ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2013/02/26
    133
    4

تقويت کننده ي عملياتي , tda 2003?!!!

با سلام خدمت دوستان .در مداري نياز به تقويت جريان تا مثبت منفي 200 ميلي امپر دارم .پس از بررسي زياد به اين نتيجه رسيدم استفاده از پوش پول خوبه احتمالا.که نهايتا به اين جناب tda2003 برخورد کرديم.حالا از دوستان اشنا به اين اي سي سوال دارم.از اين تراشه ميشه به عنوان يک اپ امپ استفاده کرد يا خير ؟بعد اينکه جريان خروجي از اين تقويت کننده دو جهته است ؟ و نهايتا اينکه به نظرتان مدار زير کار ميکنه ؟در ورودي من جريان بين صفر تا دو ميلي امپر دارم .با اين مدار مي خوام در خروجي ولتاژ بين يک تا منفي يک را داشته باشم به طوري که بتواند به من تا مثبت منفي 200 ميلي امپر جريان بدهد. :wow: با تشکر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2013/02/26
    133
    4

پاسخ : تقويت کننده ي عملياتي , tda 2003?!!!

دوستان , نظری نبود ؟:cry2:
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2013/09/21
    تهران
    1,048
    672

دوست گرامی

مدار مجتمع TDA2003 در اصل به منظور تقویت سیگنالهای صوتی طراحی گردیده است بنابراین بهتر است به جای استفاده از آن از روشهای مرسوم در افزایش جریان خروجی تقویت کننده های عملیاتی استفاده بفرمایید

مبنا رایج ترین روش استفاده ار همان ترانزیستورهای پوش پول در خروجی میباشد :

البته در عمل باید حلقه فیدبک از بعد از ترانزیستورها آغاز گردد :

یا

البته روشهای دیگری نیز وجود دارد مثل

http://www.eleccircuit.com/increase-output-current-of-the-op-amp-ic-lm324-in-85ma-size/

http://www.eleccircuit.com/voltage-to-current-using-op-amp-and-power-transistor/

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/02/26
    133
    4

ممنون از وقتی که گذاشتید برای جواب دادن .
    میدونم باید از پوش پول استفاده کنم .اما طراحی یه پوش پول خودش تخصصیه.پارامترهای زیادی باید در نظر داشت .که همه ی اینها تو این ای سی tda2003 که خودش یه تقویت کننده ی توان هستش و دارای پوش پوله رعایت شده .هر چند که هنوز فرصت امتحان مدارم رو نکردم اما فکر می کنم جواب میده .بازم ممنون
    شهید دکتر مصطفی چمران
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4