اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شبیه سازی سونسگمنت با پروتیوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شبیه سازی سونسگمنت با پروتیوس

با سلام
    من با دو سه ورِژن پروتیوس سون سگمنت مالتی پلکس (بیشتر از یکی) رو شبیه سازی میکنم اما ظاهرا نمیتونه درست انجامش بده و کلا قاطی میکنه.کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای داره؟فرکانس رو هم تغییر دادم مشکل حل نشد اما وقتی wait ها رو زیاد میکنم.بصورت خاموش و روشن درست جواب میده اما با بالا رفتن سرعت متاسفانه قاطی میکنه.خواهشا سریع جواب بدین.مررررسی
    فوق کل ذی علم علیم
    مهندسین هیچ گاه به بن بست نمیرسند یا راهی پیدا می کنند یا راهی میسازند

کلید تشکر انگیزه دادن بیشتر به دوستان برای همدلی بیشتر است

پاسخ : مشکل در شبیه سازی سونسگمنت با پروتیوس

توی تنظیمات سون سگمنت یه قسمتش زمان تاخیر وجود داره اون رو خیلی کم حدودا 1 میکرو ثانیه بگذار

دیدگاه

همین مشکل رو منم داشتم، در حالی که تو عمل همون کد کاملا صحیح کار کرده.

بعضی وقتها پروتئوس جوابهای غیرمنطقی میده که آدم از شبیه سازی کردن پشیمون میشه! تا میکرو و پروگرمر دم دستت هست،شبیه سازی چرا؟

دیدگاه

احتمالا اشکال از برنامه شماست :-? چون من هم که با این 7SEG تو پروتئوس کار کردم بعضی وقتا خوب جواب نمی دادن که با تغییرات جزئی در برنامه حل می شد
        شما مدار و برنامتون رو بزارین دوستان بیشتر می تونن کمکتون کنن ، منم اگه بتونم حتما کمک می کنم
        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
        [hr]

دیدگاه

سه چهار تا مقاومت اضافه کن مشکلش حل میشه

دیدگاه

با تشکر از مهندسین گرامی
            من فقط شکل برنامه رو تغییر دادم.مشکل حل شد.یعنی الگوریتم همون بود.فقط شکلش رو تغییر دادم
            مثلا برای اینکه کد های 7seg به صورت دهدهی و بایت بدم به پورت
            تک تک پایه ها رو به صورت بیتی دادم.مخصوصا برای فعال سازی سونسگمنت ها که به صورت بیتی دادم و بعد از هر فعال سازی همه سون سگمنت ها رو یه بار خاموش کردم.حل شد
            گاهی با تغییر نگاه و نگرش مشکلات بزرگ به آسانی حل می شوند!!!!
            فوق کل ذی علم علیم
            مهندسین هیچ گاه به بن بست نمیرسند یا راهی پیدا می کنند یا راهی میسازند

کلید تشکر انگیزه دادن بیشتر به دوستان برای همدلی بیشتر است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X