اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرمان به میکرو با 220 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرمان به میکرو با 220 ولت

سلام دوستان شهادت امام رضا را تسلیت می گم
    من یک مداری دارم که یک میکرو توشه و قراره مثل یک کنتاکتور از یک کلید 220 ولت فرمان بگیره و یک لامپ رو روشن کنه
    برای لامپ که با یک رله یا ترایاک قطع و وصلش میکنم حالا برای ورودی باید ولتاژ 220 ولتی که از کلید میاد رو کم کنم و می خوام بدمش به یک اپتوکوپلر و اونطرف اپتوکوپلر رو بدم به میکرو
    حالا ورودی اپتو کوپلر یک ولتاژ 3ولت یا 5ولت می خواد
    بنظر شما این 220 ولت رو با هزیه کم چطوری بکنمش 3ولت dc؟ دیود اپتوکوپلر هم حدودا 4 میلی آمپر جریان میکشه

پاسخ : فرمان به میکرو با 220 ولت

نوشته اصلی توسط saeed210
    سلام دوستان شهادت امام رضا را تسلیت می گم
    من یک مداری دارم که یک میکرو توشه و قراره مثل یک کنتاکتور از یک کلید 220 ولت فرمان بگیره و یک لامپ رو روشن کنه
    برای لامپ که با یک رله یا ترایاک قطع و وصلش میکنم حالا برای ورودی باید ولتاژ 220 ولتی که از کلید میاد رو کم کنم و می خوام بدمش به یک اپتوکوپلر و اونطرف اپتوکوپلر رو بدم به میکرو
    حالا ورودی اپتو کوپلر یک ولتاژ 3ولت یا 5ولت می خواد
    بنظر شما این 220 ولت رو با هزیه کم چطوری بکنمش 3ولت dc؟ دیود اپتوکوپلر هم حدودا 4 میلی آمپر جریان میکشه
    یه روش این که یه دونه رله 220 ولت رو فعال کنی و کناکتش رو بدی به میکرو
    روش دیکه یه مقسم ولتاژ بزنی البته مقاومت ها رو باید تا حد امکان بزرگ بگیری
    و اپتوکوپلر رو فعال کنی

اگر نوسان ولتاژ زیادی داری باید یه دونه زنر با دیود اپتوکوپلر موازی کنی(به صورت معکوس)

دیدگاه

سلام آقا احسان
      راه تقسیم مقاومتی همانطور که خودتون گفتید مقاومت توان بالا می خواد حدود 3وات اگر بخوام توان پایین بزارم باید مقدار مقاومت زیاد بشه که اونجوری جریان پایین میاد و دیود رو روشن نمی کنه
      منم یکم محدودیت فضا دارم 5 تا ورودی هم دارم اگر بخوام 5 یا 10 تا مقاومت توان بالا بزارم خیلی جا می گیره راه دیگه نداره بتظرتون؟

دیدگاه

خوب یه ترانس کوچول موچولو با پل دیودی بزن خیلی جمع و جور خیلیم عالی
        کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

اگه اندازه این ترانش کوچولوموچولو رو بگید ممنون میشم
          یک ترانسه 220 به 5 با 4 میلی آمپر کوچکتر از 1سانت در 1سانت در 1سانته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed210
            اگه اندازه این ترانش کوچولوموچولو رو بگید ممنون میشم
            یک ترانسه 220 به 5 با 4 میلی آمپر کوچکتر از 1سانت در 1سانت در 1سانته؟
            شما تو پست اول حرفی از کوچکتر از 1سانت در 1سانت در 1سانت(!) نزده بودی. اما در کل ترانس های معمول تو بازار 220 به پنج 100 میلی آمپری هستن حالا اگه جریان کمتری بخوای ثانویش کوچک تر میشه و باید ترانسو خودت بپیچی. خداییش همون تقسیم مقاومتی هم بخوای بزاری با مقاومتای پاره آجری اندازه مدارت کمتر از 7*7 در نمیاد! اگه خیلی به کوچیک بودن کار اصرار داری باید بری تو کار سوئیچینگ که خیلی سبک تر و کوچیک تر از ترانس میشه اما هرجور بخوای حسابشو کنی 1*1*1 در نمیاد.
            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

آره حرفی از اندازه نزده بودم ولی یکم منطقی نیست که برای 5تا کلید 220 ولت بیام 5تا ترانس بزارم که فقط یک اپتوکوپلر رو تغذیه کنه
              همون مقاومتی بزارم بهتره می خواستم ببینم که راه دیگه داره یا نه آخه 10تا پاره آجر توی برد خیلی بزرگ میشه
              بازم اگه راهی به نظرتون می رسه بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed210
                آره حرفی از اندازه نزده بودم ولی یکم منطقی نیست که برای 5تا کلید 220 ولت بیام 5تا ترانس بزارم که فقط یک اپتوکوپلر رو تغذیه کنه
                همون مقاومتی بزارم بهتره می خواستم ببینم که راه دیگه داره یا نه آخه 10تا پاره آجر توی برد خیلی بزرگ میشه
                بازم اگه راهی به نظرتون می رسه بفرمایید
                دوست عزیز پنج تا ترانس کجا بود؟؟! یه ترانس بزار باهاش هر چند تا کلیدو میخوای روشن یا خاموش کن! در ضمن این چیزی که شما دنبالشی اصلا نیازی به میکرو نداره که! بهرحال اگه خواستی میکرو بزاری باید گراندتو با میکرو یکی کنی و به نظرم بهتره جای کلید از شاسی استفاده کنی
                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

آقا مسعود ممنون از پی گیریتون
                  این برد قراره توی تابلو برق وصل بشه و 5تا کلید بهش وصل میشه و 4تا کنتاکتور رو کنترل میکنه ( مثل یک plc ولی فقط برای یک کار خاص برنامه ریزی شده) توی تابلو ، مدار فرمان یا 24 ولته یا 48 یا 220 که توی ایران معمولا 220 ولته برای همین
                  5 تا کلید من 5تا 220 ولت رو قطع و وصل می کنه حالا باید با این 5تا 220 به میکرو فرمان بدم برای همین می خوام کمش کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed210
                    آقا مسعود ممنون از پی گیریتون
                    این برد قراره توی تابلو برق وصل بشه و 5تا کلید بهش وصل میشه و 4تا کنتاکتور رو کنترل میکنه ( مثل یک plc ولی فقط برای یک کار خاص برنامه ریزی شده) توی تابلو ، مدار فرمان یا 24 ولته یا 48 یا 220 که توی ایران معمولا 220 ولته برای همین
                    5 تا کلید من 5تا 220 ولت رو قطع و وصل می کنه حالا باید با این 5تا 220 به میکرو فرمان بدم برای همین می خوام کمش کنم
                    خواهش میکنم دوست عزیز اگه بتونی ترانسو بزاری قبل از سوئیچ ها میشه دقیقا همونی که خودت میخوای اما واسه بعد از سوئیچ ها دیگه بستگی به کارت داره همیشه اینجور مواقع اگه یک شماتیکی چیزی بزاری و از اول همه چیزو توضیح بدی خیلی بهتر میشه کمک کرد. موفق باشی
                    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

به نظر من با تقسیم مقاومتی ولتاژ رو تا 50 ولت برسون و بعد هم با 2576 با خروجی 5 ولت مستقیم بدش به میکرو...
                      کد:
                      [code]http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%205%20%D9%88%D9%84%D8%AA%20LM2576HVT/
                      http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%205%20%D9%88%D9%84%D8%AA%20LM2576/
                      [/code]
                      دیگه نیازی به اپتوکوپلر و جریان مصرفی زیاد هم نداری.
                      فکر میکنم بتونی به جای 2576 حتی از ترانزیستور NPN هم استفاده کنی
                      اگر از تاپيکي بدتون مياد...
                      اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
                      اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
                      ...بگين که
                      [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

از moc3021 هم میتونی بعنوان خروجی استفاده کنی

دیدگاه

جناب افشاران میشه بفرمایید چطور از 3021 استفاده کنم؟ تا جایی که من می دونم این یک اوپتوترایتک هستش برای درایو کردن ترایاک
                          یک دوستی راه جالبی پیشنهاد داد
                          این رو ببینید

دیدگاه

سلام به لینک http://forum.lianportal.com/thread28004.htmlبرو مشکلت حل میشه
                            این مدار لحظه عبور از لحظه صفر تشخیص میده شما یک مسیر اپتوکوپلر ببند در این صورت هر موقعه که فرمان 220 ولت آمد یک پالس به مدار میکرو
                            میده

دیدگاه

سلام دوستان
                              منم همین مشکل رو دارم
                              یکی کمک کنه
                              گاهی نمی شود که نمی شود
                              گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
                              گاهی گدای گدایی و چاره چیست
                              گاهی تمام شهر گدای تو میشود
                              ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X