ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 29 از 29 نخست ... 1920212223242526272829
نمایش نتایج: از 281 به 287 از 287
    2017/11/30
    3
    0

پاسخ : [پروژه]مدار محافظ امپلي فاير کامل (محافظ DC , تاخير , اتصال کوتاه و...)

داداش رمز لطفا
    مرسی
    2012/01/25
    اهواز
    152
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali0045

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام .
    آیسی رو از کجا باید پیدا کنم .
    کجای امجد ؟
    من تهران نیستم .
    دونه ای چنده ؟
    سلام
    مهندس من آی سی رو از مجتمع الکترونیک سعید توی امجد طبقه اول خریدم.منم تهران نیستم، دادم واسم خریدن و بعد پست کردن.1 سال پیش دونه ای 3000 تومن . اینم شمارش 66717975__66735885
    2017/06/16
    14
    3

ممنون .
    من از اصفهان تهیه کردم .
    فروشگاه محمد الکترونیک .
    توی گوگل سایت داره میتونید اینترنتی سفارش بدید.

دونه ای ۳۵۰۰ تومان
    2014/11/14
    ECA
    4,182
    2,734

سلام
    میشه پسورد رو به ماهم بدین؟
    بدرود
    2018/06/03
    1
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_7

سلام
    همه دوستان انجمن صوتي به اين موضوع واقف هستند که امپ بدون محافظ يه امپ ناقص هست و اگه کوچکترين اشکالي براش پيش بياد يا ماسفت هاي امپ ميسوزن يا بلندگو رو ميسوزونه يا ترانس تغذيه که همه اين ها قيمت بالايي دارن مخصوصا بلندگو ها...
    توي انجمن هميشه کمبود يه مدار محافظ واقعي که امکانات کاملي داشته باشه و خيال مارو از اين قسمت راحت کنه حس ميشد با اين که مدارات مختلفي بود اما بخش اتصال کوتاه که براي امپ هاي توان بالا خيلي مهم هست رو نداشت. دوست خوبم محمد جان (mohammad1365) مداري رو پيدا کرد که تموم مشخصات يه محافظ کامل رو داشت و طي صحبت هايي که داشتيم قرار شد که طراحي PCB رو انجام بدم بزاريم تا دوستان از اين مدار خوب بهره ببرن.
    مدار با استفاده از اي سي UPC1237 که براي همين کار ساخته شده طراحي شده که قابليت هاي زير رو داره:

1- تاخير در وصل کردن بلندگوها به امپ در لحظه روشن شدن امپ براي جلوگيري از صداي پـــاپ که موقع روشن شدن شنيده ميشه
    2- محافظ ولتاژ DC در خروجي امپ (اگر ناگهان ترانزيستور طبقه نهايي امپ بسوزه و اتصال کوتاه بشه ولتاژ تغذيه وارد بلندگو ميشه و سريع بلندگو رو ميسوزونه)
    3- محافظ over load يا اتصال کوتاه که خيلي براي امپ هاي توان بالا مهمه (اگر بصورت اتفاقي خروجي امپ اتصال کوتاه بشه ترانزيستور هاي طبقه قدرت امپ سريعا ميسوزه)
    4- قطع سريع بلندگوها از امپ موقع خاموش شدن امپ ( وقتي امپ خاموش ميشه هنوز مداري ولتاژ در خازن هاي صافي امپ وجود داره و صدا بريده بريده قطع ميشه)
    5- علاوه بر امکانات بالا ميشه قسمت قطع کردن بلندگوها بعد از خاموش شدن رو با قطع کردن بلندگو ها از امپ در صورت بيشتر شدن دماي هيت سينک امپ از مقداري معيني عوض کرد

شماتيک مدار بصورت زير هست:

همه چيز کاملا مشخص و گويا هست فقط در اين شماتيک اومده از يک کانال نمونه گرفته و دو تا کانال رو کنترل ميکنه ولي من اومدم توي PCB دوتا مدار رو کنار هم کشيدم که کنترل واقعي روي 2 کانال امپ داشته باشيم.
    اين عکس PCB:

اين هم نمونه ساخته شده توسط دوست خوبم سام سيروس:

براي ورودي و خروجي مدار از پين هاي نري استفاده کردم و فوت پيرينتش رو کشيدم نمونه پين ها توي عکس زير هست:

براي فوت پرينت اي سي از پين هدر 8 پايه استفاده کردم که با اندازه هاي اي سي يکسانه
    رله هم 24 ولت تک کنتاکت 10 امپر هست

طبق صحبت هاي که با محمد جان داشتم قرار شد براي دانلود PCB رمز گذاشته بشه و فقط در اختيار افرادي قرار بگيره که سابقه فعاليت مفيد در انجمن صوتي داشته باشن دوستان به من پيام خصوصي بدين تا رمز رو در اختيارتون بزارم
    لينک دانلود PCB:

سلام
    خیلی ممنونم عالی
    2018/10/14
    17
    6

سلام
    رمزش رو زحمت میکشید برا ماهم بگید.
    2019/04/11
    1
    0

سلام دوستان
    رمز رو زحمتشو میکشید ممنون میشم
    دوتا سوالم دارم
    رو irs3000d جواب میده؟
    چند کاناله چی؟
صفحه 29 از 29 نخست ... 1920212223242526272829
نمایش نتایج: از 281 به 287 از 287