اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن سیم های متصل به پین بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن سیم های متصل به پین بلندگو

با سلام
    من یه سیم بلندگو و یا هدفون که به پشت کیس (پین سبز) یا خروجی صدا در موبایل وصل می شود را باز کردم. سه تا سیم به هم تابیده شده در آن وجود دارد. در همشون سه تا سیم به رنگ سبز، قرمز و سیم مسی وجود دارد. در هسته این سیم ها یک نخ پلاستیکی سفید بهم تابیده شده قرار دارد. هیچ کدوم از این سیم ها را وقتی با مولتی متر چک می کنم، با سر پین اتصال نداره و همینطور سیم ها با هم نیز اتصالی ندارند ( با اینکه بدون سیم محافظ بهم وصل هستند).وقتی سر سیم ها را لحیم کردم، به ترتیب سیم سبز به قسمت پایین پین، سیم قرمز به قسمت وسط پین و سیم مسی با قسمت بالایی پین، اتصال دارد و هیچ کدام از سه قسمت پین با هم اتصال ندارند. وقتی پین را به قسمت سبز پشت کیس وصل می کنم و انتظار خروج صدا را دارم، هیچ کدام از سیم ها ولتاژی انتقال نمی دهند. جنس سیم چیست؟ سیم مثبت و منفی آن کدام است؟ قلق این سیم ها چگونه است و چگونه می توان آن را وقتی به یک سیم پیچ و سپس آهن ربا وصل می کنیم، راه اندازی کرد؟

با تشکر

پاسخ : پیدا کردن سیم های متصل به پین بلندگو

ابتدا باید لاک این سیم ها را از بین ببرید
    من ابتدا سیم ها را از نخها جدا می کنم و بعد نخ ها را می برم
    سیم ها را به هوی داغ می چسیانم و برای چند ثانیه کوتاه آنها را روی هویه سر می دهم به این ترتیب لاک سیم ها که عایق هستند از بین می روند و آماده می شوند
    سیمی که به رنگ مسی است هم لاک مسی رنگ دارد زمین است دو سیم دیگر یکی برای باند چپ و دیگری برای باند راست است
    روش دیگر عایق برداری آتش است که معمولا باعث ار بین رفتن سیم می شود.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X