اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد فیلتر میانگذر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد فیلتر میانگذر

سلام دوستان

من دارم روی یه پروژه کار میکنم که توش باید از یه فیلتر میانگذر استفاده کنم که کاربر بتونه تو یه رنج ، فرکانس قطع بالا و پایین اونو تغییر بده

از طرفی هر چقدر این فیلتر با کیفیت تر باشه بهتره ، منظورم اینه که به ایده ال نزدیکتر باشه

من خودم هیچ سر رشته ای از فیلتر ندارم ، بجز مباحث اولیه

حالا میخوام از اساتید این کار خواهش کنم که برای ساخت اون بهم ایده بدن

البته از یه نفر شنیدم که فیلتر های آماده و با کیفیت از مرتبه های خیلی بالا توی بازار هست ، اگه کسی از اونا هم اطلاعاتی داره ، پیشاپیش تشکر میکنم :agree:

پاسخ : راهنمایی در مورد فیلتر میانگذر

در مورد فرکانس های بالا نظیر RF اطلاعاتی ندارم. ولی اگه بازه فرکانسی مورد نظر شما در حد زیر 10MHz هست، با پ امپ می تونید فیلتر بسازید. البته برای تغییر فرکانس قطع باید چندین مقاومت و خازن رو همزمان تغییر بدید و این کار شاید غیرممکن باشه!
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

کسی چیزی به ذهنش نرسید ؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radical_baby
        کسی چیزی به ذهنش نرسید ؟ :sad:
        اگه دقت کرده باشید، من یه چیزایی گفتم. شما هم هیچ نظری ندادید!

دیدگاه

بله حق با شماست اقای رستمی
          من عذر میخوام ، راستش دو پست قبل رو با موبایل فرستادم ، که الان مبینم یکیش ارسال نشده :eek:

از شما پرسیده بودم که :
          مداری نداریم که فقط با یه پتانسیومتر بشه فرکانس های قطعشو تغییر داد ؟ (چون اولا باید کاربرم بتونه به راحتی این کار رو انجام بده ، دوما خودمم ایده ایده ای برای تغییر همزمان چند المان به نظرم نمیرسه)

و اینکه کیفیت فیلتر با اپ امپ میتونه خوب باشه (مرتبه که بالاتر بره ، مدار خیلی پیچیده نمیشه ) اگه مدار خاصی مدنظرتونه ، معرفی کنین ممنون میشم

جالب اینجاست که منم منتظر جوابای شما بودم :biggrin:

دیدگاه

راستش راه حل خاصی به نظرم نمی رسه. کما اینکه شما هنوز محدوده فرکانسی مورد نظرتون رو نگفتید. چون اگه بگید، شاید بشه با A/D و فیلتر دیجیتال و بعدش D/A برسیم به نتیجه مطلوب. دیگه تغییر پارامترها همه جوره راحت می شه.
            در مورد آنالوگ، شاید بشه چند تا فیلتر رو با هم سری کرد. اون وقت مرتبه فیلتر زیاد می شه.

راستی، یه سایت خوب برای جستجوی اینترنتی پیدا کردم. اسمش Google اِ... :smile: کـــارِ خدا چقدر تکنولوژی پیشرفت کرده، هر چی بنویسی شونصد تا سایت راجع بهش پیدا می کنه. مثلاً:
            https://www.google.com/#q=active+bandpass+filter

دیدگاه

یادمه یه استاد داشتیم ، تو درس مدارهای مخابراتی میگفت که فیلتر هایی از مرتبه ی 12 تو پکیج آماده تو بازار هست

شما در مورد اسم و مشخصات این پکیج ها اطلاعی ندارین؟

محدوده ی کاری من زیر 50 کیلو هرتزه

ترجیح میدم نرم تو فاز دیجیتال ، چون به شدت مشکل فضای کار و قیمت تمام شده برای کاربر دارم

فیلترم باید انالوگ باشه

دیدگاه

آره، آی سیش هست. باید اول با آقای Google آشتی کنی... :icon_razz:
                یکیش اسمش MAX263 هست.
                کلاً اینجاس:
                http://para.maximintegrated.com/results.mvp?fam=filt

دیدگاه

این ای سی که گفتید تو ایران فک نکنم پیدا بشه ، فکر کنم بهترین راه همون ساختن با اپ امپه

انگار باید دوباره پام به دانشگاه باز شه ، خونه اسکوپ ندارم :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X