اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مخفی کردن پارت نامبر ها و شماره ی قطعات در فایلی که به چاپ داده میشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مخفی کردن پارت نامبر ها و شماره ی قطعات در فایلی که به چاپ داده میشه

سلام
    دوستان چطور میتونم بردی رو که به چاپ میدم شماره قطعات اصلی یا همه یا یه سری خاص رو پاک کنم -طوری که از روی فایل پی سی بی مشخص نشه برد مربوط به چی هست و چه قطعاتی توش استفاده شده؟
    روشهایی که به ذهنم میرسه:
    1-مشخصا میشه در لایبرری ها عنوان قطعات رو پاک کرد- ولی اینکار زمانبر هست و یا یه سری لایب ها به صورت فایل اینتگریت هستند
    2-فایل گربر - بعضی جاها قبولش نمیکنن و مشکلاتی داره-

روشها یا روش خاص و روتینی هست که بتونیم راحت تر این کار رو انجام بدیم؟
    تشکر فراوان

پاسخ : مخفی کردن پارت نامبر ها و شماره ی قطعات در فایلی که به چاپ داده میشه

من فکر میکنم اگه اینقدر لو رفتن مدار برات مهمه عنوان قطعات رو یه چیزی بذاری که عین همون پکیج رو داشته باشه و اگه کسی خواست کپی کنه نه تنها کمکش نکنه بلکه گمراه هم بشه مثلا میکرو PIC رو مدارت داری؛ بگردی یه میکرو از یه خانواده دیگه با همون پکیج که تو ایران پیدا نمیشه جاش بنویسی
    ولی کار اصولی اینه که جایی که برات PCB میزنه مطمئن باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      من فکر میکنم اگه اینقدر لو رفتن مدار برات مهمه عنوان قطعات رو یه چیزی بذاری که عین همون پکیج رو داشته باشه و اگه کسی خواست کپی کنه نه تنها کمکش نکنه بلکه گمراه هم بشه مثلا میکرو PIC رو مدارت داری؛ بگردی یه میکرو از یه خانواده دیگه با همون پکیج که تو ایران پیدا نمیشه جاش بنویسی
      ولی کار اصولی اینه که جایی که برات PCB میزنه مطمئن باشه
      خیلی جالب بود-
      فقط مشکلی که هست اینطوری کمی سخته اگر تعداد قطعات بالا باشه -
      در کل روش خوبیه ولی خیلی زمانبره!

دیدگاه

پس هیچ راه سر راستی برای این کار وجود نداره؟ اینطوری که هارد این شرکتهای چاپ مدار خیلی با ارزش هست!
        چطوری میتونم پارت نامبر قطعات رو مخفی یا حذف کنم بدون دستکاری لایبرری ها!
        ایا تنها راه دستکاری لایبرری هاست؟

دیدگاه

عزیزم، کلی از کارهای PCB صنایع مختلف از جمله صنایع نظامی توسط همین شرکتهای داخلی ساخته می شه. به نظر من شما زیادی داری وسواس به خرج می دی!
          اگه مدارت ساده ست و همه می تونن کپی کنن، دیگه چرا می سازیش! اگه سخته و تعداد قطعاتت زیاده، خوب کپی کردنش سخته دیگه. کافیه مدارت میکروکنترلر داشته باشه؛ کپی کردنش حتی با داشتن کل سخت افزار بسیار سخت می شه، چون برنامه میکرو در دسترس نیست.

با این حال، توی شماتیک بگرد و همه قطعات رو انتخاب کن و Designator و Comment و Valueشون رو همه رو یکجا تغییر بده و PCBت رو بروز رسانی کن. در کمتر از 2 دقیقه همه قطعاتت به اسم U نامگذاری میشه و Commnet و Valueهاشون هم یکسان می شه (مثلاً همه رو بذار Res و مقدارشون رو بکن 10K، حتی اگه قطعه مورد نظر مقاومت نیست).
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X