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                ارتباط با من : ir02x6
                طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

والا چیزی برا گفتن ندارم :sad: آخه اونقدرام باسواد نیستم
                  فن پاور 4 سیمه PWM هستش یعنی مقدار دقیق دور فن به طور دائم اندازه گیری میشه! (شاید برای نمایش به کاربر)مقدار دمای هوای ورودی به پاور هم توسط ترمیستور اندازه گیری میشه که واقعا من هر چی فکر می کنم نمیدونم دلیلش چی می تونه باشه :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                    والا چیزی برا گفتن ندارم :sad: آخه اونقدرام باسواد نیستم
                    فن پاور 4 سیمه PWM هستش یعنی مقدار دقیق دور فن به طور دائم اندازه گیری میشه! (شاید برای نمایش به کاربر)مقدار دمای هوای ورودی به پاور هم توسط ترمیستور اندازه گیری میشه که واقعا من هر چی فکر می کنم نمیدونم دلیلش چی می تونه باشه :read:
                    سلام
                    این ترمیستور ها روی اکثر فن های موجود در بازار وجود داره(البته بصورت مدار داخلی فن) و در انحصار این شرکت تولیدی پاور نیست
                    دلیلشم مشخصه "هرچه دمای اطراف فن بالاتر باشه دور فن هم بیشتر میشه و گرما رو بیشتر به بیرون منتقل میکنه
                    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

معمولا این ترمیستور بر روی هیت سینک دیودهای شاتکی خروجی نصب میشه!

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان
                        ممنون از هر سه دوست عزیز.

تو سایت این توضیحات رو داده
                        The fan that cools down the internals of the AX1200i is provided by Yate Loon Electronics and its model number is D14BH-12 (12V, 0.7 A, 2800 RPM, 140 CFM, 48.5 dBA). It is equipped with double ball-bearings for increased life time, compared to sleeved bearing ones. It is fairly quiet, since it is thermally controlled, and doesn’t spin at all at low loads. During our tests the highest speed it reached was 1800 RPMs. Finally, a thermistor is attached on it and the second connector is for this component. Both the fan and the thermistor are connected to the control board of the PSU
                        ======
                        دوستان ببخشید یک سوال دیگه
                        من دو اداپتور 40 واتی مانیتور دارم ،هر دو مارک lg هستن . (یکیش مال lcd و اون یکی مال led ) اونی که ماله led هست سایزش تقریبا نصف ،اداپتور lcd هستش. میخواستم بدونم از نظر دوستان کدام اداپتور بهتر هستش .

باتشکر

دیدگاه

اگه جریان خروجی هر دوتاش یکی هستش باید بازش کنی تا متوجه بشی که کدوم بهتره
                          از روی اندازه که نمیشه نظر داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X