اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در تحلیل یک تابع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در تحلیل یک تابع

با درود
    من تازه شروع کردم به یادگیری زبان C. این تابع یک عدد هشت بیتی میگیره و پس از مقدار دهی به رجیستر ها و راه اندازی مبدل ADC، مقدار رو که از نوع 16بیتی هست بر میگردونه(احتمالا خودتون از ظاهرش فهمیدید دیگه :biggrin: ) لطفا یه توضیحی در مورد این تابع بدین. نمدونم معنی اون عملگر ها چیه. اصولا با این عملگرها و روشهای انتساب مشکل دارم :cry:
    کد:
    uint16_t adc_read(uint8_t ch)
     {
     // select the corresponding channel 0~7
     // ANDing with '7' will always keep the value
     // of 'ch' between 0 and 7
     ch &= 0b00000111; // AND operation with 7
     ADMUX = (ADMUX & 0xF8)|ch; // clears the bottom 3 bits before ORing

// start single conversion
     // write '1' to ADSC
     ADCSRA |= (1<<ADSC);

// wait for conversion to complete
     // ADSC becomes '0' again
     // till then, run loop continuously
     while(ADCSRA & (1<<ADSC));

return (ADC);
     }
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...

پاسخ : اشکال در تحلیل یک تابع

مقدمات C و میکروکنترلر AVR رو مطالعه کنید حتماً جواب سوالتون رو می گیرید..
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
      مقدمات C و میکروکنترلر AVR رو مطالعه کنید حتماً جواب سوالتون رو می گیرید..
      این که فرمودید کتاب هست یا فقط عنوانی که بشه باهاش جستجو کرد؟

دیدگاه

آقا این پست ربطی به سوال نداره
        دیدم دو تا "رستم" اینجا هستن
        گفتم منم سومیشون باشم :rolleyes:
        ...

...
        اگه میخوای زبان c یاد بگیری:
        لینک 1
        لینک 2
        لینک 3
        لینک 4
        ...
        اگه میخوای میکرو هم یاد بگیری
        اول نوع میکروت رو مشخص کن
        بعد توی سایت ئنبالش بگرد
        یه عالمه مطالب مفید هست
        1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
        2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
        3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

با درود خدمت همه رستمی های گلم
          آقا من با میکرو مشکلی ندارم. ولی سه سال با بسکام کار کردم احساس میکنم محیطش یکم دست و پا بستس. جای مانور زیادی نداره.
          بعد با این نرم افزار شرکت atmel به اسم atmel studio آشنا شدم که دیدم واقعا جالبه.
          این شد که مجبور شدم برم C یاد بگیرم. تا حدودی یاد گرفتم فقط یجاهایی سوال برام پیش میاد. میخوام یه مرجع کامل باشه که بتونم با این نرم افزار کار کنم

دیدگاه

درود
            چقدر رستمی داشتیم خبر نداشتیم
            ببین، یه pdf هست از رضا سپاسیار، آموزش زبان C و AVR. یا آموزش AVR به زبانِ C. بگرد تو اینترنت هست.
            یه چی دیگه، شما که AVR بلدی و اسمِ رجیسترها رو می دونی، کافیه مقدمات زبان C رو یاد بگیری که کتاب و pdf زیاد هست به زبان فارسی. غمت نباشه، شما یه قدم بردار، ما اینجا هر سوالی داشتی کمکت می کنیم (مشروط به اینکه خودت کمربند همت رو بسته باشی).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
              درود
              چقدر رستمی داشتیم خبر نداشتیم
              ببین، یه pdf هست از رضا سپاسیار، آموزش زبان C و AVR. یا آموزش AVR به زبانِ C. بگرد تو اینترنت هست.
              یه چی دیگه، شما که AVR بلدی و اسمِ رجیسترها رو می دونی، کافیه مقدمات زبان C رو یاد بگیری که کتاب و pdf زیاد هست به زبان فارسی. غمت نباشه، شما یه قدم بردار، ما اینجا هر سوالی داشتی کمکت می کنیم (مشروط به اینکه خودت کمربند همت رو بسته باشی).
              خیلی ممنون
              فقط یه سوال کلی! شما با atmel studio کار کردین؟
              به نظر شما تفاوت زیادی با نرم افزارهایی از قبیل کدویژن داره؟ آیا بهتره من اول مثلا کدویژن یاد بگیرم یا از ابتدا با همین atmel studio کار کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهنام رستمی نژاد
                خیلی ممنون
                فقط یه سوال کلی! شما با atmel studio کار کردین؟
                به نظر شما تفاوت زیادی با نرم افزارهایی از قبیل کدویژن داره؟ آیا بهتره من اول مثلا کدویژن یاد بگیرم یا از ابتدا با همین atmel studio کار کنم؟
                ما چند بار برای آزمایشگاه با Atmel Studio (البته اسمش AVR Studio بود) کار کردیم. خیلی کامله. بعدش رفتیم سمتِ CodeVision و دیگه تو اون موندیم. ببین، اصلِ قضیه اینه که میکروکنترلر و زبانِ برنامه نویسیش و کامپایلرش سلیقه ای و کاربردیه. یعنی بسته به کاربرد انتخابش می کنی. ولی، طبق نظرِ دوستان تو این انجمن، Win AVR و AVR GCC چون Open Source هستند، کتابخونه ها و مثال های خیلی زیادی تو اینترنت دارند.
                مثلاً کتابخونه FAT توی CodeVision هم هست، ولی در دسترس نیست که بخوای تغییرش بدی یا اختصاصی کنی برا خودت. فقط اجازه داری ازش استفاده کنی.
                ولی، ولـــــــــــی... حتماً حتماً زبان C رو یاد بگیر. ربطی به میکروکنترلر نداره ها. کلاً تو زندگی به دردت می خوره! هر جا هر چی می بینی اساسش ++C اِ و اگه بلد نباشی فقط می تونی تماشا کنیش!
                در هر صورت، اگه پروژه خفنی انجام نمیدی، AVR رو هم خوب بلدی، برو سراغ CodeVision. اگه جوانِ علاقه مند و فعالی هستی، برو سمت WinAVR. دیگه همین.
                موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X