اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان ++C با Atmel Studio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان ++C با Atmel Studio

سلام.
    اکثر برنامه هایی که برای میکرو کنترلرها نوشته میشن معمولا به زبان سی هستند. اما زبان CPP قالبیتهای زیادی داره که اگه بشه ازش در برنامه نویسی میکروکنترلرها استفاده کرد خیلی کار با اون راحت تر و جذاب تر خواهد بود.
    میخواهیم یک کتابخونه کامل شامل کلاسهای همه Peripheralهای AVR رو جمع آوری کنیم.
    اگه تمایل دارید که باهم این کار رو شروع کنیم، یا اگه نظری دارید که مثلا این کار بیهوده است یا زبان CPP مناسب نیست اینجا اعلام کنید.
    متشکرم.

ضمنا من همین سوال رو در سایت ایران میکرو پرسیدم و چند تا پست نمونه هم فرستادم. ظاهرا با اقبال مواجه نشد. میتونید اونجا تایپک رو پیدا کنید و مطالب رو مطالعه کنید تا دید بازتری نسبت به این موضوع داشته باشید

پاسخ : زبان ++C با Atmel Studio

من مطالبی را که قرار داده بودید، مشاهده کردم و به شما توصیه می کنم که اگر دانش و تجربه قابل قبولی دارید و قصد دارید اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهید، زیاد به دنبال استقبال اولیه و تشکر و قدرشناسی نباشید و کار خود را انجام دهید. زیرا اگر مطالب ارائه شده دارای سطح قابل قبول و مفیدی باشد، به مرور زمان و با صرف وقت مخاطب خود را پیدا خواهد کرد و از آن استقبال خواهد شد. اما اگر از همان ابتدا به اصطلاح گوش خود را تیز کنید که آیا کسی استقبال کرد و آیا قدر زحمت شما از همان ابتدا دانسته شد، در اینصورت انگیزه های شما تضعیف می شود و کار به سرانجام نخواهد رسید. در هرصورت من به نوبه خود از شما تشکر می کنم و اگر قصد ادامه این تاپیک را دارید، مطالب خود را یکبار از ابتدا قرار دهید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

جناب طراح درست می فرمایند من خودم می خواستم یه کاری هایی بکنم و یه کد ویزارد برای Atmel با کمک دوستان بنویسیم ولی استقبال خوبی نشد و من کلا بی خیال شدم . :angry:

در ضمن در همین راستا دوستان در سایت قبلا مواردی رو گذاشتند که در تاپیک های زیر وجود داره :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85324.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81372.0

ولی خیلی خوب میشه اگه هر کاری خواستیم بکنیم کتابخونه آمادش باشه . راحت :mrgreen:

در ضمن من زبان C++ رو بیشتر از C دوست دارم و بخاطر قابلیت شی گرایی اون خیلی راحتتر میشه باهاش کار کرد . موافقم
      - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        شاید دلیل استقبال کم از این موضوع مانوس نبودن مفهوم شی گرایی و یا عدم آشنایی با تفاوتها و شباهتهای این دو زبان و یا احتمالا ترس از گذاشتن وقت برای یادگیری مفهومی جدید بدلیل همان عدم آشنایی کافی با این مفاهیم هست. اما با باز کردن بیشتر این موضوع و مشاهده شباهتهای زیادی که این دو زبان دارند و اینکه فقط کافیست بعضی مفاهیم و جزئیات خاص بیان شود استقبال بیشتر خواهد شد. که پیشنهاد می گردد که ابتدا این تفاوتها و مزیت ها بیان شوند تا دوستان اهمیت گذاشتن بخشی از زمان خود برای این یادگیری و اینکه وقت و زمانی که گذاشته می شود بعدا باعث افزایش سرعت و سطح برنامه نویسی خواهد شد را بیشتر درک خواهند کرد. البته شاید از نظر برخی از جمله خود من زبان C توانایی کافی برای رفع نیازها در AVR را دارد اما این دلیلی برای عدم تلاش برای بهتر کردن و بهبود روش کار نیست و اینکه نیاز هست انتخابهای بیشتری وجود داشته باشد تا هرکسی با دید بهتری روش کار خودش را انتخاب کند. این کار می تواند شروعی برای استفاده در Xmega که دارای Peripheral های گسترده تری هست نیز باشد.
        مطمئنا در صورت ادامه و پیگیری این موضوع دوستان شما رو همراهی خواهند کرد و با توجه به اینکه اولین پاسخ توسط جناب کی نژاد ارائه شد این موضوع جزء موضوعات مهم خواهد شد.
        موفق باشید.
        گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghmansoory
          سلام.
          اکثر برنامه هایی که برای میکرو کنترلرها نوشته میشن معمولا به زبان سی هستند. اما زبان CPP قالبیتهای زیادی داره که اگه بشه ازش در برنامه نویسی میکروکنترلرها استفاده کرد خیلی کار با اون راحت تر و جذاب تر خواهد بود.
          میخواهیم یک کتابخونه کامل شامل کلاسهای همه Peripheralهای AVR رو جمع آوری کنیم.
          اگه تمایل دارید که باهم این کار رو شروع کنیم، یا اگه نظری دارید که مثلا این کار بیهوده است یا زبان CPP مناسب نیست اینجا اعلام کنید.
          متشکرم.

ضمنا من همین سوال رو در سایت ایران میکرو پرسیدم و چند تا پست نمونه هم فرستادم. ظاهرا با اقبال مواجه نشد. میتونید اونجا تایپک رو پیدا کنید و مطالب رو مطالعه کنید تا دید بازتری نسبت به این موضوع داشته باشید
          اول از همه کامپایلرتون میخواید چی باشه؟
          من سمت ویندوز نمیدونم چیزی هست یا نه من خودم با gcc-avr یا g++-avr کار کردم.

کار شدنی هست اما باید توجیه داشته باشه چون میکرو ها برای کار پیچیده ساخته نمیشن که شما نیاز به استفاده از C++ به جای C داشته باشید.
          یک خورده میرید جلو بعد خسته تون میکنه مخصوصا این که پلاس پلاس امکان دسترسی مستقیم به رجیستر رو هم نداره یا برای اینکه حافظه های مشخصی رو تغییر بدید باید کارهای خاصی انجام بدید و ....
          من این کار رو انجام دادم قبلا اگر توجیه ندارید اصلا دنبالش نرید چون اون نتیجه ای که مد نظرتون هست رو شاید به دست نیارید بعدش هم دلزده میشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X