ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2013/02/18
    20
    0

تغذيه ميکرو با فاز ورودي کليد و نول بار در خروجي کليد

سلام
    من ميخوام با فازي ک وارد يه کليد برق ميشه و نولي ک از سمت بار مثلا لامپ به اون سر کليد مياد(در واقع سيم خروجي کليد) واسه تغذيه دايم يه مدار استفاده کنم در حالت خاموش ک راحته و بار مثل يه مقاومت ميمونه و فاز ورودي و نول رو داريم و تموم اما وقتي کليد روشن ميشه و فاز از ورودي به سمت بار ميره ديگه نولي در کار نيست و تغذيه قطع ميشه و دو سرش فاز ميفته راهي هست که بشه اين نول رو حتي در حالت روشن بار و کليد واسه تغذيه ميکرو حفظ کرد؟
    پيشاپيش ممننوووونم از همگييي
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    669

پاسخ : تغذيه ميکرو با فاز ورودي کليد و نول بار در برق ساختمان

سلام بله می شود هنگامی که کلید وصل می شود باز هم سیم نول سیم نول است و به فاز تبدیل نمی شود . شما اگر می خواهید تغذیه ایزوله باشد باید از ترانس یکسوساز و صافی خوب استفاده کنید و اگر می خواهید تغذیه غیر ایزوله باشد باید از خازن باظرفیت مناسب و پل دیود و صافی استفاده کنید که به علت وجود نویز های فراوان در برق شهر ممکن است روی کار میکرو تاثیر نامطلوب بگذارد پس تغذیه ایزوله بهتر است . پس یک ترانس 6 ولت با جریان کم یک پل دیود و یک خازن 6800 میکرو 25 ولت و یک 7805 می توانید یک تغذیه مناسب برای میکرو ایجاد نمایید.

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2013/02/18
    20
    0

خب نول که نول هست درسته . اما مگه فاز که ازين سمت کليدمياد و قراره وصل شه به بار ميذاره اي نول. نول بمونه؟ راه حلتون به نظرم درسته اما ميشه يکم ظريفتر واسم توضيح يديد حتي با يک شماتيک دستي؟ يعني هنوز فاز رو از پشت کليد بگيرم و نوي رو از بعد کليد؟ با اينکه بعد از وصل فاز مياد اين سمت کليد؟
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    669

بله دوست عزیز حتی اگه بار هم خیلی کم باشه باز هم سیم نول همان سیم نول است و همان مرجع صفر ولت برای ما مثلا اگر شما کلید را وصل کنید با اینکه جریان از سیم نول عبور می کند اما اگر به سیم نول دست بزنید برق شما را نمی گیرد و اگر با ولتمتر ولتاژبین سیم نول و زمین را اندازه بگیرید صفر را نشان می دهد.
    فاز رو باید قبل از کلید یعنی فاز ورودی کلید بگیرید و از برگشت کلید آنرا به مصرف کننده متصل کنید .
    نول رو هم از هر جا که وجود داشت مثلا سر دیگر مصرف کننده بگیرید.
    یعنی سیم برگشت فاز که از کلید به مصرف کننده می رود در مدار تغذیه شما هیچ کاربردی ندارد و باید قبل از کلید فاز ورودی را برای تغذیه استفاده کنید تا هنگامی که کلید قطع شد مدار تغذیه شما همچنان وصل بماند.این هم عکس :

http://upload7.ir/imgs/2014-01/34344952609628630038.jpg

2013/02/18
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
    بله دوست عزيز حتي اگه بار هم خيلي کم باشه باز هم سيم نول همان سيم نول است و همان مرجع صفر ولت براي ما مثلا اگر شما کليد را وصل کنيد با اينکه جريان از سيم نول عبور مي کند اما اگر به سيم نول دست بزنيد برق شما را نمي گيرد و اگر با ولتمتر ولتاژبين سيم نول و زمين را اندازه بگيريد صفر را نشان مي دهد.
    فاز رو بايد قبل از کليد يعني فاز ورودي کليد بگيريد و از برگشت کليد آنرا به مصرف کننده متصل کنيد .
    نول رو هم از هر جا که وجود داشت مثلا سر ديگر مصرف کننده بگيريد.
    يعني سيم برگشت فاز که از کليد به مصرف کننده مي رود در مدار تغذيه شما هيچ کاربردي ندارد و بايد قبل از کليد فاز ورودي را براي تغذيه استفاده کنيد تا هنگامي که کليد قطع شد مدار تغذيه شما همچنان وصل بماند.اين هم عکس :
    همينجا صبر کنيد نکته همينجاست من نميخوام نول رو ازون سر بار بگيرم/ در واقع مي خوام نوي رو از سر خروجي کليد بگيرم؟؟ اصلا بحث من همينه/ وگرنه از بعد بار گرفتن ک هميشه نول هاس / يعني شما فرض کنيد از دو سر يک کليد برق تغذيه رو تامين کنيم. که در حالت خاموش کليد راحته اما حالت روشن؟؟!!!
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    669

پاسخ : تغذيه ميکرو با فاز ورودي کليد و نول بار در خروجي کليد

دوست من از دو سر کلید که نمیشه تغذیه رو گرفت
    وقتی کلید وصل یک سیم اتصال کوتاهه خو
    :eek: :eek: :eek:

2013/02/18
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
    دوست من از دو سر کليد که نميشه تغذيه رو گرفت
    وقتي کليد وصل يک سيم اتصال کوتاهه خو
    :eek: :eek: :eek:
    بله عزيزم نکته همينه شما قضيه رو خيلي ساده گرفتي/ اما من ديدم يه مدار محصول چين يا تايوان اين کار رو انجام داده و دنبال همون راه حلم در واقع از نولي که از بار مياد استفاده ميکنه حتي لحظه وصل کليد
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    669

خوب باید دید مدار و کلید چگونه است اگر جریان مصرفی مصرف کننده کم باشه میشه با یک کلید که دارای مقاومت داخلیه این کار رو انجام داد اما هر جایی نمیشه این کار رو کرد اگر اطلاعات بیشتری راجع به محصول مورد نظر دارید بدید تا ما هم اطلاعات بیشتری کسب کنیم ممنون.

2013/02/18
    20
    0

والا من درين حد ميدونم که همه نوع بار تا 4000 وات رو جواب ميده خودش به عنوان کليد کار ميکنه اما الکترونيکي و ظاهرا در تغذيه اش جز سلف و خازن و مقاومت(البته تعداد و نوع اتصالات و اينارو اصلا نمي دونم معلوم نيست ساده باشه) چيز ديگه اي نيس نه چک داره نه ترانس اما خيلي خوب برق مدار الکترونيک را تامين ميکنه نوع و جنس و ميزان بار هم واسش فرق نداره قطع و وصلشم با رله انجام ميشه :read:
    2009/04/21
    اهواز
    157
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinglory
    والا من درين حد ميدونم که همه نوع بار تا 4000 وات رو جواب ميده خودش به عنوان کليد کار ميکنه اما الکترونيکي و ظاهرا در تغذيه اش جز سلف و خازن و مقاومت(البته تعداد و نوع اتصالات و اينارو اصلا نمي دونم معلوم نيست ساده باشه) چيز ديگه اي نيس نه چک داره نه ترانس اما خيلي خوب برق مدار الکترونيک را تامين ميکنه نوع و جنس و ميزان بار هم واسش فرق نداره قطع و وصلشم با رله انجام ميشه :read:
    بيش از نيم ساعته که فکرم مشغوله...
    من فکر ميکنم از رله 5 پايه داراي NO استفاده کرده که وقتي که فرمان قطع کليد صادر ميشه، تازه رله بوبينش برقدار ميشه و به عبارتي روشن ميشه( زماني هم که کليد قطع هست، مشکلي از بابت تامين برق بوبين رله نيست.)
    فقط ميمونه تغذيه ي ميکرو هنگام وصل بودن کليد... شايد از باتري قابل شارژ يا خازن مقدار بالايي استفاده کرده. من شنيدم خازن تا 120 فاراد 5 ولت هم ساخته شده و در چشم گربه اي هاي خيابان(اونايي که سلول خورشيدي دارند) استفاده شده...
    [size=8pt]اگر از تاپيکي بدتون مياد...
    اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
    اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
    ...بگين که[/size]
    [size=14pt][glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow][/size]
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11