اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فوری , سوال در مورد پل دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فوری , سوال در مورد پل دیود

میشه از 2 تا پل دیود با آمپر مختلف همزمان استفاده کرد؟؟؟
    مثلا ولتاژ 12 رو به ورودی یک پل دیود 10 آمپر بدیم و خروجی اون یه خازن ظرفیت بالا بزاریم و همزمان همون ورودی
    رو به یه پل دیود مثلا 3 آمپر بدیم و خورجیشو بدون خازن استفاده کنیم ؟؟؟چون یکیش باید خازن داشته باشه ولتاژش بیشتر میشه
    پس نمیتونم از یه پل دیود استفاده کنم و مجبورم 2 تا پل جدا بزارم . ترانسم 10 آمپرو میده و مشکل جریان ندارم.
    خیلی خیلی فوری :cry: لطفا راهنمایی کنید.ممنون
    دعا پشتِ دعا براي آمدنت
    گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
    دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
    کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

پاسخ : فوری , سوال در مورد پل دیود

اینطور که من فهمیدم شما دو تا پل دیود با خروجی های مجزا و ورودی های مشترک دارید. با توجه به معکوس بودن دیود های پل 10 آمپری نسبت به خروجی ولتاژ اضافه شده در خروجی به ورودی بر نمیگرده پس اگر ترانستون این جریان رو بده مشکلی پیش نمیاد
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

چرا میخوای این کارو کنی؟
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی ب
        میشه از 2 تا پل دیود با آمپر مختلف همزمان استفاده کرد؟؟؟
        مثلا ولتاژ 12 رو به ورودی یک پل دیود 10 آمپر بدیم و خروجی اون یه خازن ظرفیت بالا بزاریم و همزمان همون ورودی
        رو به یه پل دیود مثلا 3 آمپر بدیم و خورجیشو بدون خازن استفاده کنیم ؟؟؟چون یکیش باید خازن داشته باشه ولتاژش بیشتر میشه
        پس نمیتونم از یه پل دیود استفاده کنم و مجبورم 2 تا پل جدا بزارم . ترانسم 10 آمپرو میده و مشکل جریان ندارم.
        خیلی خیلی فوری :cry: لطفا راهنمایی کنید.ممنون
        اتفاقا تنها مشکلی که دارید مشکل جریانه :mrgreen:
        چون حداقل باید خروجی ترانستون بالای 13 آمپر جریان بده
        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

با سلام
          میتوانید از یک پل دیود برای یکسو سازی و خازن برای صافی استفاده بکنید و پی از آن برای ولتاژ و جریان کمتر از رگولاتور ولتاژ استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X