اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه میکرو با فاز ورودی کلید و نول بار در خروجی کلید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه میکرو با فاز ورودی کلید و نول بار در خروجی کلید

سلام
    من میخوام با فازی ک وارد یه کلید برق میشه و نولی ک از سمت بار مثلا لامپ به اون سر کلید میاد(در واقع سیم خروجی کلید) واسه تغذیه دایم یه مدار استفاده کنم در حالت خاموش ک راحته و بار مثل یه مقاومت میمونه و فاز ورودی و نول رو داریم و تموم اما وقتی کلید روشن میشه و فاز از ورودی به سمت بار میره دیگه نولی در کار نیست و تغذیه قطع میشه و دو سرش فاز میفته راهی هست که بشه این نول رو حتی در حالت روشن بار و کلید واسه تغذیه میکرو حفظ کرد؟
    پیشاپیش ممننوووونم از همگییی

پاسخ : تغذیه میکرو با فاز ورودی کلید و نول بار در برق ساختمان

سلام بله می شود هنگامی که کلید وصل می شود باز هم سیم نول سیم نول است و به فاز تبدیل نمی شود . شما اگر می خواهید تغذیه ایزوله باشد باید از ترانس یکسوساز و صافی خوب استفاده کنید و اگر می خواهید تغذیه غیر ایزوله باشد باید از خازن باظرفیت مناسب و پل دیود و صافی استفاده کنید که به علت وجود نویز های فراوان در برق شهر ممکن است روی کار میکرو تاثیر نامطلوب بگذارد پس تغذیه ایزوله بهتر است . پس یک ترانس 6 ولت با جریان کم یک پل دیود و یک خازن 6800 میکرو 25 ولت و یک 7805 می توانید یک تغذیه مناسب برای میکرو ایجاد نمایید.

sigpic

دیدگاه

خب نول که نول هست درسته . اما مگه فاز که ازین سمت کلیدمیاد و قراره وصل شه به بار میذاره ای نول. نول بمونه؟ راه حلتون به نظرم درسته اما میشه یکم ظریفتر واسم توضیح یدید حتی با یک شماتیک دستی؟ یعنی هنوز فاز رو از پشت کلید بگیرم و نوی رو از بعد کلید؟ با اینکه بعد از وصل فاز میاد این سمت کلید؟

دیدگاه

بله دوست عزیز حتی اگه بار هم خیلی کم باشه باز هم سیم نول همان سیم نول است و همان مرجع صفر ولت برای ما مثلا اگر شما کلید را وصل کنید با اینکه جریان از سیم نول عبور می کند اما اگر به سیم نول دست بزنید برق شما را نمی گیرد و اگر با ولتمتر ولتاژبین سیم نول و زمین را اندازه بگیرید صفر را نشان می دهد.
        فاز رو باید قبل از کلید یعنی فاز ورودی کلید بگیرید و از برگشت کلید آنرا به مصرف کننده متصل کنید .
        نول رو هم از هر جا که وجود داشت مثلا سر دیگر مصرف کننده بگیرید.
        یعنی سیم برگشت فاز که از کلید به مصرف کننده می رود در مدار تغذیه شما هیچ کاربردی ندارد و باید قبل از کلید فاز ورودی را برای تغذیه استفاده کنید تا هنگامی که کلید قطع شد مدار تغذیه شما همچنان وصل بماند.این هم عکس :

http://upload7.ir/imgs/2014-01/34344952609628630038.jpg

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
          بله دوست عزیز حتی اگه بار هم خیلی کم باشه باز هم سیم نول همان سیم نول است و همان مرجع صفر ولت برای ما مثلا اگر شما کلید را وصل کنید با اینکه جریان از سیم نول عبور می کند اما اگر به سیم نول دست بزنید برق شما را نمی گیرد و اگر با ولتمتر ولتاژبین سیم نول و زمین را اندازه بگیرید صفر را نشان می دهد.
          فاز رو باید قبل از کلید یعنی فاز ورودی کلید بگیرید و از برگشت کلید آنرا به مصرف کننده متصل کنید .
          نول رو هم از هر جا که وجود داشت مثلا سر دیگر مصرف کننده بگیرید.
          یعنی سیم برگشت فاز که از کلید به مصرف کننده می رود در مدار تغذیه شما هیچ کاربردی ندارد و باید قبل از کلید فاز ورودی را برای تغذیه استفاده کنید تا هنگامی که کلید قطع شد مدار تغذیه شما همچنان وصل بماند.این هم عکس :
          همینجا صبر کنید نکته همینجاست من نمیخوام نول رو ازون سر بار بگیرم/ در واقع می خوام نوی رو از سر خروجی کلید بگیرم؟؟ اصلا بحث من همینه/ وگرنه از بعد بار گرفتن ک همیشه نول هاس / یعنی شما فرض کنید از دو سر یک کلید برق تغذیه رو تامین کنیم. که در حالت خاموش کلید راحته اما حالت روشن؟؟!!!

دیدگاه

پاسخ : تغذیه میکرو با فاز ورودی کلید و نول بار در خروجی کلید

دوست من از دو سر کلید که نمیشه تغذیه رو گرفت
            وقتی کلید وصل یک سیم اتصال کوتاهه خو
            :eek: :eek: :eek:

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
              دوست من از دو سر کلید که نمیشه تغذیه رو گرفت
              وقتی کلید وصل یک سیم اتصال کوتاهه خو
              :eek: :eek: :eek:
              بله عزیزم نکته همینه شما قضیه رو خیلی ساده گرفتی/ اما من دیدم یه مدار محصول چین یا تایوان این کار رو انجام داده و دنبال همون راه حلم در واقع از نولی که از بار میاد استفاده میکنه حتی لحظه وصل کلید

دیدگاه

خوب باید دید مدار و کلید چگونه است اگر جریان مصرفی مصرف کننده کم باشه میشه با یک کلید که دارای مقاومت داخلیه این کار رو انجام داد اما هر جایی نمیشه این کار رو کرد اگر اطلاعات بیشتری راجع به محصول مورد نظر دارید بدید تا ما هم اطلاعات بیشتری کسب کنیم ممنون.

sigpic

دیدگاه

والا من درین حد میدونم که همه نوع بار تا 4000 وات رو جواب میده خودش به عنوان کلید کار میکنه اما الکترونیکی و ظاهرا در تغذیه اش جز سلف و خازن و مقاومت(البته تعداد و نوع اتصالات و اینارو اصلا نمی دونم معلوم نیست ساده باشه) چیز دیگه ای نیس نه چک داره نه ترانس اما خیلی خوب برق مدار الکترونیک را تامین میکنه نوع و جنس و میزان بار هم واسش فرق نداره قطع و وصلشم با رله انجام میشه :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moeinglory
                    والا من درین حد میدونم که همه نوع بار تا 4000 وات رو جواب میده خودش به عنوان کلید کار میکنه اما الکترونیکی و ظاهرا در تغذیه اش جز سلف و خازن و مقاومت(البته تعداد و نوع اتصالات و اینارو اصلا نمی دونم معلوم نیست ساده باشه) چیز دیگه ای نیس نه چک داره نه ترانس اما خیلی خوب برق مدار الکترونیک را تامین میکنه نوع و جنس و میزان بار هم واسش فرق نداره قطع و وصلشم با رله انجام میشه :read:
                    بیش از نیم ساعته که فکرم مشغوله...
                    من فکر میکنم از رله 5 پایه دارای NO استفاده کرده که وقتی که فرمان قطع کلید صادر میشه، تازه رله بوبینش برقدار میشه و به عبارتی روشن میشه( زمانی هم که کلید قطع هست، مشکلی از بابت تامین برق بوبین رله نیست.)
                    فقط میمونه تغذیه ی میکرو هنگام وصل بودن کلید... شاید از باتری قابل شارژ یا خازن مقدار بالایی استفاده کرده. من شنیدم خازن تا 120 فاراد 5 ولت هم ساخته شده و در چشم گربه ای های خیابان(اونایی که سلول خورشیدی دارند) استفاده شده...
                    اگر از تاپيکي بدتون مياد...
                    اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
                    اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
                    ...بگين که
                    [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

پاسخ : تغذیه میکرو با فاز ورودی کلید و نول با&#1585

اره اینم امکان داره. ممنون به هر حال واسه وقتی که گذاشتین. فک میکنم یه کاری تو همین مایه ها کرده باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X