اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با dspic در پروژه ی کارشناسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با dspic در پروژه ی کارشناسی

با عرض سلام به دوستان و اساتید محترم
    من برای پروژه کارشناسی می خوام با dspicها کار کنم.سری dspic30f
    این تاپیک رو زدم که سوالاتم رو اینجا مطرح کنم.

انتخاب کامپایلر؟(تاپیک های مرتبط رو خوندم)
    بین mikro c و mplab c30 به نظرتون کدوم بهتره؟
    این که mikro c محبوب تر و کار کردن باهاش ساده تر هست،درست ولی در عوض مثال ها و پروژه های سایت microchip با mplab انجام شده وحرفه ای تر هم هست.میخواستم نظر دوستان رو بدونم.

دوم اینکه:
    تو کار کردن با avr پروتیوس به دادمون میرسید.برای این dspic ها چه نرم افزار شبیه سازی هست؟

اگه دوستان لطف کنند پاسخ بدن ممنون میشم.

پاسخ : کار با dspic در پروژه ی کارشناسی

سلام دوست عزیز.
    ببینید اگه توی پروژتون از کتابخانه های زیادی نخاید استفاده کنید حتما برید سراغ MPLAB C30 که هم مال خود شرکت سازندس وهم خیلی خیلی حرفه ایست.
    ولی اگه فقط همین یه پروژست و دیگه نمی خاید که سراغ این موجودات برید و توی صنعت ازشون استفاده نکنید برید سراغ Micro C
    خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
    حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سلام
      برو از ccsاستفاده کن خیلی از اونای دیگه بهتر و راهتتره

دیدگاه

بهترین نرم افزار mikroc for dspic ورژن 4 است.کار با mikroc راحت است. به سایت mikroe.com برید. اگه dspic refrence manual رو دانلود کنید .به قدرت این کامپایلر پی می برید. در عرض سه هفته کل dspic رو با این manual یاد گرفتم. در عرض2روز داخل mmc فایل ساختم.یک رفرنس کامل با جزئیات سخت افزاری.به راحتی می توانید پروتکل tcp/ip را اجرا کنید.یک پروگرمر usb2 هم داره که کل چیپ رو در 3 ثانیه پروگرم می کنه. پروگرمرش هم ت. ایران هست 190000تومان.اگه گرونه به نظر من از mhz_hd2 استفاده کنید با قیمت 44000 تومان در این صورت عملیات پروگرم از طریق پورت سریال و نرم افزار mplab صورت می گیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elias
          بهترین نرم افزار mikroc for dspic ورژن 4 است.کار با mikroc راحت است. به سایت mikroe.com برید. اگه dspic refrence manual رو دانلود کنید .به قدرت این کامپایلر پی می برید. در عرض سه هفته کل dspic رو با این manual یاد گرفتم. در عرض2روز داخل mmc فایل ساختم.یک رفرنس کامل با جزئیات سخت افزاری.به راحتی می توانید پروتکل tcp/ip را اجرا کنید.یک پروگرمر usb2 هم داره که کل چیپ رو در 3 ثانیه پروگرم می کنه. پروگرمرش هم ت. ایران هست 190000تومان.اگه گرونه به نظر من از mhz_hd2 استفاده کنید با قیمت 44000 تومان در این صورت عملیات پروگرم از طریق پورت سریال و نرم افزار mplab صورت می گیره.
          سلام
          شما با کدوم یکی از DSPic ها کار کردین؟ این پروگرمر که گفتین رو کجا دارن؟ چرا اینقدر گرونه؟
          خیلی ممنون
          اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_j
            سلام
            برو از ccsاستفاده کن خیلی از اونای دیگه بهتر و راهتتره
            ممنون از پاسختون
            راستش اطلاعاتی راجع بهش ندارم.

دیدگاه

متاسفانه CCS برای PIC های 8 بیت خوب است.
              خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
              حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

پروگرمر سریال رو می تونید از جهان کیت بخرید. پروگرمر usb که تقریبا تمام ic های ایران رو پروگرم می کنه( ) ساخت شرکت ایرانی tnm است و قیمت اون 190000 تومانه اون رو ایران الکترونیک داره. یک مدل دیگر پروگرم هم هست که قیمت اون 66000 است و کار دکتر زارعیانه و سرعت بالایی داره و فقط از طریق mplab پروگرم می کنه. این رو هم از جهان کیت می تونی گیر بیاری. من با 30f4011 کار کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان
                  متاسفانه CCS برای PIC های 8 بیت هم آشغاله چه برسه به 16بیت.البته ببخشید با صراحت گفتم.
                  مشکل CCS فقط مستندات ضعیفشه، وگرنه از لحاظ کارایی و درایورهایی که داره، کامپایلر خوبیه.
                  There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام
                    دوستان من با تراشه dspic30f6014 کار می کنم(البته همین اول کار به مشکل برخوردم!! :redface
                    یه سوال داشم.
                    علت وجود 4تا Vcc و GND در 4طرف تراشه چیه؟
                    همشون رو باید وصل کرد؟!
                    راستش من دارم دیتاشیت رو می خونم ولی مطلبی راجع به این موضوع به چشمم نخورده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید عبدالله حسنی
                      سلام
                      دوستان من با تراشه dspic30f6014 کار می کنم(البته همین اول کار به مشکل برخوردم!! :redface
                      یه سوال داشم.
                      علت وجود 4تا Vcc و GND در 4طرف تراشه چیه؟
                      همشون رو باید وصل کرد؟!
                      راستش من دارم دیتاشیت رو می خونم ولی مطلبی راجع به این موضوع به چشمم نخورده!
                      سلام
                      معمولا همین جوریه اگه چیپ های fpga رو هم نگاه کنین بالا 10-12 تا vcc و gnd دارند که باید از بیرون وصل شن. تا اونجایی که من میدونم بخاطر نویز این کار رو میکنن.
                      اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام

اگر با dsPIC30F6014 دارای کار می کنی بد نیست یه نگاهی به راهنمای برد آموزشی dsPIC PRO 3 Development Board بندازی :bye

http://www.mikroe.com/pdf/dspicpro3_manual.pdf

دیدگاه

ارسال شده توسط: Mohandes2000
                          اگر با dsPIC30F6014 دارای کار می کنی بد نیست یه نگاهی به راهنمای برد آموزشی dsPIC PRO 3 Development Board بندازی bye
                          http://www.mikroe.com/pdf/dspicpro3_manual.pdf
                          ممنون دوست عزیز.
                          شماتیک های به درد بخوری توش بود.در کل برد جالبیه(کاش یکیشو داشتم! :biggrin .همچین چیزی باید قیمت جالبی هم داشته باشه!
                          تو ایران گیر میاد؟اگه آره چه قیمته؟

دیدگاه

سلام
                            از دوستان کسی هست که با این تراشه ها کلاک بالا کار کرده باشه؟
                            من با یه مهندس که با این تراشه ها کار کرده بود مشورت کردم .ایشون نتونسته بودن کلاک بالا ازش جواب بگیرن.میگفتن تو کلاک بالا بعضی از قسمت هاش
                            (A/D و...) از کار میفته!! :eek:

راستش من تو پروگرم کردنش دچار مشکل شدم.از همین پروگرمر های یونیورسال استفاده می کنم.(البته پروگرمر مال دانشکدست :biggrin
                            ایرادی که هست اینه که erase می کنه ولی blank check رو که می زنم میگه بلنک نیست!دکمه ی پروگرم رو می زنم .پروگرم انجام میشه ولی verify رو که میزنم error میگیره. :angry:
                            از دوستانی که با این پروگرمر ها کار کردن،خواهشا" راهنمایی کنند.

دیدگاه

سلام

1) در مورد بردهای mikroe من قبلا داشتم کیفیت برد و مونتاژ خیلی عالیه قیمتش هم نسبت به موارد مشابه مناسبه ولی تا اینجا برسه گرون تموم میشه مزیت اصلیش هم وجود پروگرامر USB2 روی برد هست که کار کردن با dsPIC رو سرعت میده

2) با کریستال 7.328MHz خارجی یا RC داخلی و PLL 16 می تونید تقریبا حداکثر کلاک رو داشته باشید 120MHz البته کمی گرم میشه که مهم نیست

3) من با ICD2 میکروکنترلرهای dsPIC رو پروگرم می کنم و مشکلی ندارم ولی با پروگرمرهای دیگه کار نکردم :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X