اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در طراحی تایمر برای محیط های صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در طراحی تایمر برای محیط های صنعتی

با سلام خدمت تمامی مهندسین عزیز :bye
    من یه مدار ساعت تایمر با مگا8 وآی سی ساعت ds1307 طراحی کردم که میتونه یه مصرف کننده رو تویه زمان مشخص روشن وخاموش کنه (که در اینجا روشنایی روکنترل میکنه)در مدار هم از یه فیلترclc برای تغذیه میکرو ،خازن های 100nf نزدیک آی سی وتغذیهds1307، و... روهم برای این مدار گذاشتم وتویه جایی که برق سه فاز داره و چند تا موتور خاموش وروشن میشن نصبش کردم وخوب هم کار میکنه اما یه مشکلی بوجوداومده اینه که یه روز دیدم تو زمانی که برای تعریف کرده بودم که خاموش باشه روشنه...اول فکر کردم از برنامش باشه بعدش که یه فیوز هواکش توی همون تابلو بود رو چند بار قطع ووصل کردم دیدم که خروجی روفعال کرد،دوباره چندبار پشت سرهم فیوز رو قطع ووصل کردم دیدم خروجی رو غیر فعال کرد.(از ترانس برای مدار استفاده کردم).اومدم یه اسنابر شامل یه مقاومت100 اهم 5w و یه خازن پلی استر که سری شده بودند(برای ورودی تغذیه 220 ولت ترانس) استفاده کردم اما بازم تاثیری نداشت...... :cry2: :cry2: :cry2:
    حالا موندم چیکار کنم....نظرتون چیه؟؟؟

پاسخ : مشکل در طراحی تایمر برای محیط های صنعتی

پیشنهاد می کنم از تایمرهای صنعتی استفاده کنید.
    متاسفانه در عکس های موجود تصویری ازش ندارم ولی اگه بخواین فردا یه عکس براتون قرار میدم.
    قیمتشون 70 تومن هستش و در زمان هایی که شما می خواین عمل مورد نظر رو انجام میدن.

چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

آیا زمین مدار کنترل با زمین کنترل شونده ها یکی هستند؟
      اگر یکی هستند باید مدار را با استفاده از کوپل نوری ایزوله کنید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در طراحی تایمر برای محیط های صنعتی

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
        پیشنهاد می کنم از تایمرهای صنعتی استفاده کنید.
        متاسفانه در عکس های موجود تصویری ازش ندارم ولی اگه بخواین فردا یه عکس براتون قرار میدم.
        قیمتشون 70 تومن هستش و در زمان هایی که شما می خواین عمل مورد نظر رو انجام میدن.
        ممنون از جوابتون oo:
        ولی ما میایم اینجا که تبادل اطلاعات کنیم تا مشکلمون حل بشه و بتونیم از آزمایشامون تو عمل جواب بگیریم وگرنه همه میتونیم تو شبیه ساز بخوبی جواب بگیریم اما همین که همین مدار وارد یه محیط صنعتی میشه....واویلا....اونوقت اگه درست کارکرد یعنی همه چیز درسته....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-j
          آیا زمین مدار کنترل با زمین کنترل شونده ها یکی هستند؟
          اگر یکی هستند باید مدار را با استفاده از کوپل نوری ایزوله کنید.

توی مدار از سه کلید ویک رله استفاده شده واز یه ترانس 12 ولت معمولی استفاده کردم.در قطع و وصلی که خود میکروانجام میده هیچ مشکلی پیش نیومده ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sidhadi2000
            ممنون از جوابتون oo:
            ولی ما میایم اینجا که تبادل اطلاعات کنیم تا مشکلمون حل بشه و بتونیم از آزمایشامون تو عمل جواب بگیریم وگرنه همه میتونیم تو شبیه ساز بخوبی جواب بگیریم اما همین که همین مدار وارد یه محیط صنعتی میشه....واویلا....اونوقت اگه درست کارکرد یعنی همه چیز درسته....
            من و باش به فکر اینم کار شما خوب از اب دربیاد و هزینه و وقت خودتون رو بایت طراحی مدار هدر ندین.

در هر صورت...
            امیدوارم موفق باشین
            چرا ناراحتی پاتریک!
            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
            محصولات

دیدگاه

مدارتو از موتورها فاصله بده و تویه محفظه فلزی بذار و بدنه محفظه رو به زمین وصل کن تا نویز روشون تاثیر نذاره.
              حدس میزنم بخاطر نویز باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                مدارتو از موتورها فاصله بده و تویه محفظه فلزی بذار و بدنه محفظه رو به زمین وصل کن تا نویز روشون تاثیر نذاره.
                حدس میزنم بخاطر نویز باشه
                مدار از موتورها کلی فاصله دارن یعنی یه این مدار کنار یه تابلو فیوز معمولیه....فکرشو بکنین با چند بار قطع و وصل سریع وپشت سرهم فیوز هواکش میرفت تو حلقه تغییر خروجی.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X