اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش افت ولتاژ روی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش افت ولتاژ روی ماسفت

سلام
    من می خوام از یک ماسفت به عنوان سویچ برای قطع و وصل تغذیه ی یک بار استفاده کنم.

مشکلی که دارم اینه که با افزایش جریان مصرفی افت ولتاژ روی ماسفت افزایش و ولتاژ رسیده به بار کم می شه
    ولتاژ تغذیه 5 ولت و ولتاژ گیت هم 5 ولت هست . ماسفتم irf640 . تا جریان 100 میلی آمپر ولتاژ افت نمی کنه ولی مثلا اگر جریان مصرفی 400 میلی آمپر بشه ولتاژ رسیده به بار 3.5 ولت می شه !
    لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه ای داره کمک کنه.
    با تشکر
    به سراغ من اگر مي آييد

نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بر دارد

چيني نازك تنهايي من

پاسخ : کاهش افت ولتاژ روی ماسفت

سلام ماسفتی که شما دارید استفاده می کنید مقاومت درین سورس در حالت روشنی زیادی دارد
    اگر از ماسفت IRF1404 استفاده کنید هیچ افت ولتاژی نخواهید داشت تا 50 آمپر

sigpic

دیدگاه

ممنون . مدل smd این ماسفت هم هست ؟ ماسفتی که استفاده می کنم حتما باید smd باشه حداکثر جریان عبوری هم 1.5 آمپر کافیه . شما با این مشخصات چیزی رو سراغ دارین که توی بازار ایران باشه؟
      با تشکر
      به سراغ من اگر مي آييد

نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بر دارد

چيني نازك تنهايي من

دیدگاه

میشه از همین ماسفت ها تهیه کرد و اون رو به شکل ماسفت smd در آورد و یا از ماسفتی استفاده کنید که مقاومت درین سورس آن کم باشد در بازار هم می توانید در فروشگاه جوان و پایا جست و جو کرده و ماسفت مورد نظرتان را تهیه کنید.

sigpic

دیدگاه

یه سر به جوان و روبو ای کیو بزن. تو ماسفتهای smd چیزایی که به دردت بخوره دارن.
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

دوست عزیز اشکال از ماسفت شما نیست ماسفت IRF640 مقاومت درین سورس 0.15 اهم داره اگه درست درایو بشه با جریان عبوری 1.5 امپر تنها 0.225 ولت افت میکنه. شما ماسفت رو درست درایو کنید مشکلتون حل میشه

دیدگاه

با سلام
              بله مهدی جان درست فرمودن
              مشکل شما از درایو کردنه
              به این تصویر نگاه کنید دیتا شیت ماسفت شماس

درا ین تصویر جریان درین بر اساس ولتاژ اعمالی به گیت نمایش داده شده
              در صورتی که شما 5 ولت به گیت ماسفتتون اعمال کنیو فقط 0.11 آمپر می تونید در حالت اشباع از ماسفت دریافت کنید
              و اگر از ماسفت جریان بیشتری از این بکشید ولتاژ روی ماسفت افت می کنه چون وارد ناحیه فعال ترانزیستوری میشه
              حداکثر ولتاژی که می تونین به گیت ترانزیستورتون اعمال کنین 20 ولته که شما با اعمال 10 ولت می تونین به راحتی جریان مورد نظرتون رو بدون
              افت دریافت کنید.
              موفق باشین :nerd:
              هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
              بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X