اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه مارکاژ قطعه در pcb برای پشت و روی فیبر چاپ شود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه مارکاژ قطعه در pcb برای پشت و روی فیبر چاپ شود؟

سلام.
    من در حال طراحی مداری در پروتل هستم و میخواهم تمامی قطعات در پشت و روی فیبر چاپ مارکاژ بخورند یعنی لایه های top overlay و bottom overlay
    اینکه فوت پرینت تمامی قطعات را بسازم و برای همه 2 لایه را طراحی کنم اصلا اصولی به نظر نمیرسه.
    عزیزان راه حلی دارند؟

پاسخ : چگونه مارکاژ قطعه در pcb برای پشت و روی فیبر چاپ شود؟

نوشته اصلی توسط Tabandokht
    سلام.
    من در حال طراحی مداری در پروتل هستم و میخواهم تمامی قطعات در پشت و روی فیبر چاپ مارکاژ بخورند یعنی لایه های top overlay و bottom overlay
    اینکه فوت پرینت تمامی قطعات را بسازم و برای همه 2 لایه را طراحی کنم اصلا اصولی به نظر نمیرسه.
    عزیزان راه حلی دارند؟
    سلام
    چی؟!!!!!!!
    خب شما قطعه رو از کتابخونه بردار انایی بالا هستن که هستن
    اونایی هم که باید زیر باشن ببر پایین
    خودش اتوماتیک Top Overlay تبدیل به Bottom Overlay میشه دیگه چییو میخوای طراحی کنی؟!!!!
    اصلا شما یه بار شروع کن به کار کردن بعد اگه دیدی نشد سوال بپرس
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
      سلام
      چی؟!!!!!!!
      خب شما قطعه رو از کتابخونه بردار انایی بالا هستن که هستن
      اونایی هم که باید زیر باشن ببر پایین
      خودش اتوماتیک Top Overlay تبدیل به Bottom Overlay میشه دیگه چییو میخوای طراحی کنی؟!!!!
      اصلا شما یه بار شروع کن به کار کردن بعد اگه دیدی نشد سوال بپرس
      نه عزیز. اینو میدونم که با انتخاب قطعه و زدن کلید L از صفحه کلید قطعه بین Top Layer و Bottom layer سوئیچ میشه و همچنین با این کار به صورت اتوماتیک مارکاژ هم بین Top overlay و Bottom overlay تغییر وضعیت میده.....
      سوال من اینه که چطور کاری کنیم برای یک قطعه در هر دوطرف Top overlay و Bottom overlay چاپ بخوره. متوجه شدید؟
      درضمن منظورم از طراحی این بود که در حال طراحی یک مدار pcb هستم نه اینکه زیر و رو کردن قطعه رو اسمشو بزارم طراحی. من معذرت میخوام گفتم طراحی میکنم.

دیدگاه

نه عزیز. اینو میدونم که با انتخاب قطعه و زدن کلید L از صفحه کلید قطعه بین Top Layer و Bottom layer سوئیچ میشه و همچنین با این کار به صورت اتوماتیک مارکاژ هم بین Top overlay و Bottom overlay تغییر وضعیت میده.....
        سوال من اینه که چطور کاری کنیم برای یک قطعه در هر دوطرف Top overlay و Bottom overlay چاپ بخوره. متوجه شدید؟
        درضمن منظورم از طراحی این بود که در حال طراحی یک مدار pcb هستم نه اینکه زیر و رو کردن قطعه رو اسمشو بزارم طراحی. من معذرت میخوام گفتم طراحی میکنم.
        یعنی چی هر دوطرف چاپ بخوره؟!
        یه قطعه داری میذاری زیر میخوای بالا چی چاپ بشه براش؟!
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          یعنی چی هر دوطرف چاپ بخوره؟!
          یه قطعه داری میذاری زیر میخوای بالا چی چاپ بشه براش؟!
          مصلا من یه کانکتور آبی میزارم روی برد. میخوام از پشت برد هم چاپ خورده باشه.
          مقاومت روی برد لحیم میشه اما من میخوام مثلا از پشت برد هم مشخص باشه پد های بر فرض R3 کدوما هستن و کجا لحیم شده. چون برد چند طبقه ست.

دیدگاه

مصلا من یه کانکتور آبی میزارم روی برد. میخوام از پشت برد هم چاپ خورده باشه.
            مقاومت روی برد لحیم میشه اما من میخوام مثلا از پشت برد هم مشخص باشه پد های بر فرض R3 کدوما هستن و کجا لحیم شده. چون برد چند طبقه ست.
            کارای عجیب غریبی میخوای انجام بدی
            تقریبا میتونم بگم نمیشه یعنی راه ساده ای نیست برای این کار
            باید تک تک لایبرری ها رو تغییر بدی و برای همه قطعاتت هردوتا رو بکشی
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

به شرکتی که چاپ میکنه بگو هر دو طرف بزنه! موقع چاپ البته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                به شرکتی که چاپ میکنه بگو هر دو طرف بزنه! موقع چاپ البته
                نه ببین میخواد مثلا مقاومت بالا باشه ، علاوه بر مارکاژی که به صورت عادی توی لایه بالا میخوره ، لایه زیر هم برای همون مقاومت مارکاژ بخوره
                شرکتا که نمیتونن این کارو بکنن ، باید خروجی پروتل این مارکاژو داشته باشه
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

اون فایلی که برای روی پی سی بی زده میشه رو اگر میرور کنن میتونن پشت پی سی بی هم بزنن اصولا- حالا ایا واقعا هم میتونن نمیدونم-ولی اگر در حین طراحی فقط میخوان این مارکاژ رو ببینن اون بحث دیگست

دیدگاه

ممنونم از نظرات ارزشمندتون.
                    تصمیم گرفتم یه کتابخونه آماده کنم و در اون برای هر قطعه لایه های Top overlay و Bottom overlay رو بزارم.
                    این اولین چیزی بود که به ذهنم خطور کرد و با مشورت شما عزیزان فهمیدم راه حل تدوین شده ای نداره. پس خودم آستین میزنم بالا و این کتابخونه خاص رو کم کم کامل میکنم...!

دیدگاه

[quote author=Tabandokht link=topic=87896.msg543225#msg543225 date=1389474248]
                      ممنونم از نظرات ارزشمندتون.
                      تصمیم گرفتم یه کتابخونه آماده کنم و در اون برای هر قطعه لایه های Top overlay و Bottom overlay رو بزارم.
                      این اولین چیزی بود که به ذهنم خطور کرد و با مشورت شما عزیزان فهمیدم راه حل تدوین شده ای نداره. پس خودم آستین میزنم بالا و این کتابخونه خاص رو کم کم کامل میکنم...!
                      [یه کار دیگه هم میتونی بکنی اینه که مثلا قطعه top را کپی کنی از رو ببری bottom بعد پدهاش رو پاک کنی. اgfji hdk ;hv ,rj 'dvd isj . ]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X