اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ورودی adc1 میکرو من شده 2.5 اهم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ورودی adc1 میکرو من شده 2.5 اهم

ورودی adc1 میکرو من نسبت به زمین شده 2.5 اهم اول شک کردم کفتم شاید به زمین گرفته که تا جایی رسیدم پین رو ازاد کردم و لنگش توی هوا با میکرو اندازه گرفتم دیدم هنوز دو نیم اهمه(بله جای پین رو هم گرفتم اون بینهایت بود) حالا برام سوال شده چرا اینجوریه؟؟
    بعد جالبه گاهی وقتا هم مدارم عادی کار میکنه گاهی وقتا هم که 2.5 میشه روی adc اختلال میندازه!!
    و یک چیز دیگه!
    مشکل از اینجا شروع شد که شاسی مدارم یک سیگنال سینوسی 50 هرتز(برق شهر) با مقدار 257 (با اسکپ اندازه گرفتم) میلی ولت داشتم و پیگیری کردم که رسیدم به این پین نتیجه میشه گرفت که این پین سیگنال رو داره به زمین انتقال میده!!
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : ورودی adc1 میکرو من شده 2.5 اهم

سلام دوستان
    من بعد از کلی سر کله زدن با مدارم و عوض کردن lpc متوجه شدم در بردم یک مشکلی وجود داره که adc رو میسوزونه!!
    برد اخریم داشتم باهاش کار میکردم که یهو دیدم مدارم خاموش شد و داره 180 میلی امپر میکشه(حالت عادی حدودا 20 تا مصرف میکنه) هرچی سر به سرش گذاشتم دیدم روشن نمیشه تا پیچ محدودیت جریان رو بیشتر کردم و صبر کردم تا ببینم کجای مدار میترکه :mrgreen: که تا حدود 300 میلی رفتم جلو یهوو دیدم مدار روشن شد و جریان اومد پایین ولی ورودی های adc فقط مقدار 0 رو نشون میدن!! که متوجه شدم اشکال از برد من هست!!
    وقتی این مشکل پیش اومد ورودی های adc با مقاومت 100 اهم ب زمین وصل بودن!!
    حالا ب نظرتون میتونه مشکل از کجا باشه که adc رو میسوزونه؟؟

دیدگاه

من بعضی وقتا بین پایه های 1768 دود می دیدم و بعدش مدار جریان می کشید و می سوخت. کیفیت پایین بردهای ایران و پایه های ریزِ میکروهای اینچنینی می تونن باعث وقوع اینجور اتفاقا بشن.
      در مورد مشکل شما، بهتره اول بگید بردتون چه کاری انجام می ده و تغذیه ش از کجا تأمین میشه. بعدش، در مورد پایه های آنالوگ بعضی میکروها دیودهای clamp دارند که به ADC میکرو آسیبی نرسه (STM32ها دارند) ولی ممکنه همه میکروها از اینا نداشته باشند و احیاناً ورودی آنالوگ بیش از محدوده تغذیه شده و پایه مربوطه آسیب دیده.
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
        من بعضی وقتا بین پایه های 1768 دود می دیدم و بعدش مدار جریان می کشید و می سوخت. کیفیت پایین بردهای ایران و پایه های ریزِ میکروهای اینچنینی می تونن باعث وقوع اینجور اتفاقا بشن.
        در مورد مشکل شما، بهتره اول بگید بردتون چه کاری انجام می ده و تغذیه ش از کجا تأمین میشه. بعدش، در مورد پایه های آنالوگ بعضی میکروها دیودهای clamp دارند که به ADC میکرو آسیبی نرسه (STM32ها دارند) ولی ممکنه همه میکروها از اینا نداشته باشند و احیاناً ورودی آنالوگ بیش از محدوده تغذیه شده و پایه مربوطه آسیب دیده.
        قراره ولتاژ ac برق شهر که به 2 ولت کاهشش میدم اندازه بگیره!!
        و روی ای سی اخری موقعی سوخت اصلا برق شهر ب مدار وصل نبود ک بگیم دلیلش نوشانات برقه!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
          و روی ای سی اخری موقعی سوخت اصلا برق شهر ب مدار وصل نبود ک بگیم دلیلش نوشانات برقه!!
          یعنی اصاً مدار خاموش بود؟! خاموش بوده و سوخته یا به یه منبع ولتاژ یا باتری وصل بوده؟

اتصالی بین پایه های میکروکنترلر به وجود برق شهر ارتباطی نداره. به مونتاژ و طراحی PCB مربوط می شه. در مورد کار با برق شهر دقت داشته باشید که باید محافظتهای بیشتری برای تغذیه میکروکنترلر داشته باشید و برای تمام ورودی/خروجی ها (دیجیتال یا آنالوگ) همیشه از بافر یا پ امپ استفاده کنید. حتماً حتماً ورودی های آنالوگ رو با مقاومت و خازن به میکرو وصل کنید و با یه دیود clampش کنید به تغذیه.
          من همین الآن که دارم می نویسم یه برد کنترل اینورتر تکفاز جلو رومه و بر و بچه های چین تمامی این محافظت ها رو برای میکروکنترلرشون انجام دادن. دستگاهشونم مثه بنز داره کار می کنه.
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام
            adc میکرو یکباره میسوزه یا فقط یک پورت اون میسوزه؟ مثلا adc0.1 میسوزه یا کلا ADC0 میسوزه؟
            [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

مشکل از اینجا شروع شد که شاسی مدارم یک سیگنال سینوسی 50 هرتز(برق شهر) با مقدار 257 (با اسکپ اندازه گرفتم) میلی ولت داشتم و پیگیری کردم که رسیدم به این پین نتیجه میشه گرفت که این پین سیگنال رو داره به زمین انتقال میده!!
              ببخشید آقای فاریابی ، چطوری میشه شاسی مدار روبه اسکوپ وصل کرد ؟ منظورم اینه که در این حالت GND اسکوپ به کجا وصل میشه ؟ (ببخشید که سوالم به موضوع ربط نداشت )
              پیشاپیش ممنون :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X