اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن مدار شبیه سازی شده در عمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن مدار شبیه سازی شده در عمل

سلام
    دوستان مداری رو که لینکشو گذاشتم به درستی تو پروتئوس ران میشه م هیچ مشکلی نداره اما عین همین مدار رو من رو برد بورد بستم اما هیچ اتفاقی نمیفته !!!
    آیا عین همین چیزی رو که شبیه سازی شده باید در عمل بست یا کار دیگه ای هم باید انجام داد ؟ مثلا کریستال خارجی تو شبیه ساز هیچ خازنی نداره. یا سوئیچ ها ...
    لازم به ذکره که لینک مدار و برنامه این هست :wle.ir/1194/نسخه-دوم-از-پروژه-تایمر-برعکس.html
    ممنون

پاسخ : کار نکردن مدار شبیه سازی شده در عمل

سلام این یک مدار ساده است و احتمال زیاد جایی رو در بستن اون در عمل اشتباه کردید.
    اما هر مداری که در شبیه سازی جواب بدهد ممکن است در عمل هر اتفاقی بیوفتد زیرا در شبیه سازی خیلی از عوامل تاثیر ندارد مثل نویز گرما تغییرات ولتاژ منبع و ...
    مدارهای خیلی پیچیده اصلا جواب درستی در شبیه سازی نخواهند داد
    ولی این مدار ساده است و احتمالا جایی در بستن آن مشکل دارد.

sigpic

دیدگاه

آقا الان این نه vcc نه gnd وصله نه Avcc نه Aref و نه کریستالش خازن داره ...
      باید همین طوری بسته بشه ؟!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط turner
        آقا الان این نه vcc نه gnd وصله نه Avcc نه Aref و نه کریستالش خازن داره ...
        باید همین طوری بسته بشه ؟!!!!!
        نه عزیزم باید در عمل اینها رو وصل کرد اون مدار شبیه سازی این ها رو در نظر می گیره ولی کریستال اگر خازن نداشته باشه موردی نداره

sigpic

دیدگاه

آقا اگه همین مدار و شبیه سازی کنین میبینین که تایمر حدود 1-2 ثانیه خطا داره. prescale هم روی 128 ست شده اگر کمترش کنم سرعت خیلی میره بالا و اگر زیادش کنم سرعت تایمر خیلی میاد پایین
          چطور میشه دقت تایمر و برد بالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط turner
            آقا اگه همین مدار و شبیه سازی کنین میبینین که تایمر حدود 1-2 ثانیه خطا داره. prescale هم روی 128 ست شده اگر کمترش کنم سرعت خیلی میره بالا و اگر زیادش کنم سرعت تایمر خیلی میاد پایین
            چطور میشه دقت تایمر و برد بالا؟
            از یک عدد بالاتر برای شروع شمارش استفاده کن و یک شرط بزار یعنی به جای اینکه از صفذ بشماری مثلا از صد بشمار و هنگامی که وقفه صادر شد دوباره عدد تایمر را همان عدد بگذار

sigpic

دیدگاه

متاسفانه اون نتیجه ای که داخل شبیه ساز میبینید،همیشه اون چیزی نیست که در عمل انتظار دارید اتفاق بیوفته !
              برای همینه که میگن حتی الامکان برای شبیه سازی از برد برد استفاده کنید و به شبیه ساز اعتماد نکنید.
              اگر در زمینه میکروکنترلر تازه وارد هستید باید خدمتتون بگم که این تازه اولشه !!!
              معمولا در ابتدای کار انتظار چنین نتایجی براتون وجود نداره ولی با انجام کارها بصورت عملی تر و افزایش سطح علمی تون میتونید راه حل رو پیدا کنید.
              * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
              * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
              *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
              حضرت علی(ع)
              آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
                متاسفانه اون نتیجه ای که داخل شبیه ساز میبینید،همیشه اون چیزی نیست که در عمل انتظار دارید اتفاق بیوفته !
                برای همینه که میگن حتی الامکان برای شبیه سازی از برد برد استفاده کنید و به شبیه ساز اعتماد نکنید.
                اگر در زمینه میکروکنترلر تازه وارد هستید باید خدمتتون بگم که این تازه اولشه !!!
                معمولا در ابتدای کار انتظار چنین نتایجی براتون وجود نداره ولی با انجام کارها بصورت عملی تر و افزایش سطح علمی تون میتونید راه حل رو پیدا کنید.
                ممنون دوست عزیز
                چه چیز هایی رو باید چک کرد معمولا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط turner
                  ممنون دوست عزیز
                  چه چیز هایی رو باید چک کرد معمولا؟
                  بنده وقت نمیکنم مدار شما رو چک کنم.
                  ولی اگر مشکل از کریستال خارجی باشه،بهتره که حتما بخش تایمر/کانتر دیتاشیت میکروکنترلر مورد نظر رو به خوبی مطالعه کنید.
                  در اونجا درباره خازن و کریستال و ... توضیحات جامع داده شده.
                  * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
                  * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
                  *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
                  حضرت علی(ع)
                  آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

دوستان بعد از کلی ور رفتن به کد
                    بالاخره تونستم نسخه بومی سازی شده توسط خودم رو بنویسم. اما چندتا مشکل داره که ممنون میشم کمکم کنید تا حلشون کنم. خواهش میکنم مدار رو تست کنید تو شبیه ساز تا اشکالاتش رو بیبنید.
                    1- بعد از ست کردن تایمر روی مثلا 4 دقیقه وقتی دکمه استارت بزنم ثانیه شمار به درست نمایش داده نمیشه و دقیقه هم کاهش پیدا نمیکنه
                    2-خطای تایمر زیاد هست
                    دوستان خواهش میکنم لطف کنید و کد رو بررسی کنین
                    ممنون
                    test-2.rar

دیدگاه

توی نرم افزار معمولا قطعات ایده آل هستن ولی در عمل اینطور نیست و مقداری تفاوت دارد
                      امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X