اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مجوز های لازم برای راه اندازی یه کارگاه تولیدی کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مجوز های لازم برای راه اندازی یه کارگاه تولیدی کوچک

سلام
    خواستم بدونم اگه بخوام با چند تا از دوستام یه محصولی رو تولید (در واقع مونتاژ(تامین قطعات از خارج از کشور و یا داخل کشور)) کنیم و تقریبا در تعداد محدود به بازار عرضه کنیم نیاز به اخذ مجوز هست؟ اگه اره، چه مجوز هایی و از کجا؟
    محصولمون رو میخوایم در سطح فروشگاه های استان پخش کنیم با جعبه و متعلقات.

پاسخ : سوال در مورد مجوز های لازم برای راه اندازی یه کارگاه تولیدی کوچک

سلام
    تولید با مونتاژ خیلی فرق داره
    اما به طور کلی

اگه سرمیایه زیادی ندارید اصلا طرف تولید نرید چون 99.99% شکست می خورید چون هزینه قالب و قطعات زیاد و خواب جنس هم یکم زیاد و ممکنه نتونید ادامه بدید
    تولید محدود هیچ مجوزی نمی خواد . انبوهشم اگه بلد باشید مجوز نمی خواد حتی مالیات هم نمی خواد بدید .

اما مونتاژ
    بسته به کاری که می خواید بکنید ( قدرت شروع کار ) حدود 5 تومان هزینه لوازم دارید اگه SMD دستی مونتاژ کنید
    این مورد هم مربوط به خودت می شه قیمت مناسب بدید کار زیادی میگیرید ولی یکم بیگاری چون مثلا میگما بسته به برد و تعدا قطعات و خیلی چیزای دیگه برد از 8 یا 9 تومن به ازای هر پد میگیرید (کمتر از این به هیچ عنوان انجام نمی شه این مبلغ هم کف کف و به ندرت همچین مبلغی هست معمولا 12 تومان )
    * نکته در ازایه هر پد مثلا 10 تومان یعنی 1 مقاومت میشه 20 تومان که شما مقاومت فرم میدید ، جا میزنید ، لحیم میکنید ، کف چینی هم میکنید (هزینه لحیم و ... هم دارید )
    ممکنه مجبور باشید برد بشورید ( روغن و ... ) رو پاک کنید .
    برای تست برد هم یه مبلغی میگیرن ولی اونم زیر 100 تومن معمولا :biggrin:
    کلا ساده نیست باید پشت کار داشته باشید
    مبلغ های هم که گفتم مثال و پایین بالا داره

واردات و تامین هم یکم شرایط می خواد و تو شروع شک دارم بتونید کار کنید حداقل چیزای که لازم دارید . 1 نفر مسلط به زبان و 1 حساب بانکی خارجی ( البته این مورد می شه با حواله رفع کرد ولی یکم مشکلات پیش میاره )

در کل با مجوز میشه بدون مجوز هم میشه ( که مجوز همون شرکت و ... هست که مالیات خوشگل میبندن ) بستگی به عملکرد شما داره و کارای که می خواید بکنید برای یه سری فعالیت ها به اجبار باید شرکت بشید و ....

دیدگاه

سلام، ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید
      خب اره نظر ما رو تولید نیست همون مونتاژ و سرهمبندی مد نظرمون هست، منظورم از مجوز این بود که کار قانونی باشه و دو فردای دیگه نیان یقمون رو بگیرن که چرا واسه خودتون محصولی دادید بیرون
      نظرتون رو لامپ کم مصرف چیه؟ تولید منظورم نیستا منظورم همون مونتاژ هست که البته فکر کنم خیلی از کارخونه های داخل کشور هم در واقع همین کار رو میکن، به نظر شما تجهیزات زیادی لازم داره؟

دیدگاه

خواهش می کنم
        یقه گرفتن نداره شما مونتاژ می کنید فروش مستقیم که ندارید تو این 6 ماه که کارو شروع کردیم تا الان مشکل نداشتیم خدارو شکر
        لامپ کم مصرف و ..... فرقی نداره فقط یه سری نکات مهم که باید بدونید اگر نه همش میشه ضرر مثلا شیت های برد چند در چند باشه یا قطعات از کجا بگیرید که مشکل نداشته باشه .......................
        1 بار چند وقت پیش 5k برد لامپ LED گرفتیم چیز خاصی هم نبود 18 تا LED و 4 تا دیود و 1 خازن 2 تا مقاومت 3 روزه مونتاژ و کف چینی شد اما سر تست یه سری از خازن ها اتصال کوتاه بودن ( از بس جنس خوب بود ) کلی برد مجبور شدیم تعمییر کنیم
        یا یه بار پایه های LED برعکس بود !!
        یا یه بار 500 تا برد SMD بود که کانکتور RJ45 روش بود ولی فوت پرینتش فرق داشت با PCB با مکافاتی جمش کردیم دادیم رفت
        و خیلی چیزای دیگه که تو کار تجربه می شن

لوازم
        شما هویه و وان جزو ملزومات کارتون هستن شروع کار میشه با سیم چین کار کرد ولی اخرش باید برید سراغ دستگاه کفچین که فکر کنم الان با تیغه حدود 3 تومن اب بخوره دستگاه ایرانی با تیغه تایوان فکر کنم
        دستگاه فرمینگ هم می خواید که قیمتش خوب حدود 250 هزار تومن الان
        جای هم که می خواید کار کنید مهم چون وان دود و بو داره و شستشو هم مواد شیمیای
        یه سری خورده ریز دیگه هم لازم دارید اما اصلش همین چیزا بود که گفتم و اصل هزینه رو ایناس
        ولی بازم میگم همت شما خیلی مهم اگه بازی بازی شروع کنید همش ضرر میشه ضرر هم نه این که نقطه صفر یعنی میبینید چند تومن از جیبتون رفته و 1 قرون هم سود نداشتید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X