ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
 1. #1
  2007/12/17
  تهران
  276
  37

  کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  باسلام
  مي توانيد يک توضيحي درباره رشته ابزاردقيق بدهيدبراي اين اي سوال رامي پرسم که وقتي مشورتي کردم گفتندبراي اينکه بازارکارخوبي داشته باشيدمي توانيدابزاردقيق راانتخاب کرده.
  شمامي توانيداموزشگاه مجازي رابراي فراگرفتن معرفي کنيد(به علت کم بودن وقتم)اگرهم نوع مجازي ازاعتبارکافي ياکيفي کمي برخورداراست اموزشگاههاي سطح شهررامعرفي کنيد. :cry:
 2. #2
  2012/02/13
  تهران
  392
  38

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  سلام.
  همانطور که خودتان مستحضريد کنترل ابزار دقيق رشته ايست که به تازگي قدم به دانشگاه هاي کشورمان نهاده و متقاضيان زيادي دارد به طوري که از 8 نفر از دوستانم کارشناسي کنترل خوندن.
  اما به طور کلي اگر سيلابس هاي اين رشته رو ديده باشيد بيشتر تمرکز بر روي plc و سنسور ها و اندکي ميکروکنترلر هاست.
  که به نظر شخص بنده يک مهندس الکترونيک بايد موارد فوق رو داشته باشه.
  اما اگر به دنبال اموزشکده هستيد مجتمع فني تهران دوره هاي plc و سنسور رو برگزار ميکنه البته فکر ميکنم کلاس انلايت هم داره.براي اطلاعات بيشتر به سايت مجتمع فني سر بزنيد.
  موفق باشيد.
  Someone who can change the world
  ELECTRONIC ENGINEER
 3. #3
  2011/07/28
  کرمانشاه
  453
  12

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  شما میخواهید آموزش عملی در مورد ابزار دقیق برای جذب در بازار کار ببینید
  و یا اینکه اطلاعاتی در مورد این رشته کسب کنید تا با دید بهتر بتوانید برای ادامه تحصیل تصمیم بگیرید
  در صنعت مخصوصا صنایع بزرگ واحدهای تعمیراتی کلا به دو دسته کلی تقسیم میشن مکانیکی و برقی که
  برق خود شامل دو دسته کلی ابزار دقیق و برق میشه. ابزار دقیق خود شامل دو قسمت میشه: یک قسمت مربوط به فیلده و یک قسمت مربوط به کنترل و مهندسی
  مفاهیم Field instrument ترکیبی از مفاهیم برق الکترونیک مکانیک سیالات و قوانین فیزیکی هستند. که افراد با تحصیلات در زمینه کنترل و الکترونیک و یا ابزاردقیق میتونن در این زمینه موفق باشند. در زمینه کنترل و مهندسی کمتر با مفاهیم فیلدی درگیر میشد و بیشتر باید با مفاهیم کنترلی آشنا باشید. در بعضی موارد کار کردن با plc و یا کنترلر های دیگر را یاد بگیرید. و یا با نرم افزار های حرفه ای HMI کار کنید مانند WINCC ، سایتکت، سنتیوم و ... که افراد در گرایشهای مانند کنترل و الکترونیک هم در این زمینه ها میتوانند موفق باشند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه ای خاص بفرمایید تا بیشتر توضیح دهم.
  مهم نیست چه مدرکى دارید
  مهم این است که چه درکى دارید . . .
 4. #4
  2007/12/17
  تهران
  276
  37

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
  شما ميخواهيد آموزش عملي در مورد ابزار دقيق براي جذب در بازار کار ببينيد
  و يا اينکه اطلاعاتي در مورد اين رشته کسب کنيد تا با ديد بهتر بتوانيد براي ادامه تحصيل تصميم بگيريد
  در صنعت مخصوصا صنايع بزرگ واحدهاي تعميراتي کلا به دو دسته کلي تقسيم ميشن مکانيکي و برقي که
  برق خود شامل دو دسته کلي ابزار دقيق و برق ميشه. ابزار دقيق خود شامل دو قسمت ميشه: يک قسمت مربوط به فيلده و يک قسمت مربوط به کنترل و مهندسي
  مفاهيم Field instrument ترکيبي از مفاهيم برق الکترونيک مکانيک سيالات و قوانين فيزيکي هستند. که افراد با تحصيلات در زمينه کنترل و الکترونيک و يا ابزاردقيق ميتونن در اين زمينه موفق باشند. در زمينه کنترل و مهندسي کمتر با مفاهيم فيلدي درگير ميشد و بيشتر بايد با مفاهيم کنترلي آشنا باشيد. در بعضي موارد کار کردن با plc و يا کنترلر هاي ديگر را ياد بگيريد. و يا با نرم افزار هاي حرفه اي HMI کار کنيد مانند WINCC ، سايتکت، سنتيوم و ... که افراد در گرايشهاي مانند کنترل و الکترونيک هم در اين زمينه ها ميتوانند موفق باشند. در صورت نياز به اطلاعات بيشتر در زمينه اي خاص بفرماييد تا بيشتر توضيح دهم.
  خب من براي کارواشتغال مي خواستم
 5. #5
  2011/07/28
  کرمانشاه
  453
  12

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  پس توصیه میکنم بیشتر field instrument رو یاد بگیرید.
  و در مورد سنسورها و کمیتهای مختلف فشار دما لول فلو و ... مطالعه کنید.
  من بازدهی کلاسهای آموزشی در خصوص مباحث فیلد رو پایین می دونم
  و اگر به اندازه کافی کتابهای در خصوص سنسورهای اندازه گیری رو مطالعه کنید و در یک واحد صنعتی
  هم در قالب کارآموزی و یا هر چیز دیگر یک مدت کار کنید. آموزش مناسبی برای این کار خواهد بود.
  مهم نیست چه مدرکى دارید
  مهم این است که چه درکى دارید . . .
 6. #6
  2007/12/17
  تهران
  276
  37

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
  پس توصيه ميکنم بيشتر field instrument رو ياد بگيريد.
  و در مورد سنسورها و کميتهاي مختلف فشار دما لول فلو و ... مطالعه کنيد.
  من بازدهي کلاسهاي آموزشي در خصوص مباحث فيلد رو پايين مي دونم
  و اگر به اندازه کافي کتابهاي در خصوص سنسورهاي اندازه گيري رو مطالعه کنيد و در يک واحد صنعتي
  هم در قالب کارآموزي و يا هر چيز ديگر يک مدت کار کنيد. آموزش مناسبي براي اين کار خواهد بود.
  خب مي توانيدبيشترتوضيح بديداگرمي توانيدبه صورت ساده توضيح بدهيد(چون من بااين رشته کاملاآشنانيستم)
  مخصوصاfield instrument
 7. #7
  2011/07/28
  کرمانشاه
  453
  12

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  ابزار دقیق بیشتر در صنایع بزرگ مانند پالایشگاه پتروشیمی کارخانه سیمان،نیروگاه و ... کاربرد داره
  و در صنایع خرد کمتر مورد توجه هست ولی بطور کلی هر کارخانه و صنعتی شامل یکسری سنسورها میشه
  که پارامترهای مختلف رو اندازه گیری می کنن مانند ارتفاع مایع داخل مخازن، فشار داخل لاینها، فلوی عبوری از مسیرهای مختلف، و دماهای نقاط مختلف،
  یکسری عملگرها هم داریم که مهمترینش ولوها هستند. که به کمک این سنسورها و عملگرها میتوان یک پروسه شیمیایی را هرچند هم پیچیده باشد انجام دارد.
  از طرفی برای خواندن اطلاعات سنسورها و تصمیم مناسب برای عمل کردن عملگرها نیاز به یک سیستم کنترلی میباشد. که اطلاعات سنسورها را قرائت کرده و فرمان مناسب عملگرها را تولید کند. این کنترل کننده میتواند یک میکروکنترلر ساده، یا یک plc باشد و در صنایع بزرگ از کنترلرهای اختصاصی از شرکتهای بزرگی مانند یوکوگاوا، اسمار، ا ب ب ، زیمنس و .. باشد. برای انکه یک ارتباط کاربری هم بین تجهیزات نصب شده و کاربر کنترل کننده فرایند برقرار باشد یک نرم افزارهای مناسبی هم در نظر گرفته میشود. که به HMI معروف است. این مجموعه از کارها کلا مربوط به ابزار دقیق میشود. و FIELD Instrument که عرض کردم به قسمتی از علم ابزار دقیق میگویند که برروی ساختار سنسورها و نصب راه اندازی عملکرد تعمیرات و ... آنها بیشتر توجه دارد.
  مهم نیست چه مدرکى دارید
  مهم این است که چه درکى دارید . . .
 8. #8
  2007/12/17
  تهران
  276
  37

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
  ابزار دقيق بيشتر در صنايع بزرگ مانند پالايشگاه پتروشيمي کارخانه سيمان،نيروگاه و ... کاربرد داره
  و در صنايع خرد کمتر مورد توجه هست ولي بطور کلي هر کارخانه و صنعتي شامل يکسري سنسورها ميشه
  که پارامترهاي مختلف رو اندازه گيري مي کنن مانند ارتفاع مايع داخل مخازن، فشار داخل لاينها، فلوي عبوري از مسيرهاي مختلف، و دماهاي نقاط مختلف،
  يکسري عملگرها هم داريم که مهمترينش ولوها هستند. که به کمک اين سنسورها و عملگرها ميتوان يک پروسه شيميايي را هرچند هم پيچيده باشد انجام دارد.
  از طرفي براي خواندن اطلاعات سنسورها و تصميم مناسب براي عمل کردن عملگرها نياز به يک سيستم کنترلي ميباشد. که اطلاعات سنسورها را قرائت کرده و فرمان مناسب عملگرها را توليد کند. اين کنترل کننده ميتواند يک ميکروکنترلر ساده، يا يک plc باشد و در صنايع بزرگ از کنترلرهاي اختصاصي از شرکتهاي بزرگي مانند يوکوگاوا، اسمار، ا ب ب ، زيمنس و .. باشد. براي انکه يک ارتباط کاربري هم بين تجهيزات نصب شده و کاربر کنترل کننده فرايند برقرار باشد يک نرم افزارهاي مناسبي هم در نظر گرفته ميشود. که به HMI معروف است. اين مجموعه از کارها کلا مربوط به ابزار دقيق ميشود. و FIELD Instrument که عرض کردم به قسمتي از علم ابزار دقيق ميگويند که برروي ساختار سنسورها و نصب راه اندازي عملکرد تعميرات و ... آنها بيشتر توجه دارد.
  مرسي ازشماتشکرمي کنم بخاطرجواب بسياکامل ودقيقتان
  حالامي خواستم نظرشمارادرمورداينکه اگرمن بخواهم به يک کلاس الکترونيک بروم شماچه نوع کلاسي راپيشنهاد مي کنيد . مي توانيدبگوييدبازارکارهمين ابزاردقيقي که فرموديدکجامي شود بازهم ازپاسختان سپاس گذارم
 9. #9
  2011/07/28
  کرمانشاه
  453
  12

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  چون هدف شما یک آموزش هدفمند جهت کار و اشتغال است. نیازی نیست برید سراغ موضوعاتی مانند الکترونیک دیجیتال، میکروکنترلر و ... چون تعداد افرادی که دارای چنین تخصص هایی بصورت نسبی هستند بسیار زیاد است و به نوعی اشباع شده ولی یک دانش آموخنه رشته الکترونیک اگر بخواهد در یک واحد صنعتی کار کند نیاز زیادی به موضوعاتی مانند الکترونیک دیجیتال و ... ندارد. در صنایع بزرگ که کامل یک واحد مجزا ابزار دقیق داریم که بیشتر افراد رشته الکترونیک در این زمینه کار میکنند. در صنایع خرد مانند کارخانه های مواد غذایی، کارخانه قند، لبنیات، بسته بندی ، نوشابه و .. این تفکیک دقیق به عنوان ابزار دقیق ممکنه وجود نداشته باشه. در صنایع خرد یک یا چند نفر به عنوان PLC man و یا مسوول قسمت کنترلی و نرم افزاری هستند و نفراتی هم تعمیرات و نگهداری سنسورها و تجهیزات برقی و ابزاردقیقی خط تولید. یکسری نیرو هم بسته به آن صنعت برای قسمتهای برق صنعتی و تابلو برق و ... هستند. بنابراین اگر بخواهید در کارخانه های صنایع خرد جویای کار باشید دوره های تعمیرات سنسورهای صنعتی و ابزاردقیقی و به همراه آن مطالعه کتابهای مرتبط با این موضوعات را توصیه میکنم.
  مهم نیست چه مدرکى دارید
  مهم این است که چه درکى دارید . . .
 10. #10
  2007/12/17
  تهران
  276
  37

  پاسخ : کمک براي راهنمايي رشته ابزاردقيق

  نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
  چون هدف شما يک آموزش هدفمند جهت کار و اشتغال است. نيازي نيست بريد سراغ موضوعاتي مانند الکترونيک ديجيتال، ميکروکنترلر و ... چون تعداد افرادي که داراي چنين تخصص هايي بصورت نسبي هستند بسيار زياد است و به نوعي اشباع شده ولي يک دانش آموخنه رشته الکترونيک اگر بخواهد در يک واحد صنعتي کار کند نياز زيادي به موضوعاتي مانند الکترونيک ديجيتال و ... ندارد. در صنايع بزرگ که کامل يک واحد مجزا ابزار دقيق داريم که بيشتر افراد رشته الکترونيک در اين زمينه کار ميکنند. در صنايع خرد مانند کارخانه هاي مواد غذايي، کارخانه قند، لبنيات، بسته بندي ، نوشابه و .. اين تفکيک دقيق به عنوان ابزار دقيق ممکنه وجود نداشته باشه. در صنايع خرد يک يا چند نفر به عنوان PLC man و يا مسوول قسمت کنترلي و نرم افزاري هستند و نفراتي هم تعميرات و نگهداري سنسورها و تجهيزات برقي و ابزاردقيقي خط توليد. يکسري نيرو هم بسته به آن صنعت براي قسمتهاي برق صنعتي و تابلو برق و ... هستند. بنابراين اگر بخواهيد در کارخانه هاي صنايع خرد جوياي کار باشيد دوره هاي تعميرات سنسورهاي صنعتي و ابزاردقيقي و به همراه آن مطالعه کتابهاي مرتبط با اين موضوعات را توصيه ميکنم.
  بسيارخب ممنونم ازپاسخهاي کاملتان
  براي مثال رشته هاي اموزشگاه فني تهران

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  کدام يک ازبازارکاربهتري برخوردارندوشما پيشنهادمي کنيد.
  اگرترجيهابتوان راهنمايي کردکه خودم کارکنم بهتراست.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوعات مشابه

 1. راهنمايي براي خريد موتور براي کار 24/7 با گشتاور مناسب
  توسط mr.bean در انجمن ترانسفورماتورها و ماشين هاي الکتريکي
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2015/02/20, 18:00
 2. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2014/02/14, 09:58
 3. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2014/02/02, 09:59
 4. پاسخ: 16
  آخرين نوشته: 2012/09/23, 22:09
 5. كتاب جامع براي ابزاردقيق
  توسط h_sadlyland در انجمن ابزار دقیق
  پاسخ: 19
  آخرين نوشته: 2007/12/15, 14:02

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •