اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر باتری

با سلام .

من یه باتری اسید سربی 6v/10Ah مثل شکل زیر دارم که میخوام شارژش کنم . نمی دونم از چه مداری استفاده کنم . یه مداری میخوام که نسبتا سریع شارژ کنه و منبع تغذیه 12 ولت هم دارم .

اینم عکسش

[glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : شارژر باتری

شما برای هر سلول2.3 تا2.4 ولت لازن دارید که میشه6.9-7.2 ولت ..برای آمپر هم یک بیستم تا یک دهم ظرفیت باطری که میشه 0.5 تا 1 آمپر ..میتونید از آی سی 34063 استفاده کنید ..
    این آی سی بیشتر از700 میلی رو نمیتونه سوییچ کنه البته700 میلی هم کار شما رو راه میندازه ولی میتونید با استفاده از ترانزیستور خارجی تا چند آمپر رو هم سوییچ کنید ولی چون باطری شما 10 آمپر ساعتیه همون یک دهم خوبه بیشتر از این عمر باطری میاد پایین
    برای مدار هم میتونید عبارت mc34063 calculator رو تو گوگل سرچ کنید انواع و اقسام سایتا رو میاره.. فرکانس رو اونقدر تغییر بدید که قطعاتی که محاسبه میشه در دسترس باشن
    اکثر قطعات مشکلی ندارن فقط سلف میمونه که اون هم تو فروشگاه خود eca هست فقط باید دقت کنید که اگر مثلا خروجی 1 آمپر میخواید باید سلف 2 آمپری استفاده کنید
    http://eshop.eca.ir/194-%D8%B3%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B4%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%85%D8%A8%D9%84%DB%8C
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
      شما برای هر سلول2.3 تا2.4 ولت لازن دارید که میشه6.9-7.2 ولت ..برای آمپر هم یک بیستم تا یک دهم ظرفیت باطری که میشه 0.5 تا 1 آمپر ..میتونید از آی سی 34063 استفاده کنید ..
      این آی سی بیشتر از700 میلی رو نمیتونه سوییچ کنه البته700 میلی هم کار شما رو راه میندازه ولی میتونید با استفاده از ترانزیستور خارجی تا چند آمپر رو هم سوییچ کنید ولی چون باطری شما 10 آمپر ساعتیه همون یک دهم خوبه بیشتر از این عمر باطری میاد پایین
      برای مدار هم میتونید عبارت mc34063 calculator رو تو گوگل سرچ کنید انواع و اقسام سایتا رو میاره.. فرکانس رو اونقدر تغییر بدید که قطعاتی که محاسبه میشه در دسترس باشن
      اکثر قطعات مشکلی ندارن فقط سلف میمونه که اون هم تو فروشگاه خود eca هست فقط باید دقت کنید که اگر مثلا خروجی 1 آمپر میخواید باید سلف 2 آمپری استفاده کنید
      http://eshop.eca.ir/194-%D8%B3%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B4%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%85%D8%A8%D9%84%DB%8C
      ممنون که پاسخ دادین .

از کجا فهمیدین که 3 تا سلول داریم ؟؟ شما خودتون این مدار رو بستین و جواب گرفتین ؟؟
      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

باطری های 6 ولت 3 سلول
        باطری های 12 ولت 6 سلول داند
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
          ممنون که پاسخ دادین .
          از کجا فهمیدین که 3 تا سلول داریم ؟؟ شما خودتون این مدار رو بستین و جواب گرفتین ؟؟
          باطری های اسیدی همه 2 ولتی هستند و ولتاژهای بالاتربا سری کردن اینا درست میشه
          نه من این مدارو نبستم ولی تو سایت خیلی در این باره بحث شده و تنها چیزی که لازمه ولتاژ تثبیت شده و محدود شده س..34063 آی سی خوشدستیه کار کردن باهاش خیلی راحته من چنتا مدار بستم باهاش بازده خوبی هم داره .. با اینکه رو برد سوراخدار بستم اصلا گرم نمیشه و افت خیلی کمی داره

زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X