اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک سریع موتوربالابر دوخازنه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک سریع موتوربالابر دوخازنه

سلام من یه موتور بالابر مغازه ای دارم که 2 تا خازن داره از موتو به تکته کلم از یه طرف 2 سیم اومد از یه طرف دیگه 1 سیم اومده و یک 4 سیم هم برای تغییر جهت موتور از تخته کلم اومده بیرون هر کاری میکنم موتور رو یه جهت کار میکنه اصلا معکوس نمیکنه سیم مشکی: فاز مستقیم سیم ابی با خازن ها سری شده سیم قهوه ای قرمز فکر کنم چپگرد راسگردشی جالبه با هر کدوم میزنم رو یه جهت میچرخه اگه دوستان میشه سریع یه کمک کنید مرسی

پاسخ : کمک سریع موتوربالابر دوخازنه

سلام دوست
    این طور که معلومه موتور تک فاز برا همه مشکل ایجاد کرده و میکنه
    در کل موتور های تکفاز به طور اصولی چهار تا سیم خروجی دارن که دو تا از اون ها دو سر سیم پیچ
    راه انداز سری شده با خازنه و دو تا از اون ها هم دو سر سیم پیچ اصلی هستش
    همون طور که توی تصویر می بینین:

اما راه تشخیص سیم ها چه طوره ؟ خیلی ساده
    اهم متر رو بزار روی رنج 100 کیلو اهم
    یه سیم رو به طور شانسی به یه سر اهم متر وصل کن و اون یکی سر اهم متر رو به سه تا سر دیگه به صورت جداگانه
    وصل کن...
    اگه اهمی نشون نداد که هیچ ، اگه یه اهم ثابت نشون داد اون دوتا سر سیم پیچ اصلی هستن
    اگه یه اهم متغیر که افزایش پیدا میکنه نشون داد اون دو تا سر سیم پیچ راه انداز هستن
    به همین راحتی سر سیم هات مشخص میشه
    حالا به سیم پیچ اصلی یه نول و فاز ثابت بده و در این حالت اگه نول و فاز سیم پیچ راه انداز رو جا به جا کنی
    موتور چپ گرد و راست گرد میشه... :nerd:
    اما یه سری از جعبه کلم ها سه سیمه هستن
    توی این جعبه کلم ها سیم بندی به این صورته :

که در این موتور ها سیم پیچ راه انداز و دائم با هم فرقی ندارن
    با دادن نول به سیم مشترک b و دادن فاز به یکی از سر های دیگه موتور یا راست میگرده یا چپ
    موفق باشین
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X