اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رابطه با فاصله سنج التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رابطه با فاصله سنج التراسونیک

سلام دوستان کسی هست بخش های پروژه رو که تو عکس پیوست قرار داره برام توضیح بده

پاسخ : کمک در رابطه با فاصله سنج التراسونیک

فرستنده که با 2n2222 ها درایو شده و همونطور که مشخصه بوسیله میکرو و به احتمال زیاد فرکانس 40khz رو در بیس و نقطه ch1 باید داشته باشی.
    گیرنده هم دو طبقه(بوسیله lm324) تقویت کننده سیگنال ورودی_d1وd2 آشکار ساز_طبقه آخر هم فک کنم مقایسه کننده باشه!!

دیدگاه

داداش برا ساخت از من میشنوی یه ماژول اولتراسونیک از سایت بخر خودتو خلاص کن قیمتشم ارزونه
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        داداش برا ساخت از من میشنوی یه ماژول اولتراسونیک از سایت بخر خودتو خلاص کن قیمتشم ارزونه
        مازولو بخریم برا راه اندارزیش برد دیگه نمی خواد
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

این پروژه رو دادم بیرون برام درست کردن و کار می کنه فقط مشکلم اون قطعاتی که به فرستنده وصل میشه هست و می دونم راه اندازش هست ولی نمی دونم چطوری کار می کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط o_omid
            سلام دوستان کسی هست بخش های پروژه رو که تو عکس پیوست قرار داره برام توضیح بده

سلام
            نحوه کار مدار رو شرح میدم اگه باز جایی سوالی بود در خدمتم.
            این مدل از سنسورهای التراسونیک با فرکانس 40kHz کار میکنن، با استفاده از میکرو یه موج مربعی 40 کیلو ساخته میشه (پایه PC4) و با طبقه تقویت کننده ترانزیستوری 2N2222 در نهایت به دامنه 9 ولت میرسه و توسط سنسور فرستنده ارسال میشه.
            میشه به جای ترانزیستور از OPAMP هم استفاده کرد.
            موج فرستاده شده پس از برخورد به مانع برگشت میخوره و به سنسور گیرنده میرسه، R2 برای تطبیق امپدانس هست، (C1 وR3 ) و بقیه مقاومت و خازن ها که سری هستن فیلتر هستن، چون دامنه سیگنال دریافتی کمه، U1A و U1B دو طبقه تقویت کننده هستش ، U1C هم یه اشمیت تریگره، خروجی اشمیت تریگر هم رفته به پایه وقفه میکرو، مدت زمان بین ارسال و دریافت محاسبه میشه و الی آخر ...

موفق باشی
            دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
            گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
            من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
            قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
            مولانا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط o_omid
              این پروژه رو دادم بیرون برام درست کردن و کار می کنه فقط مشکلم اون قطعاتی که به فرستنده وصل میشه هست و می دونم راه اندازش هست ولی نمی دونم چطوری کار می کنه
              Q2 و Q3 نات هم هستن، یعنی وقتی Q3 روشن هست(زمانی که تو قسمت مثبت موج مربعی ساخته شده توسط میکرو هستیم)، پایه سمت چپ فرستنده تو عکس به زمین وصله، و Q2 خاموشه، پس پایه سمت راست از طریق R19 به 9ولت، و وقتی Q3 با صفر شدن دامنه ورودی تو نیم سیکل منفی موج مربعی ساخته شده توسط میکرو هستیم برعکس این اتفاق می افته.

بعدشم دوست عزیز پروژه هات رو خودت بساز دیگه
              دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
              گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
              من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
              قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
              مولانا

دیدگاه

سلام خدمت مهندسین
                من قسمت دریافت و تقویت کننده رو میبندم ولی در خروجیش موجی ندارم.چندین دفعه هم چک کردم.با فانکشن هم سیگنال میدم ولی خروجی ندارم :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X