اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک از اساتید در مورد آهنربا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک از اساتید در مورد آهنربا

با سلام.
    نمیدونستم پست رو کجا باید بزارم . اگه ممکنه کمک کنید تا به جواب برسم.
    سوال 1 : با توجه به تصویر ضمیمه رنگ قرمز قطب مثبت یک آهنربا و رنگ آبی قطب منفی یک آهنربای دیگر میباشد . که در حال جذب کردن یکدیگرند.
    حالا چه ماده ای باید در قسمت مشکی رنگ قرار بگیره که این خاصیت جذب رو خیلی کم یا از بین ببره .

سوال 2 : بهترین ماده نارسانا چیست ؟

با تشکر

پاسخ : کمک از اساتید در مورد آهنربا

نکنه میخواید یه آهنربای N و یه آهنربای S داشته باشید!!!! oo:
    عجب سوالی ی ی!!!!
    اول اینکه اگه که آهنربا رو از وسط نصف کنی میبینی که از اون نقطه هم رو جذب نمی کنن بلکه دفع میکنن دلیلشم اینه که بعد جدا شدن از هم هرکدوم تبدیل به یه آهنربا با قطب های جداگانه میشوند.

و دوم! اگه یه سرچی میزدید توی نت پیدا می کردید. ولی فعلا بهترین رسانای "معمول" طلاست. البته جدا از اون مواد آزمایشگاهی و غیر طبیعی و عجیب و غریب و ابررسانایی!!!

دیدگاه

فکر کنم منظورشون این بود که اون دوتا قطبی که کشیدن مربوط به دوتا آهنربای دیگس که قطب هاشون دور تر هستن و میخوان میدان دوتا قطب رو تضعیف کنن راستش سوال من هم هست

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

دقیقا 2 تا آهنرباست

دیدگاه

سلام به دوستان . برای این مورد مواد نارسانا نمیشناسم اما معمولا در کاست پلیر ها از نوار سربی به قطر 1mm اطراف موتور استفاده میشه و یا در ترانس ها و بلنگو ها از آهن استفاده میشه فکر نکنم ماده ی نا رسانایی باشه که این کارو انجام بده.درکل موادی که می شه اون ها رو آهنربا کرد مثل آهن کبالت و نیکل قابل استفاده اند. ببخشید که نتونستم کمک زیادی کنم.
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X