اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب لودسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب لودسل

سلام

من باید برای اندازه گیری وزن بین 20 کیلو تا 1000 کیلو با دقت 1 گرم یک لودسل انتخاب کنم

تا حالا پیدا نکردم. همچین چیزی وجود داره؟
    استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
    http://rapidbaz.com/from/26877

پاسخ : انتخاب لودسل

سلام
    برای اینکار یا باید از لودسلهای کلاس a استفاده کنی که دقت مورد نظر شمارو داشته باشه .
    یا اینکه از لودسل کلاس c که در بازار با قیمتهای خوب به راحتی پیدا میشه استفاده کنی و رزولوشن غیر واقعی 1 گرم رو نرم افزاری ایجاد کنی

دیدگاه

لودسل کلاس a رو از کجا میشه گیر آورد
      اصلا نیست

بصورت نرم افزاری فکر نکنم بشه کاری کرد
      من باید نیرو رو با سرعت یک میلیمتر در دقیقه وارد کنم
      میشه یه توضیح حدودی بدین که نرم افزاری چکار باید بکنم (یه مثال)

دیدگاه

بعید میدونم بتونی به این راحتی پیدا کنی
        اگر به من بگی دقیقا میخوای چیکار کنی فکر کنم بتونم راهنماییت کنم .
        اطلاعاتی که لازم دارم میزان نیروی وارده . مینیمم و ماکزیمم نیرو و زمان نمونه برداریته که به چه نحوی و با چه سرعتی میخوای تغییرات نیرو رو ببینی

دیدگاه

ببین
          یه فک متحرک دارم که با سرعت یک میلی متر تا 10 میلی متر ( بسته به نمونه مورد آزمایش) بسمت پایین حرکت میکنه
          نیرویی که ماکزیمم وارد میکنه 970 کیلو هست که تغییر شکل نمونه زیرش با یک خطکش دیجیتال اندازه گیری میشه
          (نمونه مورد آزمایش میتونه یک پروفیل فلزی یا چیزی شبیه به اون باشه)

هرچه که قطعه ما کوچکتر و ظریفتر باشه فشار وارده و سرعت حرکت فک کمتر میشه
          مثلا مینیمم نیرو 20 کیلو هست که با سرعت یک میلیمتر بر دقیقه وارد میشه
          و ماکزیمم نیرو 970 کیلو هست که با سرعت ده میلیمتر بر دقیقه وارد میشه

فکر کن در حالت مینیمم که نیرو 20 کیلو هست دقت اندازه گیری وزنی باید یک گرم باشه
          اما این لودسل باید همچنین بتونه ماکزیمم نیرو رو هم اندازه گیری کنه

(استفاده از چند لودسل توی رنج های مختلف پیشنهاد یکی از دوستام بوده اما فکر جالبی نیست)

ممنون میشم اگه بتونی کمک کنی
          ضمنا لودسل های تو بازار با این رنج چه دقتی دارن؟

دیدگاه

خوب تا اونجایی که من برداشت کردم محلی که فک متحرک نیرو رو به بخش ثابت وارد میکنه برای کلیه نیروها از مینیمم تا ماکزیمم ثابته . پس قاعدتا نمیتونی از چند لودسل برای رنجهای مختلف استفاده کنی . چطور میخوای بین سنسورها سویچ کنی ؟؟
            باید از یک لودسل 1 تنی یا 4 لودسل 250 کیلوگرمی استفاده کنی . که اگر سطح مقطع نیروت کمه ( در حد سانتیمتر مربع ) بهتره که از یک لودسل استفاده کنی .
            لودسل 1 تنی به طور معمول دقت 100 گرم میتونه بهت بده . که با دقت مد نظر شما خیلی فرق داره .
            ولی توی رنج پایین تا 30 کیلوگرم من لودسل مناسبی که 1 گرم رو بهت بده با خطای +- 1g میتونم بهت بدم .
            تا 100 کیلو هم میتونی با دقت 10 گرم داشته باشی . ولی دقت 1 گرم برای نیروی 1 تن خیلی دقت غیر منطقی هست . یعنی باید 1 ملیون زینه بهت بده . درخواستت منصفانه نیست :redface:
            نهایتا 10.000 زینه صحیح میتونی از لودسلهای موجود بگیری .
            بیشتر از این فکر نمیکنم حتی اگه لودسلی پیدا کنی مقرون به صرفه باشه .
            تا این رزولوشن من میتونم هم تو تهیه قطعات و هم پیاده سازی کمکت کنم .
            ولی رزولوشن مورد نظرت یه خورده زیاد از حد بالاست

دیدگاه

دستت درد نکنه
              استفاده از چند لودسل نظر دوستم بود و منظورش این بود که لودسل قابل تعویض باشه و بشه برای قطعات کوچیک و بزرگ لودسل رو عوض کرد.

اما استفاده از چند لودسل همزمان فکر جالبیه که به ذهن خودم نرسیده بود

از بابت سطح مقطع مشکلی نیست میشه جای لودسلها رو دست کرد که از 4 لودسل 250 کیلویی استفاده بشه.
              خوب دقتش به 1 گرم نمیرسه اما راست میگی 1 گرم هم خیلی غیر منطقیه (شاید بشه از 10 تا 100 گرمی استفاده کرد :redface: )

در مجموع از کمکت ممنونم

دیدگاه

راستی وقتی بهش فکر کردم دیدم نمیشه از 10 تا لودسل 100 گرمی استفاده کرد
                چون اونوقت باز هم دقتش 100 گرم میشه :cry:

فکر کنم باید همون دقت 100 گرم رو با یک لودسل قبول کنم

دیدگاه

به نظر من هم بهتره به دقت 100 گرم قانع شی . البته باید یه فکری برای وزنهای پایین بکنی چون توی رنج مثلا 10 کیلو گرم . 100 گرم رزولوشن جالبی نیست .
                  نمیشه 2 یا 3 تا از این سیستم درست کنی ؟؟ مثلا یکی تا سقف 100 کیلوگرم رو اندازه بگیره و دیگری از 100 کیلو تا 1 تن ؟؟

دیدگاه

درست کردن چند تا دستگاه که همه موتور و گیربکس و فک و کلی قطعه دیگه دارن کار جالبی نیست
                    فکر کنم همون پیشنهاد اولی که به من شد و اجرا کنم

یعنی یک دستگاه بسازم که بخش لودسل اون قابل تعویض باشه که فرضا اگر قراره قطعه کوچیکی زیر دستگاه گذاشته بشه از لودسل کوچیکه استفاده بشه ، برا بزرگا هم از بزرگه

میشه از دوتا پایه کنترلر هم برای ایمنی بیشتر استفاده کنیم که خود کنترلر تشخیص بده کودوم لودسل رو دستگاهه که فشار بیش از حد به اون وارد نکنه.
                    مثلا اگر لودسل بزرگه رو دستگاه باشه پایه d4 زمین بشه و اگه کوچیکه رو دستگاه باشه مثلا d5 زمین بشه

ضمنا چون پوزیشن فک متحرک دستگاه هم دائم کنترل میشه ، میشه میکرو رو وادار کرد اگر فک از یه حدی پایین تر اومد (که نشون میده قطعه کوچیکه) اخطار بده که از لودسل کوچیک استفاده بشه، یا از یه حدی بالاتر رفت اخطار بده که از لودسل بزرگه استفاده بشه

دیدگاه

آره فکر جالبیه فقط باید این مساله رو مد نظر داشته باشی که تغییرات ولتاژ همه لودسلها تقریبا یک جوره مثلا اگه یه لودسل 300 گرمی تغییراتش از 0 تا 20 میلی ولته . لودسل 300 کیلویی هم همبن میزان تغییر رو داره .

دیدگاه

سلام دوستان
                        امیدوارم سال خوبی داشته باشید
                        دوست عزیز فکر میکنم که اگه دقت بالاتری داشته باشید باید از لودسل های فرکانسی استفاده کنید
                        البته کار کردن باهاشون مشکله و خیلی لودسل های حساسی هستند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidcht
                          سلام دوستان
                          امیدوارم سال خوبی داشته باشید
                          دوست عزیز فکر میکنم که اگه دقت بالاتری داشته باشید باید از لودسل های فرکانسی استفاده کنید
                          البته کار کردن باهاشون مشکله و خیلی لودسل های حساسی هستند
                          سلام

مرسی، میشه بیشتر راهنمایی کنین یا اینکه یک سورس معرفی کنین

تو ایران قابل تهیه هستن؟ حدود قیمت چقدره؟

دیدگاه

با سلام من بیش از 12 سال است که روی انواع لودسل ها کارکردم و دستگاههای صنعتی زیادی هم ساختم که در اکثر کارخانه ها کار میکند اکر دقیقا بکی دستگاه باید چکاری انجام بده فکر کنم بتونم راهنمایت کنم با آرزوی موفقیت وسربلندی تمام جوانان.

دیدگاه

میدونم یکم دیر وارد بحث شدم، ولی میگم شاید به درد آیندگان بخوره

منم در پروژهآ‌ای از یک لودسل نیم تنی استفاده کردم. برای یک دستگاه تست کمک فنر خودرو.
                              من درباره خود لودسل اطلاعات زیادی ندارم و بخشی از کار به عهده همکارم بود (مثل تهیه لودسل)

من اون لودسل رو با دقت تفکیک ۱۵ بیت تونستم درایو کنم.
                              توضیحاتی در اینجا دادم، شاید مفید باشه :smile:
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21006.0
                              چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X