اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه RO در max485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه RO در max485

سلام به همه
    من یک چند وقتیه دارم با max485 برای یک ارتباط half duplex کار میکنم .. بدون مشکل هم کار میکنه فقط یک مشکلی وجود داره ... پایه Ro که برای دریافت اطلاعاته و به پایه Rx میکروکنترلر وصل میشه در حالت گیرنده بصورت idle high است که البته باید هم اینطوری باشه ولی وقتی پایه 3 یا همون DE رو یک میکنیم و max485 به حالت فرستنده میره پایه Ro بصورت idle low در میاد و پورت سربال در ابتدا فکر میکنه یک دیتا دریافت کرده که ناشی از تغییر لبه از high به low است ..مشکل هم همینجاست .. اگر بخوایم وقتی به حالت فرستنده میریم پایه Ro همچنان idle high باشه باید چیکار کنیم .. من توی application note , datasheet ها هم ندیدم به این نکته اشاره کنند یا راه حلی واسش مطرح کنند .. در ضمن من پایه 2و3 max485 رو بهم اتصال دادم و فقط از یک پایه میکرو واسه کنترل این 2 پایه استفاده میکنم ..
    با تشکر
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : پایه RO در max485

پایه RX میکرو رو باید با مقاومت پول پ کنی. 2 تا 10 کیلو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
      پایه RX میکرو رو باید با مقاومت پول پ کنی. 2 تا 10 کیلو
      این کار رو شما با max485 انجام دادین جواب گرفتین یا دارین براساس تجربه کلی میگین چون اولین چیزی که به ذهن خودم هم رسید همینه ولی در عمل یک سری مشکلات دیگه وجود داره که این روش نمیتونه خوب جواب بده ... در ضمن توی مدار من قسمت میکرو با قسمت max485 با استفاده از اپتوکوپلر ایزوله شده و من خودم از یک ترانزیستور استفاده کردم که وقتی مدار به حالت فرستنده میره ترانزیستور را روشن میکنه و باعث idle high ماندن ورودی سریال میکرو میشه و جواب هم گرفتم ولی بنا به دلایلی میخوام اون تزانزیستور رو حذف کنم .. با توجه به اینکه من ندیدم همچین مشکلی که من دارم جای دیگر بحث بشه من موندم آیا این مشکل برای همه وجود داره و هر کی به یک نحوی این رو حل میکنه یا من یک جای کارم اشتباهه ؟؟

دیدگاه

بنده بصورت عملی جواب گرفته ام. شما شماتیک تان را بگذارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
          بنده بصورت عملی جواب گرفته ام. شما شماتیک تان را بگذارید.
          همون مقاومت رو گذاشتین ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
            همون مقاومت رو گذاشتین ؟؟
            آره دیگه.
            به جای سوال کردن تست کنی سریعتر نتیجه میگیری ها!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X