اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده ی عملیاتی , tda 2003?!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده ی عملیاتی , tda 2003?!!!

با سلام خدمت دوستان .در مداری نیاز به تقویت جریان تا مثبت منفی 200 میلی امپر دارم .پس از بررسی زیاد به این نتیجه رسیدم استفاده از پوش پول خوبه احتمالا.که نهایتا به این جناب tda2003 برخورد کردیم.حالا از دوستان اشنا به این ای سی سوال دارم.از این تراشه میشه به عنوان یک اپ امپ استفاده کرد یا خیر ؟بعد اینکه جریان خروجی از این تقویت کننده دو جهته است ؟ و نهایتا اینکه به نظرتان مدار زیر کار میکنه ؟در ورودی من جریان بین صفر تا دو میلی امپر دارم .با این مدار می خوام در خروجی ولتاژ بین یک تا منفی یک را داشته باشم به طوری که بتواند به من تا مثبت منفی 200 میلی امپر جریان بدهد. :wow: با تشکر
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

پاسخ : تقویت کننده ی عملیاتی , tda 2003?!!!

دوستان , نظری نبود ؟:cry2:
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

دوست گرامی

مدار مجتمع TDA2003 در اصل به منظور تقویت سیگنالهای صوتی طراحی گردیده است بنابراین بهتر است به جای استفاده از آن از روشهای مرسوم در افزایش جریان خروجی تقویت کننده های عملیاتی استفاده بفرمایید

مبنا رایج ترین روش استفاده ار همان ترانزیستورهای پوش پول در خروجی میباشد :

البته در عمل باید حلقه فیدبک از بعد از ترانزیستورها آغاز گردد :

یا

البته روشهای دیگری نیز وجود دارد مثل

http://www.eleccircuit.com/increase-output-current-of-the-op-amp-ic-lm324-in-85ma-size/

http://www.eleccircuit.com/voltage-to-current-using-op-amp-and-power-transistor/
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنون از وقتی که گذاشتید برای جواب دادن .
        میدونم باید از پوش پول استفاده کنم .اما طراحی یه پوش پول خودش تخصصیه.پارامترهای زیادی باید در نظر داشت .که همه ی اینها تو این ای سی tda2003 که خودش یه تقویت کننده ی توان هستش و دارای پوش پوله رعایت شده .هر چند که هنوز فرصت امتحان مدارم رو نکردم اما فکر می کنم جواب میده .بازم ممنون
        شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X