اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب سنسور التراسونیک برای تعیین سطح

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب سنسور التراسونیک برای تعیین سطح

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من تو یک پروژه صنعتی نیاز به اندازه گیری و تعیین سطح یک مایع نسبتا غلیظ دارم.میخوام ببینم میشه از ماژول های آماده آلتراسونیک مثل SRF06 استفاده کرد یا نه؟ و اگر نمیشه استفاده کرد چه سنسوری رو پیشنهاد میکنین که جوابگوی پروژه من باشه؟
    .

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب سنسور التراسونیک برای تعیین سطح

سلام دوست عزیز
    منم به مشکل شما برخوردم...
    تا جایی که فهمیدم یه مدل سنسور اولتراسونیک صنعتی هست که قیمتش حدود 1 میلیون تومنه
    جایی که شما میخاین بخارحاصل از مایعتون هم هست ؟

دیدگاه

اگه دقت خیلی براتون مهم باشه فکر نکنم این سنسورهای آلتراسونیک موجود دقت لازم را داشته باشند.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

با عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز
        این مایعی که من میخوام اندازه گیریش کنم بخار نداره، اما مشکل اینجاست که این مایع توسط یک همزن داره میچرخه و درون مخزن دارای تلاطم هست،دقت اندازه گیریم هم حدود 2 سانتیمتر هست.با این اوصاف ماژول SRF06 جوابگو هست؟راه حلی به نظرتون میرسه؟
        .

دیدگاه

سلام. قضیه تلاطم رو میتونی با میانگین گیری حل کنی (فرکانس تلاطم مایع شما تقریبا معلومه، با تعداد دور هم زن متناسبه و فک کنم درو هم زن هم ثابت باشه)

اما اگه بخوای تحت تاثیر بخارات خرای نشه (و البته دنبال یه چیز نسبتا ارزونی) میتونی از SRF485 استفاده کنی. :nerd:
          خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

اصلا سمت سنسور التراسونیک نرو.فقط فقط سنسور خازنی انتخاب کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X