اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در microc

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در microc

به نام خدا
    سلام بچه ها می خواستم بپرسم چرا نمی شه در این نرم افزار متغیر بیت تعریف کرد و در کل نمی شه با بیت کار کرد :cry2:

پاسخ : مشکل در microc

سلام کافیه اینو تعریف کنی:

} struct
    ; 1 : m
    ;bits {
    حالا میتونی متغیرهای بیتتو تعرف کنی:
    ;bits a
    ;bits b
    ...
    برای توضیحات بیشتر برو توی Help برنامه ، برو توی index و تایپ کن bit fields

دیدگاه

به نام خدا
      سلام آقا دمت گرم میشه این رو هم بگی که چگونه می شه با بیت به بیت پورتها کار کرد :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

سلام متاسفانه من زیاد با microc کار نکردم و اینو نمیدونم . ولی فعلا از این روش استفاده کن: کلا برای صفر و یک کردن بیتهای یک بایت عملگرهای & و | رو بکار ببر . مثلا میخوای بیت 3 از بایت M رو یک کنی : ;M|=8 یا میخای همون بیت رو صفر کنی : ;M&=~8
        مثالهای دیگه:
        میخوای بیت 0 از بایت M رو یک کنی : ;M|=1 یا میخای همون بیت رو صفر کنی : ;M&=~1
        میخوای بیت 1 از بایت M رو یک کنی : ;M|=2 یا میخای همون بیت رو صفر کنی : ;M&=~2
        میخوای بیت 2 از بایت M رو یک کنی : ;M|=4 یا میخای همون بیت رو صفر کنی : ;M&=~4
        میخوای بیت 4 از بایت M رو یک کنی : ;M|=16 یا میخای همون بیت رو صفر کنی : ;M&=~16 و الی آخر .
        برای ساده تر شدن برنامه میتونی از define# استفاده کنی:
        define bit0_high M|=1 #
        حالا هرجای برنامه خواستی میتونی بجای M|=1 از bit0_high استفاده کنی . :bye

دیدگاه

به نام خدا
          سلام من خودم تونستم با بیتها در این نرم افزار کار کنم :nice: به این ترتیب که هر رجیستری که بخواهید با بیتهای آن کار کنید باید قبل ازشماره بیت یک F قرار دهید مثل PORTA.F0 که معادل همان PORTA.0 است وبرای رجیستر های دیگر هم می توان هم از این روش استفاده کرد وهم با نوشتن اسم بیت بعد از اسم رجیستر ونقطه مثل INTCON.TMR0F=0 امیدوارم که استفاده کافی از توضیحات من برده باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microtecknic
            به نام خدا
            سلام من خودم تونستم با بیتها در این نرم افزار کار کنم :nice: به این ترتیب که هر رجیستری که بخواهید با بیتهای آن کار کنید باید قبل ازشماره بیت یک F قرار دهید مثل PORTA.F0 که معادل همان PORTA.0 است وبرای رجیستر های دیگر هم می توان هم از این روش استفاده کرد وهم با نوشتن اسم بیت بعد از اسم رجیستر ونقطه مثل INTCON.TMR0F=0 امیدوارم که استفاده کافی از توضیحات من برده باشید
            دوست عزیز من قبلا با بیت ها بدون f هم کار کردم تا هالا به مشکلی بر نخوردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X