اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی فعال کردن تایمر داخلی avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی فعال کردن تایمر داخلی avr

سلام می خواستم نحوه ی فعال کردن تایمر داخلی avr به محض ورود ولتاژ به پایه تعریف شده :cry2:را کسی بلد نیست؟

پاسخ : نحوه ی فعال کردن تایمر داخلی avr

اگه به اموزش های موجود در سایت نگاهی می کردین به جواب سوالتون می رسیدین.
    در هر صورت...

ببینید فعال کردن امکانات میکروکنترلر از طریق رجیسترهای داخلی انجام میشه و شما کافی بعد از تشخیص ولتاژ، رجیستر مربوط به تایمر مورد استفاده رو با توجه به نیازتون مقداردهی کنید.

موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

ببینید تایمر avr یه حالت داره به اسم capture mode که می تونید تو اون
      حالت می تونید تعیین کنید با لبه بالا رونده یا پایین رونده مقدار تایمر
      رو capture کنه . البته این که شما می گین با مثلا تغییر ولتاژ یه پایه تایمر فعال بشه فکر کنم فقط با اینتراپت 0و1یا 2 بشه اینکارو کرد
      من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
      آلبرت اینشتین
      منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

سلام
        به انجمن خوش اومدی
        ولتاژ وارد نمیشه ، روی پایه قرار میگیره !

شما 2 راه دارید .
        1 مدام پایه رو چک کنین ، هر وقت ولتاژ رو دیدین تایمر رو راه بندازین ( راه انداختن تایمر توسط رجیستر TCCR انجام میشه .)

2 ولتاژ رو به یکی از اینتراپتها وصل کنین ( تا ولتاژ دیده بشه به زیر روال اینتراپت پرش میکنه ، تو زیر روال اینتراپت تایمر رو راه بندازین)

******** یَاربَّ الحسَینِ ؛ بحَقٍِّ الحسَینِ ؛ اِشفِ صَدرَ الحسَینِ ؛ بِظُهوُرِالحجَّةِ *******
        اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X