اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک ساخت میکسر ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک ساخت میکسر ساده

با سلام.من میخواستم برای اینکه دوتا ماده آبکی رو با هم داخل یک لیوان برای چند ثانیه و به تعداد دفعات زیاد با هم مخلوط کنم یک میکسر ساده بسازم.وقتی که کلید پایین هست میکسر کار کنه و وقتی که دست از کلید برداشته شد میکسر قطع بشه.اما نمیدونم از چه موتوری برای این میکسر استفاده کنم.dc یا ac.از نظر هزینه؟موتور قدرت زیادی نمیخواد ولی یه نمونه دیده بودم که یه موتور ac تک فاز سایز متوسطی که نمیدونم چند دور بود رو گذاشته بودن و به شفتش یه پروانه کوچیک پلاستیکی بسته بودن.میخواستم بدونم که برای این کار نمیشه از یه موتور dc یا ac کوچیک استفاده کرد؟با تشکر

پاسخ : کمک ساخت میکسر ساده

البته بهتر بود این سوال را توی قسمت رباتیک مطرح می کردید.

موتورها دو تا مشخصه دارند اول سرعت چرخش که بر حسب دقیقه بیان می شه و قدرت که گشتاور گفته می شه.

اول شما باید مشخص کنید که اون مخلوط را با چه سرعتی می خواهدی مخلوط کنید؟
    جواب این سوال RPM موتور را مشخص می کنه که همون دور بر دقیقه می باشد
    و دوم حداکثر غلظت این ماده چقدره و پروانه مخلوط کن چقدر با برخورد با مایع اصطکاک ایجاد می کنه؟
    جواب این سوال قدرت یا گشتاور موتور را مشخص می کنه.
    و سوم آیا موتور باید با سرعت و قدرت متغییری حرکت کند؟ آیا می خواهید عملکرد دقیق داشته باشد؟ چه هزینه ای را برای راه انداز موتور و موتور در نظر گرفته اید؟
    جواب این سوال نوع موتور و راه انداز آن را تعیین می کند.
    برای مثال کارهای دقیق استپر ، دقیق و حرکت محدود سرو ، سرعت بالا بدون جارو ، توان پایین با کنترل آسان سرعت و قدرت موتور دی سی با تحریک آهنربا ، قدرت با کنترل آسان و دقیق موتور دی سی قدرت ، موتور قدرت بدون دقت با کنترل ساده موتور AC

من پیشنهاد می کنم پس از محاسبه موارد بالا یه سری به سایت http://www.roboeq.ir/ بزنید

اگه دی سی بخواهید یه موتور چینی دی سی ZG برای کارتون جواب بده.البته بهتره از یه موتور AC استفاده کنید از این موتورها که برای فن های کوچیک سرعت پایین استفاده می شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X