اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با مدار واسط rs485 به rs232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با مدار واسط rs485 به rs232

با سلام .

می دونم نباید توی انجمن avr تاپیک میزاشتم اما گفتم که از اونجا که کسانی که با avr کار کردند بیشتر با این مشکلات آشنا هستند گفتم اینجا تاپیک بزارم .

من یه بورد دارم که نحوه ارتباط اون با خارج از بورد با پروتکل rs485 هست . یه نرم افزار هم داره که توسط کامپیوتر یه سری اطلاعات میشه روی اون ریخت . من اومدم مدار زیر رو بستم تا اونو به کامپیوتر وصل کنم و اطلاعاتی رو روش بریزم . اما هر کار میکنم ارتباط برقرار نمیشه . هر جور هم که باهاش کلنجار رفتم درست نشد که نشد . لطفا کمکم کنید . [glow=red,2,300]البته من مقاومت 120 اهم بین a و b رو هم گذاشتم و حتی pull up و pull down رو هم گذاشتم اما نشد که نشد . [/glow]

اینم مدار

[glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : مشکل با مدار واسط rs485 به rs232

هیچکسی نمی دونه ؟

دیدگاه

وقت بخیر

بنطرم باید دقت کنید که نرم افزار کامپیوتر برا سویچ از RTS استفاده میکنه ؟
      البته قبلش ببینید ارسال و دریافت و شماره پورت و پروتکل ارتباطی درسته !!!؟

دیدگاه

اون بردی که میفرمایید خودش آداپتور برای ارتباط با کامپیوتر داشته دیگه درسته؟ سریال بوده یا usb ؟

دیدگاه

واقعا ممنون . دقیقا دوستان درست مشکل رو تشخیص دادید .

مشکل این بود که توی آداپتور ارتباط خودش از مبدل usb به rs485 استفاده شده بود و توی اون از پایه RTS آی سی ft232 استفاده نشده بود بلکه اومده بود از یکی از CBUS ها استفاده کرده بود . من اومدم توی همین مدار بالا ، پایه های 2 و 3 رو به +5v وصل کردم دیدم کانکت شد . البته نتونستم اطلاعات توش بریزم اما فهمیدم مشکل چیه .

بازم ممنون .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X