اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تثبیت ولتاژ 1.5 ولت در خروجی از ولتاژهای متغییر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تثبیت ولتاژ 1.5 ولت در خروجی از ولتاژهای متغییر

سلام دوستان
    من به یک مدار نیاز دارم که ولتاژ متغییر (از 0.1 ولت تا 10 ولت) را در خروجی به صورت تثبیت شده 1.5 ولت به ما بده
    کسی هست راهنمایی کنه؟
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : مدار تثبیت ولتاژ 1.5 ولت در خروجی از ولتاژهای متغییر

نوشته اصلی توسط sina1359
    سلام دوستان
    من به یک مدار نیاز دارم که ولتاژ متغییر (از 0.1 ولت تا 10 ولت) را در خروجی به صورت تثبیت شده 1.5 ولت به ما بده
    کسی هست راهنمایی کنه؟
    با چه میزان جریان؟
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud 578
      با چه میزان جریان؟
      سلام
      کمتر از 5-6 میلی آمپر دوست عزیز
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
        سلام
        کمتر از 5-6 میلی آمپر دوست عزیز
        خوب این که چیزی نیست. یک راه ساده و ارزونشو بهت میگم.
        برای تثبیت ولتاژ باید از رگولاتور استفاده کنی و برای ولتاژ متغیر تثبیت شده از رگولاتور متغیر.
        lm317 یک رگولاتور متغیر ولتاژه که میتونه از 1.3 ولت تا 37 ولت با جریان حداکثر 1.5 آمپر بهت بده. حالا اگه ولتاژ کمتر از یک بخوای میتونی خروجی رگلاتورتو با دیود سری کنی. به این صورت که دیود معمولی 0.7 از ولتاژ رو کم میکنه و دیود فست و شاتکی بین دو دهم تا نیم ولت. واسه معمولی از 1n1007 و فست از un1007 استفاده کن که تا 1 آمپر براحت بتونی جریان داشته باشی.پس بااین حساب با انتخاب دیود مناسب میتونی از صفر ولت تا 35.7 داشته باشی. با دقت بسیار مناسب.

اضافه شده در تاریخ :
        شرمنده من اول سوالو زیاد خوب متوجه نشدم،، خودتون دیگه حتما میدونید برای lm317 اگه بخوای خروجی رگلاتور روی 1.5 ثابت باشه ولتاژ ورودی باید حتما حداقل سه چهارولتی باشه البته با رگولاتور سوئیچینگ شاید بشه تا 2 ولت هم رگوله کرد و 1.5 تو خروجی داشت. برای تبدیل ولتاژ زیر 1.5 به یک و نیم، احتمالا باید از مدارات بوستر ولتاژ استفاده بشه. (در این مورد بیش ازین سوادم قد نمیده اصلا بعید میدونم بشه با بوستر هم 0.1 رو 1.5 کنی). البته یک آیسی از max سراغ دارم که تا 0.7 ولت روهم به پنج ولت تبدیل میکنه. بعد اون پنج ولتو میشه کم کرد.اما برای زیر 0.7 دیگه واقعا ایده ایده ای ندارم شرمنده. از دوستان کسی نظری نداره؟؟
        کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

ممنون مسعود خان , زحمت کشیدید و وقتتونو گذاشتین و پاسخ دادید :redface:

راستش من هم خودم به همه این ها فکر کردم و هر جور برسی کردم به نتیجه ای نرسیدم
          فکر کنم باید با خازن یک مدار افزاینده لحظهای ساخت (راستش برایساعت میخوام که میدونید موتورهای ساعت لحظهای و هر 30 میلی ثانیه جریان کشی میکنند)

پ.ن: آی سی مکس هم , همین که شما میفرمایید و قبلا (حدود 2- 3 سال پیش) هر چی در بازار گشتم , پیداش نکردم , مگه جدیدا وارد بازار شده؟؟ کجا شما دیدید؟ یک زمانی شدیدا نیاز به افزایش ولتاژ زیر 1 ولت به 5 ولت داشتم...
          دقیق شماره آی سی مکسی که میفرمایید یادم نیست , اگر در بازار هست و زحمتی نیست میتونید فروشنده و شماره آی سی و شماتیکشو بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
            ممنون مسعود خان , زحمت کشیدید و وقتتونو گذاشتین و پاسخ دادید :redface:

راستش من هم خودم به همه این ها فکر کردم و هر جور برسی کردم به نتیجه ای نرسیدم
            فکر کنم باید با خازن یک مدار افزاینده لحظهای ساخت (راستش برایساعت میخوام که میدونید موتورهای ساعت لحظهای و هر 30 میلی ثانیه جریان کشی میکنند)

پ.ن: آی سی مکس هم , همین که شما میفرمایید و قبلا (حدود 2- 3 سال پیش) هر چی در بازار گشتم , پیداش نکردم , مگه جدیدا وارد بازار شده؟؟ کجا شما دیدید؟ یک زمانی شدیدا نیاز به افزایش ولتاژ زیر 1 ولت به 5 ولت داشتم...
            دقیق شماره آی سی مکسی که میفرمایید یادم نیست , اگر در بازار هست و زحمتی نیست میتونید فروشنده و شماره آی سی و شماتیکشو بفرمایید
            خواهش میکنم آقا سینای عزیز شرمنده نتونستم کمکی بکنم :redface:
            اون آی سی رو هم چند وقت پیش دست یکی از دوستان دیدم فردا حتما ازش سوال میکنم نتیجه رو بهت اطلاع میدم
            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
              سلام دوستان
              کسی هست راهنمایی کنه؟
              سلام

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X