اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تضعیف برق شهر با خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تضعیف برق شهر با خازن

با سلام دوستان اگه میشه بهم بگید چطوری میتونم برق شهر و با خازن ضعیف کنم (همون فیلتر rc رو میگم) بیشتر روی ماکزیمم جریان عبوری از خازن ها گیر کردم حداکثر چه جریانی رو میتونن تحمل کنن تو رو خدا کمک کنید خیلی عجله دارم
    بسياري از ناکاميآ‌ها ناشي از اين است که هنگام تسليم شدن نميآ‌دانيد که تا چه حد به موفقيت نزديکيد .توماس اديسون

پاسخ : تضعیف برق شهر با خازن

یکم بیشتر میتونی توضیح بدی؟ ولتاژ رو میخوای بیاری پایین؟ تا چند؟ منظورت چیه که خازن تا چه جریانی میده؟!
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

تو این روش باید حتماً جریان خروجی رو بدونید وگرنه درست کار نمی کنه و ممکنه بترکه! من یه بار یه برد ترکوندم oo:
      خازن به عنوان عنصر سری با مدار، کارِ کاهش ولتاژ رو انجام میده. این روش کاره:
      جریان حدودی خروجی رو محاسبه کنید.
      از روی جریان، امپدانس خازن رو توی فرکانس 50 هرتز محاسبه کنید (مدارهای الکتریکی 1و2).
      به فاز برق شهر خازن مربوطه رو اتصال بدید و این خازن رو سری با بقیه مدار کنید.
      بعد از خازن یک دیود، یا بهترش، یه پل دیودی قرار بدید.
      بعد از پل دیودی یک خازن (یکسوساز) بگذارید. این خازن می تونه ولتاژ پایین و ظرفیت بالا باشه.
      الآن می تونید یه جریان محدودی از این مدار بگیرید.
      نکات فنی:
      خازن حتماً 400 ولت باشه. معمولاً خازن در حد چند صد نانو فاراد در میاد.
      یه مقاومت بزرگ (1M اهم) با خازن موازی کنید.
      نول برق شهر به مرجع صفر ولت مدار شما متصله. پس ایزوله نیست. به هیچ جای مدار نباید دست بزنید!!
      بهتره فیوز سر راه مدار بگذارید.

تو اینترنت جستجو کنید بیشتر متوجه میشید.
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
        تو این روش باید حتماً جریان خروجی رو بدونید وگرنه درست کار نمی کنه و ممکنه بترکه! من یه بار یه برد ترکوندم oo:
        خازن به عنوان عنصر سری با مدار، کارِ کاهش ولتاژ رو انجام میده. این روش کاره:
        جریان حدودی خروجی رو محاسبه کنید.
        از روی جریان، امپدانس خازن رو توی فرکانس 50 هرتز محاسبه کنید (مدارهای الکتریکی 1و2).
        به فاز برق شهر خازن مربوطه رو اتصال بدید و این خازن رو سری با بقیه مدار کنید.
        بعد از خازن یک دیود، یا بهترش، یه پل دیودی قرار بدید.
        بعد از پل دیودی یک خازن (یکسوساز) بگذارید. این خازن می تونه ولتاژ پایین و ظرفیت بالا باشه.
        الآن می تونید یه جریان محدودی از این مدار بگیرید.
        نکات فنی:
        خازن حتماً 400 ولت باشه. معمولاً خازن در حد چند صد نانو فاراد در میاد.
        یه مقاومت بزرگ (1M اهم) با خازن موازی کنید.
        نول برق شهر به مرجع صفر ولت مدار شما متصله. پس ایزوله نیست. به هیچ جای مدار نباید دست بزنید!!
        بهتره فیوز سر راه مدار بگذارید.

تو اینترنت جستجو کنید بیشتر متوجه میشید.
        ممنون
        این امپدانس خازن چیه ؟ بیشترک میگی ، شرمنده ها
        در ضمن ظرفیتو چطو حساب کنیم ؟
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

مقاومتی که خازن در مقابل جریان متناوب نشون میده یا همون آمپدانس از این رابطه به دست میاد
          کد:
          Xc=1/(2*Pi*f*C)
          در صورتی که بخوایم از روی جریان مقدار خازن رو بدست بیاریم اول باید مقاومت کل رو از روی جریان حساب کنیم و در رابطه بالا جاگذاری کنیم که ظرفیتتت خازن سری به دست میاد
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X