اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبات وزن - سرعت - توان و... برای انتخاب موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبات وزن - سرعت - توان و... برای انتخاب موتور

سلام
    من میخوام ی ماشین کنترلی (RC Car) حرفه ای بسازم . :rolleyes: .ولی نحوه ی محاسبات سرعت و قطر چرخ ها . دور خروجی گیربکس . وزن کل ماشین و ... رو نمیدونم :angry:

لطفا کمکم کنید :question:

پاسخ : محاسبات وزن - سرعت - توان و... برای انتخاب موتور

سلام دوست عزیز خودم . :wow: :applause
    در چه حدی می خوای حرفه ای باشه ؟؟
    برای چه توانی ؟
    ایا مدل اسباب بازیه و یا اینکه مدل کاربردیه ؟
    برای راهنمایی چند تا مثال میزنم
    دوچرخه برقی 250 وات تا 1000 وات هست
    ماشین برقی سواری 10 کیلو وات
    و ماشین کنترلی اسباب بازی بسته به وزن قطعات مختلفه اما در کل می تونی از موتور های براشلس استفاده کنی تا هم راندمان بالا و هم قدرت بالا داشته باشی
    کلا یکم اطلاعات بده بفهمیم چیکار می خوای بکنی مهندس

sigpic

دیدگاه

باید بگم که ی ماشین 2دیفرانسیل - حدود سه چهار کیوکرم وزن - کمتر از 30 سانتی متر طول ...
      قدرتش در حدی باشه که بتونه خودش رو خوب و راحت از شیب حتی 45 درجه بالا ببره (وزن 4 کیلو)
      سرعتشم به حدود 90 کیلومتر بر ساعت برسه :rolleyes:

دیدگاه

سلام دوباره رضا جون برات پیغام گذاشتم
        خوب بهترین کار اینه که یک موتور استفاده کنی که با زنجیر به محور وصل بشه که لوازمشو فروشگاه مکانیکال تو امجد داره
        سرعت 90 کیلومتر؟؟؟؟ چه خبرههههههههههه
        90 کیلو متر بر ساعت یعنی 25 متر در ثانیه
        مطمئنی همچین سرعت بالایی میخوای؟
        یه موتور بیست و چهار ولت دور بالا قدرت بالا می خواد که قیمتش بالای 300 هزار تومنه هاااااااا
        البته اگه موتور 2400 دور در دقیقه بخوای من دست دوم دارم خودم می تونم بهت بدم ارزون توانشم 200 واته )
        که این موتور 2400 دور در دقیقه رو باید با زنجیر به محور چرخ ها وصل کنی مستقیم و بدون چرخ دنده که می تونه 5 کیلو رو به راحتی جا به جا کنه در این حالت محور در هر ثانیه 45 دور می چرخه
        و اگه لاستیک هات قطر 10 سانت داشته باشن محیطش میشه سی و یک سانتی متر و در هر ثانیه 45 دور میشه 15 متر در ثانیه که به نظرم خیلی عالیه و اگر قطر لاستیک 16 باشه می تونی به سرعت مطلوبت که 90 کیلومتر بر ساعته !!! برسی

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza70r3
          باید بگم که ی ماشین 2دیفرانسیل - حدود سه چهار کیوکرم وزن - کمتر از 30 سانتی متر طول ...
          قدرتش در حدی باشه که بتونه خودش رو خوب و راحت از شیب حتی 45 درجه بالا ببره (وزن 4 کیلو)
          سرعتشم به حدود 90 کیلومتر بر ساعت برسه :rolleyes:
          سوختی یا الکتریکی؟؟

دیفرانسیل رو هم میخواید خودتون درست کنید؟
          AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
            سوختی یا الکتریکی؟؟

دیفرانسیل رو هم میخواید خودتون درست کنید؟
            اول نظرم رو سوختی بود... بع دیدم هم هزینش بالا میره هم دردسرش بیشتره...
            الان فک میکنم الکتریکی بهتره
            دوستدارم دو دنده ی اتوماتیک باشه ی دنده سبک و ی دنهده سنگین... ولی اطلاعاتی ازش ندارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
              سلام دوباره رضا جون برات پیغام گذاشتم
              خوب بهترین کار اینه که یک موتور استفاده کنی که با زنجیر به محور وصل بشه که لوازمشو فروشگاه مکانیکال تو امجد داره
              سرعت 90 کیلومتر؟؟؟؟ چه خبرههههههههههه
              90 کیلو متر بر ساعت یعنی 25 متر در ثانیه
              مطمئنی همچین سرعت بالایی میخوای؟
              یه موتور بیست و چهار ولت دور بالا قدرت بالا می خواد که قیمتش بالای 300 هزار تومنه هاااااااا
              البته اگه موتور 2400 دور در دقیقه بخوای من دست دوم دارم خودم می تونم بهت بدم ارزون توانشم 200 واته )
              که این موتور 2400 دور در دقیقه رو باید با زنجیر به محور چرخ ها وصل کنی مستقیم و بدون چرخ دنده که می تونه 5 کیلو رو به راحتی جا به جا کنه در این حالت محور در هر ثانیه 45 دور می چرخه
              و اگه لاستیک هات قطر 10 سانت داشته باشن محیطش میشه سی و یک سانتی متر و در هر ثانیه 45 دور میشه 15 متر در ثانیه که به نظرم خیلی عالیه و اگر قطر لاستیک 16 باشه می تونی به سرعت مطلوبت که 90 کیلومتر بر ساعته !!! برسی
              چیزی که میگی بنظر خوب میاد ولی دوتا مشکل هست
              یکی اینکه سرعتش و اصلا میشه کنترل کرد ؟ یا صفر و یکی ه ؟ اخه نمیخوام همیشه با حداکثر سرعت حرکت کنه...
              دو اینکه مسلما وزن 5 کیلو با سرعت 90kmph سیستم تعلیق و کمک فنر و این داستان هارم میخواد... از اون اطلاعاتی ندارین ؟

دیدگاه

سلام بله میشه دور موتور رو به راحتی کنترل کرد.راجع به سیستم دنده و اینکه ماشین کنترلی هست باید یه دنده ی اتوماتیک داشته باشه که از لحاظ مکانیکی کار خیلی سختیه ولی با همون موتور های قدرتمند میشه همه کار کرد.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza70r3
                  سلام
                  ولی نحوه ی محاسبات سرعت و قطر چرخ ها . دور خروجی گیربکس . وزن کل ماشین و ... رو نمیدونم :angry:

لطفا کمکم کنید :question:
                  عزیز این کار یک نفر دو نفر نیست . برای این کار مثلا باید واحد تحقیق و توسعه شرکت نیسان رو درست کنی .
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

دوستان کلی گویی نکنید لطفا.... اگه میشه توضیح بدین
                    دور موتورش باچی قابل تغییره ؟
                    ولتاژ؟
                    این تغییر رو چجوری میشه از 0 تا 100 از اونم از راه دور اعمال کرد ؟

دیدگاه

خودم مثل ی تیم قوی دنبالشم

دیدگاه

سلام رضا جان بله میشه با ولتاژ اونو کنترل کرد .
                        اگه بخوای با یک کنترلر ساده این کارو انجام بدی می تونی یک کلید برای کنترل بزاری که دو نوع پیام رو ارسال کنه و در آخر هم دو نوع سرعت داشته باشی مدارشم که یک کنترلر سادس با یک مدار کنترل دور موتور
                        اگر هم بخوای از صفر درصد تا 100 درصد کنترل کنی فرستنده گیرنده کامل تری نیاز داری که باید یک اطلاعات رو به جای یک سیگنال روشنی و خاموشی بفرسته و این اطلاعات رو باید در طرف دیگر ترجمه کنی و به کنترل دور موتور بفرستی
                        و یه کار دیگه هم میشه کرد اینکه هنگامی که شما کلید رو نگه میداری خود مدار گیرنده دور موتور رو به تدریج زیاد کنه

sigpic

دیدگاه

ادیسون جان یچیزی هنوز برام سواله...
                          اینکه رابطه وزن و سرعت و توان موتور چیه
                          چطور ی بفهمم دقیقا به چه توانی نیاز دارم
                          یا اینکه چ موتورهایی میتونن بدون گیربکس ماشین منو بحرکت در بیارن
                          من اطلاعات جامع تری نیاز دارم....

دیدگاه

بیا تو تاپیک ساخت دوچرخه برقی که توی امضای من موجوده اونجا همه روابط مورد نیاز رو گذاشتم یه سریا روهم بعدا می گذارم
                            باید از قوانین فیزیک و مکانیک حرکت استفاده کنی خیلی راحت

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X