اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا FPGAهای سری spartan 3e در بازار در دسترس است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا FPGAهای سری spartan 3e در بازار در دسترس است؟

با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان کسی میآ‌دونه که آیا این خانواده FPGA در بازار هست یا نه. من قبلا یه گهی توی سایت ایستگاه دیده بودم که کسی با قیمت مناسب این چیپآ‌ها رو میآ‌فروخت ولی الان که تماس گرفتم دیگه نداشت نداشت!!! این خانواده بر اساس گفته خود تولید کنندهآ‌اش (Xilinx) ارزانآ‌ترین چیپ بر اساس حجم آن است. قیمت چیپ 100k (ظرفیت ۱۰۰ هزار گیت) حدود ۱۱ تومان و 250k حدود ۱۸ تومان بود.
    اگر کسی جایی برای فروش میآ‌شناسه لطف میآ‌کنه معرفی کنه.

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

پاسخ : آیا FPGAهای سری spartan 3e در بازار در دسترس است؟

سلام
    از ایران الکترونیک پرسیدین؟
    اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
      سلام
      از ایران الکترونیک پرسیدین؟
      منظورتون همون مغازه است که در نبش پاساژ عباسیان (همون پاساژ که جوان الکترونیک توشه؟) است؟ قبلا یکی از دوستام ازش یه برگه لیست قطعات گرفته بود که تو اون نبود! الان رو نمیآ‌دونم؟
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian

منظورتون همون مغازه است که در نبش پاساژ عباسیان (همون پاساژ که جوان الکترونیک توشه؟) است؟ قبلا یکی از دوستام ازش یه برگه لیست قطعات گرفته بود که تو اون نبود! الان رو نمیآ‌دونم؟

آره همون سایتش اینه sarlinkelec.com البته بعید میدونم سایتش پدیت باشه!!! زنگ بزنین بهتره:66704915
        حالا یک سوال: شما میخواین خودتون برد بزنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup

آره همون سایتش اینه sarlinkelec.com البته بعید میدونم سایتش پدیت باشه!!! زنگ بزنین بهتره:66704915
          حالا یک سوال: شما میخواین خودتون برد بزنین؟
          [/quote]
          آقا ممنون
          بله اگر خدا بخواهد و گیرم بیاد برای 100k که ۱۰۰ پین دارد میآ‌خواهم یه بورد ساده درست کنم.

دیدگاه

سلام
            اگه میتونین خرید خارجی داشته باشین این کار اصلا به صرفه نیست اگه یک سری به سایت http://www.digilentinc.com بزنین اونجا یک برد هست به اسم Nexys2 که کلی هم امکانات روشه و کلا آخرشه!! من که تو کفش موندم! اگه میتونین اینو بخرین. منم خودم سخت دنبالشم که یکی بتونم بخرم و هنوز که نشده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
              سلام
              اگه میتونین خرید خارجی داشته باشین این کار اصلا به صرفه نیست اگه یک سری به سایت http://www.digilentinc.com بزنین اونجا یک برد هست به اسم Nexys2 که کلی هم امکانات روشه و کلا آخرشه!! من که تو کفش موندم! اگه میتونین اینو بخرین. منم خودم سخت دنبالشم که یکی بتونم بخرم و هنوز که نشده!
              دقیقا با شما موافقم. من خودم قصد داشم بورد Spartan 3E Starter Board رو به قیمت ۱۵۰ دلار بخرم ولی عملا ممکن نشد و همچنین برنامهآ‌ریزی مالی برای خرید آن نیز به هم خورد. اگر ممکن بود که این بورد ۱۵۰ دلاری رو مثلا به قیمت ۱۸۰ دلار میآ‌خریدم خوب بود ولی عملا با پرسوجویی که کردم دیدم هزینه خریدش با هزینه پست بالای ۱۰۰ دلاره که نمیآ‌صرفه. شما اطلاعی از امکان خرید از خارجه دارید؟؟؟

دیدگاه

من حتی از نظر مالی مشکل ندارم ولی خوب برای آوردنش مشکل دارم شما اگه کسی دبی داری خیلی راحت میتونی وارد کنی. ولی خوب من کسی پیدا نکردم ولی با جوان الکترونیک صحبت کردم میگه من مشکلی برای وارد کردن برد FPGA ندارم ولی خوب من هنوز در رابطه با یک برد مشخص باهاش صحبت نکردم حالا شما هم یک صحبت کن اگه تقاضا زیاد باشه مطمئنا جواب میده، نتیجه اش رو اگه میتونی بگو، حالا منم همین روزها باهاش تماس میگرم اگه به جوابی رسیدم خبر میکنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
                  من حتی از نظر مالی مشکل ندارم ولی خوب برای آوردنش مشکل دارم شما اگه کسی دبی داری خیلی راحت میتونی وارد کنی. ولی خوب من کسی پیدا نکردم ولی با جوان الکترونیک صحبت کردم میگه من مشکلی برای وارد کردن برد FPGA ندارم ولی خوب من هنوز در رابطه با یک برد مشخص باهاش صحبت نکردم حالا شما هم یک صحبت کن اگه تقاضا زیاد باشه مطمئنا جواب میده، نتیجه اش رو اگه میتونی بگو، حالا منم همین روزها باهاش تماس میگرم اگه به جوابی رسیدم خبر میکنم.
                  من هم با جوان صحبت کرده بودم گفت هزینه DHL تقریبا ۱۰۰ تومان (شاید هم ۵۰ تومان بود) میشه. علاوه بر این اگر بورد در چین قابل تهیه نباشد همین اندازه هم باید هزینه DHL برای انتقال به چین بدید!!! همچنین ۲۰٪ قیمت هم خود جوان میگره! به من که این طوری گفت البته به هر حال دیگه برای من فعلا این قدر هزینه مقدور نیست. امیدوارم حداقل شما در این زمینه موفق شوید و صاحب یک بورد FPGA پدر مادر دار شوید!
                  من هنوز منتظر پاسخ لطف دوستان درباره تهیه Spartan 3e از داخل هستم!
                  راستی سایت بازار الکترونیک ایران رو دیدهآ‌اید؟؟

دیدگاه

آره اون icmarketiran خیلی وقت پیش راه افتاده ولی الان فکر کنم 2 سال پدیت نمیکنه! حالا اگه هم شما به نتیجه ای رسیدی مارو در جریان بزار.
                    راستی این سایت xilinx یا همون digilent اگه نگاه کنین تو کشورهایی که برداشون ارسال میکنن کشور افغانستان هم هست، به نظر من یک شغل خوب برای اونایی که معافن و یک کم سرمایه هم دارن!!! یا حداقل برای برادران افاغنه میتونه باشه، اینقدر میگن تو این کشور کار نیست باور کن اگه یکی یکم جنمشو داشته باشه کار ریخته، یارو داره با دلالی و این جور کارا برای آوردن یک برد از خود xilinx بیشتر سود میکنه!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
                      آره اون icmarketiran خیلی وقت پیش راه افتاده ولی الان فکر کنم 2 سال پدیت نمیکنه! حالا اگه هم شما به نتیجه ای رسیدی مارو در جریان بزار.
                      راستی این سایت xilinx یا همون digilent اگه نگاه کنین تو کشورهایی که برداشون ارسال میکنن کشور افغانستان هم هست، به نظر من یک شغل خوب برای اونایی که معافن و یک کم سرمایه هم دارن!!! یا حداقل برای برادران افاغنه میتونه باشه، اینقدر میگن تو این کشور کار نیست باور کن اگه یکی یکم جنمشو داشته باشه کار ریخته، یارو داره با دلالی و این جور کارا برای آوردن یک برد از خود xilinx بیشتر سود میکنه!!
                      با سلام
                      فکر کنم یه همچین کاریآ‌ هم بشه کرد: با تماس با یکی از فروشندگان xilinx در چین (یا فروشندهآ‌ای که قطعات xilinx رو داشته باشه) و انجام هماهنگیآ‌های لازم با پرداخت ارزی به حساب اونا از طریق بانک سفارش خرید داد. و منتظر بسته پستی از چین بود. من یکی از دوستانم که توی یه شرکت کار میآ‌کنه به من گفت که این طوری خرید میآ‌کنند. البته این روش نیاز به یک اعتماد یک طرفه حداقل در مراحل اولیه داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                        با سلام خدمت دوستان عزیز
                        دوستان کسی میآ‌دونه که آیا این خانواده FPGA در بازار هست یا نه. ..................
                        اگر کسی جایی برای فروش میآ‌شناسه لطف میآ‌کنه معرفی کنه.
                        با سلام

اگه براتون مقدوره ، یه سری به فروشگاه " مجید کو " واقع در خیابان جمهوری ، پاساژ امجد ، طبقه همکف ، بزنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri

با سلام

اگه براتون مقدوره ، یه سری به فروشگاه " مجید کو " واقع در خیابان جمهوری ، پاساژ امجد ، طبقه همکف ، بزنید .
                          با سلام
                          ممنون حتما در اولین فرصت اونجا میرم.

دیدگاه

دوستان میشه توضیح بدید که کار این برد دقیقا چی هست و چه کاری رو انجام میده.....
                            فقط کاربردش واسه پروگرام کردن هست....
                            جواب شما رو به این خاطر نیاز دارم که میتونه به من کمک کنه چون میتونه موضوع خوبی واسه یه پروژه (در سطح یادگیری) برای FPGA ها باشه...
                            بیشتر نکات عملی و کاربردها و انتظاراتی که از یه برد مثل این میره مد نظرم هست...

دیدگاه

سلام
                              کدوم برد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X