اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان از ولتاژ خروجی یک ژنراتور نمونه گرفت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان از ولتاژ خروجی یک ژنراتور نمونه گرفت؟

با سلام
    چگونه می توان از ولتاژ خروجی یک ژنراتور نمونه گرفت و اگر افت زیادی داشت، به طور اتوماتیک افت ولتاژ توسط یک سیستم تشخیص داده شود تا بتوان سوخت موتور مولد را افزایش داد تا این افت ولتاژ جبران شود؛ در واقع یک نوع سیستم دارای فیدبک باشد که در این سیستم برای [shadow=red,left]قسمت نمونه گیری[/shadow] از برق چگونه می توان نمونه گرفت؟
    یک سوال دیگر در مورد افت ولتاژ: معولا افت ولتاژ تا چه حدی می باشد؟

(موتور با سوخت گازوئیلی)-------------(ژنراتور )--------------------220V-------------------(مصرف کننده ها)

در این سیستم چرخاننده ی ژنراتور یک موتور گازوئیلی می باشد. در مواقع ازدیاد مصرف کننده ها

یکی از روش هایی که به ذهنم رسیده نمونه گرفتن توسط میکروکنترلر می باشد، و چون ولتاژ برق شهر 220 ولت می باشد این مسئله برام مشکل شد. البته می توان آن را به یک ولتاژ محدود (در حد 5 ولت) رساند و بعد آن را به ADC میکرو داد تا اگر افت ولتاژ رخ داد سیستم آن را تشخیص دهد ولی چون ولتاژ ورودی به میکرو 5 ولت می باشد فکر کنم این روش ناکارآمد باشد با توجه به اینکه افت ولتاژ معمولا بیشتر از 5 ولت می باشد

امید وارم این بحث به پیش به جلو باشد تا برای علاقه مندان نیز مفید واقع شود
    پیشاپیش از وقت گذاری شما نهایت تشکر را دارم @};-

پاسخ : چگونه می توان از ولتاژ خروجی یک ژنراتور نمونه گرفت؟

سلامدوست عزیز.. سیستم avr برای کنترل خروجی و تنظیم گاورنر تعبیه شده.. این ایده ای هم که شما داری اگر برای یک ژنراتور کوچک خانگی میخوای باید خدمتت عرض کنم که به همراهش سیستم کنترلی در تابلوی برق تعبیه میشه. میکروکنترلر هم اگر نویز روش تاثیری نذاره و سیستم شیلدینگ داشته باشه میتونه کمک کنه اما با یه مدار فیدبک و عملگرهای تفاضلی میشه بدون کاهش سطح ولتاژ 220 ولت مدار کنترل طراحی کرد.

دیدگاه

پاسخ : چگونه می توان از ولتاژ خروجی یک ژنراتور نمونه گرفت؟

سلام
      شما باید ابتدا با تقسیم مقاومتی ولتاژ رو کم کنی و به ورودی adc بدی
      در ژنراتور ها سرعت چرخش روتور باید ثابت باشه به خاطر اینکه فرکانس باید ثابت باشه
      یعنی شما باید فرکانس رو بدست بیاری و توسط یه فیدبک دور موتور دیزل رو تنظیم کنی
      بعد توسط نمونه ولتاژ بدست اومده از adc جریان و یا ولتاژی که یه روتور ژنراتور تزریق میشه
      رو کم و زیاد کنی تا به ولتاژ مورد نظرت برسی
      به عبارت دیگه ولتاژ ژنراتور با ولتاژ روتور ژنراتور تنظیم میشه و فرکانس با دور موتور دیزل
      من چند وقت پیش خواستم این وسیله که تو بازار بهش میگن avr رو برای خودم درست کنم ولی
      فرصت نشد روش کار کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X