اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست ای سی کلید زنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست ای سی کلید زنی

سلام یک آی سی یا مدار میخوام با دادن ولتاژ کاری مثلا 6 ولت یک سیم و در یک ثانیه چند بار قطع و وصل کنه ؟

پاسخ : درخواست ای سی کلید زنی

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام یک آی سی یا مدار میخوام با دادن ولتاژ کاری مثلا 6 ولت یک سیم و در یک ثانیه چند بار قطع و وصل کنه ؟
    شکل موجش مهمه؟
    اگه مربعی مثلا میخوای با میکرو میشه
    اگه ساده تر میخوای با مولد های موج مربعی مثل741 یا555
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نه مهم نیست فقط قطع و وصل کنه همین بجای اینکه با دست بکنم با این ای سی یا مدار بکنم

دیدگاه

خب پس هم با میکرو میتونی وهم با ای سی.
        میکروش که راحته اما اگه انالوگ انجام دادی
        دونبال مدارات مولود شکل موج مربعی باش.
        به نظرم دیگه چیزی نمونده باشه
        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

4066
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

دوست خوب نقشه داری لطفا بیشتر توضیح بده فقط یه آی سی باشه تو هر ثانیه چند بار یه سیم و قطع و وصل کنه همین

دیدگاه

دوستی داشتم که برقی نبود و برای یک تست الکتریکی مجبور بود با زمانبندی، سرهای منبع تغذیه رو مثلاً هر 10 ثانیه یکبار جابجا کنه! بعد می گفت خسته شدیم توی آزمایشگاه از این حرکت تکراری!
              من براش یه مدار ساده و واقعاً کاربردی درست کردم که با 2 تا رله، ولتاژ DC (قابل تنظیم توسط کاربر) رو برعکس می کرد. جریان خروجیش هم حداکثر 0.5 آمپر بود.

شما هم محض اطمینان باید بگید که چه جریان/ولتاژی رو قراره قطع و وصل کنید تا بهترین راهنمایی به شما انجام بشه. اینطوری که می گید "یه دونه سیم" فقط رله می تونه کار شما رو انجام بده. اگه بگید اون سمتِ این کلید چیه شاید بهتر بشه راهنمایی کرد.
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

یک ای سی یا ترانزیستور که با دادن ولتاژ وی سی سی یه سیم و قطع و وصل کنه در یک ثانیه چند بار برای ورودی ترانس که یکی از سیمهای ترانس رو قطع و وصل کنه همین

دیدگاه

بازم اطلاعات بیشتری لازمه.
                  شما با یه تایمر 555 که موج مربعی 2-3 هرتز تو خروجیش تولید می شه، و یه رله معمولی می تونید این کار رو انجام بدید.
                  چند نمونه مدار:

دیدگاه

سلام نمیخام از رله استفاده کنم چون هم صدا داره هم عمرش کمه بدون رله نمیشه؟این مدار با 6 ولت راه میوفته؟

دیدگاه

دادا منظورت از ترانس چیه؟اگه ترانسفورماتور منظورته که 220 توشه و.... که یا باید ازاین مدار رله ای استفاده کنی یا ترایاکی والمانهای قدرت.
                      اما منظورت ترانس هایی هست که واسه تحریک گیت ترایاک واینا هست.میشه یه کارایی کرد.

دیدگاه

یه ترانس 12 به 220 داریم میخوایم یکی از سیمهای قسمت 12 رو که ولتاژ 12 بهش وصل میشه رو قطع و وصل کنم که با فرکانس بالا 220 در خروجی داشته باشم

دیدگاه

باز هم اطلاعات ناقصه.
                          درست سوال بپرسید تا جواب مناسب رو بگیرید. اینطور که از ظواهر امر پیداست با برق و الکترونیک میونه ای ندارید! و اصلاً از اصطلاحات معمول استفاده نمی کنید.
                          بهتره قبل از سول پرسیدن یکم تو اینترنت جستجو کنید و لااقل با کلمات مرتبط آشنا بشید!
                          من اگه بخوام برم تو فروم مهندسی هوافضا راجع به یه کوفت زهرماری از موتور پیشرانه هواپیمای بدون سرنشین سوال بپرسم، دور از جون شما مثه خنگا نمی رم خودم و به همراه چند نفر دیگه علاف کنم! قبلش چند دقیقه، آره! فقط چند دقیقه تو اینترنت جستجو می کنم و وقتی با اصطلاحات تا حد مبتدی آشنا شدم، بعدش می رم وارد بحث می شم...

بدرود

دیدگاه

شما برای این کار یه اوسیلاتور لازم دارید,یک تقویت کننده لازم دارید و یک کلید الکترونیکی!
                            برای اوسیلاتور فرکانس مورد نظرتون رو بگید(چند بار در ثانیه کلید بزنه) تا دوستان مدارشو بهتون معرفی کنن(مولتی ویبراتور چیز خوبیه(از همین چشمک زن های ساده!))
                            بعد برای قسمت بعدی باید ولتاژ و جریان سیم رو داشته باشی
                            اگه جریان و ولتاژ پایینه میتونی از ترانزیستور استفاده کنی در غیر این صورت یا رله یا اس اس آر و این چیزا . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atige
                              شما برای این کار یه اوسیلاتور لازم دارید,یک تقویت کننده لازم دارید و یک کلید الکترونیکی!
                              برای اوسیلاتور فرکانس مورد نظرتون رو بگید(چند بار در ثانیه کلید بزنه) تا دوستان مدارشو بهتون معرفی کنن(مولتی ویبراتور چیز خوبیه(از همین چشمک زن های ساده!))
                              بعد برای قسمت بعدی باید ولتاژ و جریان سیم رو داشته باشی
                              اگه جریان و ولتاژ پایینه میتونی از ترانزیستور استفاده کنی در غیر این صورت یا رله یا اس اس آر و این چیزا . . .
                              سلام تشکر از اینکه بجای گفتن چرت و پرت جواب دادین میخوام در هر ثانیه چند بار قطع و وصل بشه سرعت دست خودم باشه مث پتانسیومتر که فرکانس تغییر کنه
                              میشه به خروجی 555 یا 4011 یه ترانزیستور وصل کنم که عمل فطع و وصل انجام بده یا مدار چشمک زن ساده با دیاک یا ترانزیستور اینو انجام داد؟
                              لطفا مدار قرار دهید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X