ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45
    2008/02/18
    43
    0

ترانزیستور جریان رو تقویت میکنه نه ولتاژ رو ؟

بعد از بستن نزدیک به 40 تا مدار با ترانزیستورهای + و - و MOSTFET وULN به این نتیجه رسیدم که ترانزیستور نمی تونه ولتاژ رو تقویت کنه مثلا خروجی میکرو رو می دم به بیس ترانزیستور وکلکتور ترانزیستور رو میدم به 15 ولت امیتر اون هم که به ال ای دی وصله اون یکی پایه ی ال ای دی هم که به زمین وصله در این حالت ترانزیستور در حد 1میلی امپر از میکرو جریان می کشه ولی در عوض میشه از امیتر ترانزیستور تا2 امپر به راحتی جریان کشید خصوصا اگه ترانزیستور از این دارلینگتون های سری TIP باشه ولی خروجی ترانزیستور بیشتر از 5ولت نمی شه .چون تو بیسش 5ولت بیشتر نداریم
    پس لطفا یه راه حل برای افزایش ولتاژ بدین .شنیدم با اپ امپ میشه
    2006/04/05
    1,569
    51

پاسخ : ترانزیستور جریان رو تقویت میکنه نه ولتاژ رو ؟

1. این پست رو نباید اینجا می زدید!

2. اگر خروجی رو از امیتر بگیرید ولتاژ تقویت نمیشه، اگر خروجی کلکتور باشه، ولتاژ کلکتور در حالتی که بیس صفر است معادل تغذیه ی ترانزیستور است.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951
    2006/12/14
    اصفهان
    82
    1

این جاست که تئوری به درد میخوره و تجربه :cry: میشه . من پیشنهاد میکنم بری کتاب الکترونیک عمومی دبیرستان رو بخونی
    ترانزیستور بسته به مدل بایاسینگ (بیس مشترک ، کلکتور مشترک ، و امیتر مشترک) میتونه (ولتاژ رو ، جریان رو و هم ولتاژ رو و هم جریان رو) تقویت کنه
    اگه اون کسی که این قوانین رو درست کرد میتونست از قبر بلند میشد می اومد سراغت که رو چه حسابی میگی ترانزیستور ولتاژ رو تقویت نمیکنه :wow:
    2008/02/18
    43
    0

سلام
    دوست عزیز اگه گفتم ترانزیستور ولتاژ رو تقویت نمی کنه .جمله ام یه جمله ی سوالی بود آخه فرضیه ها رو باید به صورت سوالی بنویسند :applause: اونم فرضیه ای با 40 بار آزمایش :nice:
    گذشته از شوخی بلد نیستم واین قضیه تا الان خیلی وقتمو گرفته اگه ممکنه یه مداری بهم بدین که یه ولتاژ 0.3ولتی و9میلی آمپری رو به اندازه ی 3ولت و 30میلی آمپر تقویت کنه فقط می خوام یه ال ای دی رو پور نور برام روشن کنه
    2008/02/18
    43
    0

بنده یه عذر خواهی ام به بچه ها بدهکارم چون این مطلب رو تو این پست مطرح کردم .آخه میکرویی که باهاش کار می کنم AVR هست گفتم حتما بچه ها برای تقویت خروجی میکرو هاشون به این مسئله برخورد کردند
    2006/12/14
    اصفهان
    82
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mojee
    سلام
    دوست عزیز اگه گفتم ترانزیستور ولتاژ رو تقویت نمی کنه .جمله ام یه جمله ی سوالی بود آخه فرضیه ها رو باید به صورت سوالی بنویسند :applause:

این که ترانزیستور ولتاژ رو تقویت میکنه نمیتونه یه فرضیه باشه اون یه قانونه . :eek:
    2007/04/20
    كره زمين
    1,408
    72

دوست عزیز
    من نمیدونم احتمالا میدونی ولی برای یاد اوری میگم فکر میکنم برای تقویت ولتاژ اپ امپ بهتر باشه
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/12/14
    اصفهان
    82
    1

برای فرکانس های بالا و همچنین توان های(ولتاژ) بالا فکر نکنم هیچ قطعه ای جای ترانزیستور رو بگیره
    من تا حالا OPAMP که تو فرکاس 2Ghz کار کنه ندیدم نه شنیدم
    2008/02/18
    43
    0

سلام بچه ها
    این قضیه تا این جا خیلی وقتمو گرفته اگه ممکنه یه مدار بهم بدین که بتونه یه ولتاژ0.3ولتی و 9 میلی آمپری رو تا 3ولت و30 میلی آمپر تقویت کنه آخه می خوام یه ال ای دی رو برام پر نور روشن کنه
    2008/02/22
    قزوین - نوروزیان - حکمت66 - پلاک 7
    64
    1

خوب گوش کن ببین چه میگم.
    اگر بخواهی از تقویت کننده ها استفاده کنی ، مثل مدارات OPAMP یا ترانزیستوری مانند آنچه که دوستان پیشنهاد داده اند ، یک نکته ظریف و مهم وجود دارد که باید به آن توجه کرد و آن اینکه ولتاژ بایاس تقویت کننده شما حداقل باید کمی بیشتر از ولتاژ مورد نظر (در اینجا 3 ولت) باشد که اگر این ولتاژ را داشته باشی دیگر نیازِی به این همه دنگ و فنگ نبود . اگر چنین ولتاژی در مدارت بود فقط از سوییچ استفاده کن. در ضمن برای آنکه 30 میلی آمپر بگیری نمی توانی از منبع خودت که 9 میلی آمپر است استفاده کنی . اصلا بگو ببینم این 0.3 ولت را از کجا آورده ای . اگر از پایه های میکرو گرفته ای حتما با مولتیمتر بدست آورده ای که اشتباه است. اگر دقیقتر و کامل تر توضیح دهی مشکلت را حل میکنم.
    در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45