اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رهایی از شر برد برد!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رهایی از شر برد برد!!

امروز صبح داشتم یک مداری با برد برد میبستم که هرچی چک میکردم همه چیزو درست بسته بودم اما مدار کار نمیکرد! سرتونو درد نیارم، خلاصه از صبح ساعت 7 تا نیم ساعت پیش در گیر بودم با این مدار و سه عدد پروجکت برد مزخرف که حالا که بیخیال شدم و داشتم قطعات مدارو باز میکردم فهمیدم اتصال یکی از جمپروایرها با برد برد درست برقرار نشده :angry:
    دیگه واقعا از سیم های تو در توی برد برد خسته شدم اصلا مرتب نیست...خلاصه این شد که عبارت get rid of project board رو گوگل کردم و به نتایج جالبی رسیدم: ماژیک و کاغذ!!
    به این صفحه یک نگاهی بندازید همه چیزو به خوبی توضیح داده: http://www.kickstarter.com/projects/...ampaign=Buffer
    کسی نمیدونه تو ایران هم ازینا هست یا نه؟ اگه آره کجا میشه گیرش آورد؟؟

کم گوی و گزیده گوی

پاسخ : رهایی از شر برد برد!!

اون لینک که بوق.........هستش

این چیزی هم که عکسشو گذاشتید اگر مدار بزرگ بشه اوضاع خیلی بدتر از برد برد میشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
      اون لینک که بوق.........هستش

این چیزی هم که عکسشو گذاشتید اگر مدار بزرگ بشه اوضاع خیلی بدتر از برد برد میشه
      بوق شکن بزار باز میشه :biggrin:
      نه چرا؟ درست عین pcb میشه ولی برعکس! لازم شد دوباره تا جمهوری برم!
      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

داداش توی pcb بخواهی می تونی راحت از روی برد جمپر بزنی اینجا چه جوری جمپر میزنی این به درد مدار های ساده می خوره و مدار شلوغ که بشه کار حضرت فیله بخواهی سیم کشی مدارت رو بکشی
        در کل برد برد به مفت گرونه من یادم یه استاد داشتیم اگه چیزی رو با برد برد می بستیم حالمون رو میگرفت آزمایشگاه از میکرو باهاش داشتیم پروژه ها مون مجبورمون کرد pcb بزنیم که خدا خیرش بده سر کلاس هم میکرو رو با برد آموزشی کار می کردیم نمیزاشت کسی با بردبرد کار کنه بعضی وقتا خیلی خوبه اما اکثر این جنس های بردبرد توی بازار اشغاله یه نوعش بود واقعا عالی بود بگرد دنبال جنس مرغوب بردبرد
        قم الکترونیک

دیدگاه

این ماژیکه محشره
          نمیدونم تو ایران گیر میاد یا نه ولی یه فیلم ازش تو یوتوب دیده بودم که یارو اینو به یه پرینتر بسته بود و طرح رو با این رو کاغذ چاپ میکرد و قطعات رو با چسب خیلی ساده میچسبوند به کاغذ و تغذیش و وصل میکرد و مدار شروع میکرد به کار کردن! حالا هر چقدر که میخواست طرحت پیچیده باشه بازم همین بود،
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
            داداش توی pcb بخواهی می تونی راحت از روی برد جمپر بزنی اینجا چه جوری جمپر میزنی این به درد مدار های ساده می خوره و مدار شلوغ که بشه کار حضرت فیله بخواهی سیم کشی مدارت رو بکشی
            در کل برد برد به مفت گرونه من یادم یه استاد داشتیم اگه چیزی رو با برد برد می بستیم حالمون رو میگرفت آزمایشگاه از میکرو باهاش داشتیم پروژه ها مون مجبورمون کرد pcb بزنیم که خدا خیرش بده سر کلاس هم میکرو رو با برد آموزشی کار می کردیم نمیزاشت کسی با بردبرد کار کنه بعضی وقتا خیلی خوبه اما اکثر این جنس های بردبرد توی بازار اشغاله یه نوعش بود واقعا عالی بود بگرد دنبال جنس مرغوب بردبرد
            حرفتون کاملا درسته من برای میکرو کلا با برد آموزشی کار میکنم اما واسه مدار منطقی و تست های کوچیک و کلا کارهای آزمایشی ساخت pcb خیلی زمان بر و انرژی بره.
            راستی اینها رو میشه جمپر هم زد چرا نمیشه؟ وقتی خشک میشه مثل قلع سفت میشه و میشه جمپر هم استفاده کرد اما اینم دردسر های خاص خودشو داره ولی خیلی خیلی بهتر از برد برده! اینم یک آردوینو روی کاغذ:

کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
              این ماژیکه محشره
              نمیدونم تو ایران گیر میاد یا نه ولی یه فیلم ازش تو یوتوب دیده بودم که یارو اینو به یه پرینتر بسته بود و طرح رو با این رو کاغذ چاپ میکرد و قطعات رو با چسب خیلی ساده میچسبوند به کاغذ و تغذیش و وصل میکرد و مدار شروع میکرد به کار کردن! حالا هر چقدر که میخواست طرحت پیچیده باشه بازم همین بود،
              دقیقا، یه مزیتشم نصب قطعات smd یه که حجم کار خیلی میاد پایین راستی توی یک ویدیویی هم دیدم کاغذ رو کج کرد ولی هیچکدوم از قطعات از جاشون تکون نخوردن!!
              کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

برد بورد داریم تا برد بورد
                این چیزی ک شما گزاشتی واسه مدار های کوچیک خوبه - اینم بیشتر بخاطر درک بهتر و راحت تره ک اینطوری .....

امون از دست این برد بوردای چینی ک 2سال نشده از داخل ......
                [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♣Milad
                  برد بورد داریم تا برد بورد
                  این چیزی ک شما گزاشتی واسه مدار های کوچیک خوبه - اینم بیشتر بخاطر درک بهتر و راحت تره ک اینطوری .....

امون از دست این برد بوردای چینی ک 2سال نشده از داخل ......
                  بابا دوسال چیه من اینارو تابستون خریدم!! فک کنم بعد دوسال انقدر به قول شما از داخل (......) که باید با میخ اتصالاتو وصل کرد...دیگه جمپر جواب نمیده :biggrin:
                  کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

واقعا بردبردهایی که وارد میشند کیفیت پایینی دارند
                    من شخصا از برد برد DEC راضی هستم ولی هنگام خرید مشتری همیشه ارزون رو انتخاب میکنه!

دیدگاه

من یه موقعی به سرم زده بود از اینا بسازم ولی نتونستم :mrgreen:
                      یه مزیتی که اینا دارن طول سیم ها کمتر از حالتی هست که با برد بورد بسته میشه و این خودش تو مدارات فرکانس بالا یه مزیت هستش
                      اما کلا این مدل هم مشکلات خاص خودش رو داره :rolleyes:
                      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                      [hr]

دیدگاه

یه کلیپ دیگه هم دیده بودم که طرف با مداد سیاه (همونایی که تو ابتدایی باهاشون مشق مینوشتیم) رو کاغذ یه سری خط میکشید و یه سر خط LED میبست و یه سر دیگه تغذیه میداد، LED روشن میشد!
                        این اگه جواب بده، خیلی راحت تر از اون ماژیکه گیر میاد
                        ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

سلام

دوست عزیز این قلمی که شما گذاشتید اگه تو ایران باشه فکر کنم قیمت خیلی بالا هست اگه اشتباه نکنم جوهر این قلم از نقره هش یا یک چیز تو این مایه ها پس باید قیمت خیلی گرون باشه و زود هم تمام میشه

در رابطه با رسم مدار با مداد سیاه که شما گفتید کلیپشو دیدی فکر کنم بشه کاری باهاش کرد چون من هم یک کیلپ در همین مایه ها دیدم ولی در این کلیپ که من دیدم مدار رسم نکردن با مداد سیاه ولی با مغزی مداد یک لامپ درست کردن اگه کلیپشو گیر اوردم میزارم براتون
                          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

قیمتشو بنا به سایزش از 4 دلار دیدم تا بیست و پنج دلار که اون چهاردلاریه رو میشه یه کارایی کرد :biggrin:
                            مغز مداد یا همون گرافیت یکی از آلوتروپ های کربنه و در واقع کربن خالصه... حالا کربن اصلا عنصر رسانایی هست؟ یکجا شنیده بودم مقاومت متغیر ولوم از تعیین درصد کربن بدست میاد مثلا 20 درصد 2 اهم (حالا مثلن :icon_razz من الان مداد ندارم امتحان کنم شما اگه میتونین یه امتحانی بکنین ببینین نتیجه میده؟؟تنکس
                            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

سلام بسیار خب فیلم رو گیر اوردم حتما حتما امتحان میگم اخه چیزی از فیلم یادم نیست
                              !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X