اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

24 به 5 با جریان 10 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

24 به 5 با جریان 10 آمپر

با سلام

روشی برای ساخت DC24 به 5DC با آمپر 10 وجود دارد ؟
    البته LM2576 تا 3 آمپر بیشتر نمی ده دنال روش یا قطعه بهتری هستم

پاسخ : 24 به 5 با جریان 10 آمپر

با 2575 یا 2576 میشه فقط نیاز به یه سوییچ با جریان بالاتر داری لینک زیر یه نمونه با ماسفت irf9540
    http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=174295
    مشکلی که هست دیگه محدود کننده جریان نداری
    دوم اینکه بالاتر از 20 ولت به گیت ماسفت بدی میسوزه باید یه تغییراتی تو مدار بدی تا محدودش کنی.

دیدگاه

با سلام آیا با این مدار میشه ولاتژ 50 ولت تبدیل به 13 ولت آمپر بالا کرد یا نه
      چون منlmولتاژ 50 ولت تبدیل می کنم به 13 ولت اما آمپر پایین
      برای نسوختن lmچیکار باید کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
        با سلام
        روشی برای ساخت DC24 به 5DC با آمپر 10 وجود دارد ؟
        البته LM2576 تا 3 آمپر بیشتر نمی ده دنال روش یا قطعه بهتری هستم
        سلام دوست عزیز
        نمیدونم تا چه حدی با منابع سوئیچینگ آشنایی دارد ولی امیدوارم که نوشته هام بدردتون بخورن.
        مبدلی که میخوان درست کنید تو اینترنت به Buck Converter و Step Down مشهوره که عموما به عنوان کاهنده ازش استفاده میشه. همونطوری که خودتون گفتین آیسی LM2576 بیشتر از 3 آمپر رو نمیتونه ساورت کنه و علتشم ماسفت یا همون سوئیچ داخل آیسی هستش! از اونجایی که جریان شما بالاست اولین و مهمترین نکته اینکه از ماسفتی استفاده کنید که دارای Rds پایین و جریان درین-سورس بالایی باشه. بنظره من بهتره شما از آیسی و سوئیچ جداگانه استفاده کنید. این روش مزایا و معایب خاص خودشو داره. مزیتش اینکه استفاده از آیسی کنترلر و ماسفت مجزا این امکان رو به شما میده که در هر جریان و ولتاژی که دلتون میخواد مبدل DC-DC درست کنید ولی عیبش اینکه هزینه میره بالا و محاسباتش زیاد میشه!

آیسی UC3842 و UC3843 بهتری گزینه برای پروژه ی شماست، شما میتونید از ماسفتی با ولتاژ 45 ولت با جریان بالا و مقاومت درین-سورس پایین استفاده کنید.
        برای محاسبه ی سلف مبدل،حداکثر جریان دیود و ماسفت میتونید به سایت زیر مراجعه کنید. میشه گفت محاسبات و شکل موجهاش خیلی به نتایج عملی نزدیکه و تنها ایرادش اینکه قطعات رو در هنگام شبیه سازی ایده آل در نظر میگیره.

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/abw_smps_e.html

موفق باشید

دیدگاه

بازهم تشکر مس کنم از شما
          البته من در مورد منابع سوییچینگ چیز زیادی نمی دونم و فقط تا حالا از 2576 چند بار استفاده کردم و اون هم مدارات آماده بوده که سلف و خازن یا مقاومتهای فیدبکش رو گذاشتم .
          اگه ممکنه بیشتر راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SA3ID

سلام دوست عزیز
            نمیدونم تا چه حدی با منابع سوئیچینگ آشنایی دارد ولی امیدوارم که نوشته هام بدردتون بخورن.
            مبدلی که میخوان درست کنید تو اینترنت به Buck Converter و Step Down مشهوره که عموما به عنوان کاهنده ازش استفاده میشه. همونطوری که خودتون گفتین آیسی LM2576 بیشتر از 3 آمپر رو نمیتونه ساورت کنه و علتشم ماسفت یا همون سوئیچ داخل آیسی هستش! از اونجایی که جریان شما بالاست اولین و مهمترین نکته اینکه از ماسفتی استفاده کنید که دارای Rds پایین و جریان درین-سورس بالایی باشه. بنظره من بهتره شما از آیسی و سوئیچ جداگانه استفاده کنید. این روش مزایا و معایب خاص خودشو داره. مزیتش اینکه استفاده از آیسی کنترلر و ماسفت مجزا این امکان رو به شما میده که در هر جریان و ولتاژی که دلتون میخواد مبدل DC-DC درست کنید ولی عیبش اینکه هزینه میره بالا و محاسباتش زیاد میشه!

آیسی UC3842 و UC3843 بهتری گزینه برای پروژه ی شماست، شما میتونید از ماسفتی با ولتاژ 45 ولت با جریان بالا و مقاومت درین-سورس پایین استفاده کنید.
            برای محاسبه ی سلف مبدل،حداکثر جریان دیود و ماسفت میتونید به سایت زیر مراجعه کنید. میشه گفت محاسبات و شکل موجهاش خیلی به نتایج عملی نزدیکه و تنها ایرادش اینکه قطعات رو در هنگام شبیه سازی ایده آل در نظر میگیره.

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/abw_smps_e.html

موفق باشید
            oo: oo: oo: oo: یعنی این سایت محاسبه ترانسش درسته؟ واسه قطر ثانویه من آورده 1.78 میلیمتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟( ولتاژ خروجی 5 جریان خروجی 5 آمپر)
            تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

با سلام آیا کسی مدار آماده داره با ucکه 40 تبدیل کنه به 13 ولت من تئ اینترنت کشتم نتونستم پیدا کنم مرجع کامل می خواهم که ولتاژ با uc کاهش بدم راهنمایی کنید تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X