اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه منبع واسه مفاهیم پایه می خوام.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه منبع واسه مفاهیم پایه می خوام.

سلام

راستش چند ماهیه که می خوام به صورت اصولی و درست،یادگیری و کار با AVR رو شروع کنم....ولی هنوز راستش به نتیجه ای نرسیدم...نمی خوام الکی وقتم تلف شه....چون واقعا درسام زیاده...
    یه دوره سه ماه کلاس دانشگاه رو رفتم که زیاد به درد نخورد....کتاب علی کاهه رو هم دارم...ولی دنبال یه چیزیم که اول واسم میکرو رو از لحاظ سخت افزاری توضیح بده....از اول اول....اینکه clock,timer,crystal,pwm,fuze bit,... چی هستند...بعد بگه هر پایه واسه چه کاریه و اینا....کتاب کاهه فقط میکروهارو معرفی کرده و بعدش پیکربندی رو توضیح داده که به نظرم الان به کار من نمیاد.....شما می تونین کمکم کنین که از یه جایی شروع کنم؟!...
    و یه چیز دیگه اینکه لازمه بیسیک رو کامل یاد بگیرم؟یا سی رو؟....و باز یه چیز دیگه...اگه نظر و مطلبی داشتین که واسه ی شروع بم کمک می کنه تا خوب و اصولی مطالعه ی AVR رو شروع کنم حجت رو بر من تموم کردین....

پیشاپیش ممنونم....

پاسخ : یه منبع واسه مفاهیم پایه می خوام.

میشه فزض رو بر این بزارین که من عجله دارم؟! :sad:
    یعنی هیشکی پیدا نمیشه که حتی یه کمک کوچولو به من بکنه؟!!!...خواهش می کنم!!!! :cry2:

دیدگاه

شما اگه می خوای میکرو رو شروع از پایه یاد بگیری برو اول Z80 و خانواده 8051 رو یاد بگیر چون بحپ در مورد حافظه ها و طریقه ی آدرس دهی در AVR در هیچ کتاب فارسی بحث به صورت کامل بحث نشده.
      به نظر من بیا کتاب 8051 مزیدی رو بخوان تا با حافظه و طریقه آدرس دهی آن آشنا بشی بعد بیا Avr رو شروع کن.
      البته باید بگم اگه می خوای از پایه یاد بگیری چون بعضی ها هستن 8051 به زبان اسمبلی رو بلد نیستن ولی AVR مسلط هستند.
      شما زبان اسمبلی رو هم حتما یاد بگیر.
      موفق باشی

دیدگاه

خسته نباشید دوستان منبع خوبی برای یادگیری مفاهیم اولیه (ترانزیستوری ) cpu و رم و میکرو میخوام که خیلی ریشه ای باشه ! کسی سراغ نداره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseik7 نمایش پست ها
          خسته نباشید دوستان منبع خوبی برای یادگیری مفاهیم اولیه (ترانزیستوری ) cpu و رم و میکرو میخوام که خیلی ریشه ای باشه ! کسی سراغ نداره ؟
          سلام
          فکر کنم میخواهی نتیجه چندین دهه تحقیقات گسترده و فوق تخصصی رو به صورت ریشه ای یاد بگیری!
          مخصوصا دیگه دیدگاه ترانزیستوری رو هم اضافه کردی !!!!!!!!!!!!!!!!!!
          حالا نقدا کتاب معماری کامپیوتر رو بگیر بخون، خیلی بهت کمک میکنه!
          ترجمه هم هست
          اسم مترجمش الان یادم نیست ، نگاه میکنم پست رو ویرایش میکنم!
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X