اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظردهی درباره pcb در التیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظردهی درباره pcb در التیوم

سلام دوستان. من یه pcb دورو زدم. چون تجربه اولمه میخواستم نظر افراد باتجربه رو بپرسم که مناسبه یا باید تغییراتی بدم؟
    ممنون میشم زودتر پاسخمو بدید. چون وقتم خیلی تنگه. و باید ببرم که برام pcb رو بزنن.
    ممنون از همه دوستانی که کمک
    link file:
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=6157a9c371c7f6147bb01899fdc32ff2

پاسخ : نظردهی درباره pcb در التیوم

قسمتای مدارتونو نمیدونم چی دارن؟
    اما برای ترک های تغذیه حداقل 1میلی متر باشه و اگه آمپر کشی دارید باید بیشتر باشه .
    پدهاتونو اگه بتونید مربعی یا مستطیلی کنید بهتره و سوراخ وسطش 0.8میلی متر حداقل باشه ؛ و دورِ پد هاتونم تقریبا قابل قبول باشه که هم بشه لحیم کرد هم ترک ها به هم متصل نشن .
    بردهارو بسته به قطعات 1رو (BOTTON COPER)با ترک های آبی یا (TOP COPER)ترک های قرمز و یا 2 رو از هر جفتشون میکشن .
    میتونید شماتیکشو بزارید من یا دوستان واستون بکشیم ؛ یا برید همون جایی که PCB میزنن واستون بکشن .
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

ممنون میشم اگر این لطفو بکنید و شما یا هریک از دوستان pcb شو واسم بکشید. شماتیکش تووی همین فایل زیپی که پلود کرده بودم هس با عنوان 2roo.schdoc.
      با این حال فایل را دوباره پلود میکنم. بازهم از لطف بزرگتون تشکر میکنم
      http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=/2roo.SchDoc

دیدگاه

در ضمن لازم به ذکره که بگم من تمام قطعات را از کتابخانه های استاندارد التیوم گرفتم و فوت پرینت هیچکدوم رو خودم طراحی نکردم. در مورد اوون 6 تا پد هم که با قطر 2.5 گذاشتم به دلیل سوراخ های جعبه ایه که میخوام مدارو داخلش بذارم. در مورد تغذیه و اینا هم که توضیح دادید من هیچ تغییری برای ترکها ندادم
        گفتم شاید برای کشیدن pcb ذکر این موضوعات کمکی کنه. باز هم ممنون. من منتظر پاسختون هستم

دیدگاه

دوستان خوبم اگه زودتر جواب بدید من خیلی خیلی ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahboob2
            دوستان خوبم اگه زودتر جواب بدید من خیلی خیلی ممنون میشم
            سلام
            آقا من بردو دیدم
            زیاد خوب نیست
            ترک ها خیلی نازک و خیلی به هم نزدیکن
            توی لایه زیر چییکار کردی؟!
            پولیگن زدی نمیدونم همه چسبیدن به هم
            فاصله ها درست رعایت نشده
            سه چهارتا ترانزیستور زیر خیلی به هم نزدیکن و موقع مونتاژ به مشکل بر میخوری
            خلاصه خیلی خوب نیست
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون. با این همه مشکل! دوستان کسی وقت داره پی سی بیشو برام با رعایت همه این نکاتی که من توجه نکردم بکشه؟

دیدگاه

کسی نبود؟ :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahboob2
                  دوست عزیز خب معلومه کسی پیدا نمیشه
                  هیچکی وقت بیکار نداره روی پروژه دیگران کار کنه
                  کار کنه که چی بشه؟!
                  ببین طراحی PCB خیلی سخت تر از اون چیزیه که شما فک میکنی
                  اصول داره ، حساب کتاب داره ، باید کاربری مشخص باشه
                  اثرات نویر و محیط کاری معلوم باشه ، میزان جریان مدار معلوم باشه ، کارکرد مدار دقیقا مشخص باشه
                  نقش هر قطعه و عملکردش در مدار معلوم باشه تا بشه جای مناسب و ترک مناسبو برای انتخاب کرد
                  حتی فاصله بین ترک ها بر اساس ولتاژ باید دقیق حساب بشه
                  و شکل ظاهری و جای قسمتایی که باید از جعبه برد بیرون بیاد و ابعاد برد معلوم باشه
                  طول هر ترک بر اساس سیگنالی که حمل میکنه و گاهی امپدانس ترک باید مچ باشه
                  خلاصه امر این که همینجوری نمیشه شماتیک داد گف برام PCB بزنین که زمان زیادی میبره برادر
                  بعد هم هزینه طراحی PCB خیلی بیشتر از اون چیزیه که شما فک میکنی
                  سال 90 هزینه طراحی ساده غیر SMD و غیر فرکانس بالا پدی 250 تومان بود که برای SMD و فرکانس بالا دو برابر میشد
                  میتونی زنگ بزنی تهران مدار ، مهران مدار یا شرکتای مشابه و بگی PCB رو برات طراحی کنن
                  برد شما حدود 200 تا پد داره دیگه خودت ببین چند میشه
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                    دوست عزیز خب معلومه کسی پیدا نمیشه
                    هیچکی وقت بیکار نداره روی پروژه دیگران کار کنه
                    کار کنه که چی بشه؟!
                    ببین طراحی PCB خیلی سخت تر از اون چیزیه که شما فک میکنی
                    اصول داره ، حساب کتاب داره ، باید کاربری مشخص باشه
                    اثرات نویر و محیط کاری معلوم باشه ، میزان جریان مدار معلوم باشه ، کارکرد مدار دقیقا مشخص باشه
                    نقش هر قطعه و عملکردش در مدار معلوم باشه تا بشه جای مناسب و ترک مناسبو برای انتخاب کرد
                    حتی فاصله بین ترک ها بر اساس ولتاژ باید دقیق حساب بشه
                    و شکل ظاهری و جای قسمتایی که باید از جعبه برد بیرون بیاد و ابعاد برد معلوم باشه
                    طول هر ترک بر اساس سیگنالی که حمل میکنه و گاهی امپدانس ترک باید مچ باشه
                    خلاصه امر این که همینجوری نمیشه شماتیک داد گف برام PCB بزنین که زمان زیادی میبره برادر
                    بعد هم هزینه طراحی PCB خیلی بیشتر از اون چیزیه که شما فک میکنی
                    سال 90 هزینه طراحی ساده غیر SMD و غیر فرکانس بالا پدی 250 تومان بود که برای SMD و فرکانس بالا دو برابر میشد
                    میتونی زنگ بزنی تهران مدار ، مهران مدار یا شرکتای مشابه و بگی PCB رو برات طراحی کنن
                    برد شما حدود 200 تا پد داره دیگه خودت ببین چند میشه
                    سلام
                    جریان و ولتاژ مدار اثرات نویز شکل ظاهری اینها رو می شه پرسید فاصله بین ترک ها براساس ولتاژ طول هر ترک براساس سیگنال که حمل می شه و گاهی امپدانس ترک اینا چه جوریه از چه روابطی باید بدست آورد چی باید در نظر گرفت
                    او

دیدگاه

نوشته اصلی توسط setareh shab
                      سلام
                      جریان و ولتاژ مدار اثرات نویز شکل ظاهری اینها رو می شه پرسید فاصله بین ترک ها براساس ولتاژ طول هر ترک براساس سیگنال که حمل می شه و گاهی امپدانس ترک اینا چه جوریه از چه روابطی باید بدست آورد چی باید در نظر گرفت
                      خب ببینید مهندسی که طراحی میکنه باید بر اساس مداری که داره بدونه نیاز به چه امپدانسی داره
                      مثلا توی مدارات فرکانس بالا برای انتقال سیگنال 2.4GHz توی دیتاشیت فلان قطعه گفته شده امپدانس 50 اهم باشه
                      یا طول و ضخامت ترک فلان مقدار باشه تا بهترین مچینگ رو داشته باشید
                      باید همه اینها توی PCB رعایت شه
                      یا مثلا برای سیگنالی که ضعیف هست و باید با دقت بالا اندازگیری شه باید ترک کمترین طول را داشته باشه و نزدیک پایه IC باشه و از اطرافش ترک های ولتاژ بالا یا فرکانس بالا رد نشه که اثر بذاره
                      برای مثلا تغذیه ADC باید از زمین ستاره استفاده کرد و ولتاژ مثبت باید از کم نویز ترین قسمت مدار به صورت مستقیم به ولتاژ رفرنس داده بشه
                      و 1001 نکته دیگه که باید مدنظر قرار داد
                      همین که بچینی قطعاتو و بزنی اتو روت یعنی فاجعه
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

[quote author=mahboob2 link=topic=87623.msg541277#msg541277 date=1388932134]
                        [دلت خوشه ها :smile: :smile:]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X