ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    2010/08/27
    تهران
    136
    5

پاسخ : اتصال 4 سنسور ds18b20 به باس 1wire

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43172.msg543277#msg543277
    Hidden Content www.BEKco.ir
    2012/04/19
    19
    0

سلام
    در ابتداي پست اون لينکي که براي کد بسکام گذاشتي بودي داره کاملا درست جواب مي ده . فقط بايد براي شبيه سازي در پروتيوس فرکانس کلاک ميکرو رو 1
    مگا بزاري (به خاطر اينکه در پروتکل 1wire بيشترين فرکانس ميکرو بايد 2 مگا باشد) و اينکه زماني که دو سنسور از کتابخانه پروتيوس مياري بايد ROM serial number سنسور را عوض کني که به صورتپيش فرض برابر B8C531 است . شما يکي رو مثلا بزار B8C531 و ديگري رو بزار B8C530 . مطمئن باش جواب مي ده . من خودت الان تست کردم . مشکلي بود در خدمتم (البته اگه سوادم قد بده
    :wow
    2012/06/13
    tehran
    24
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط l90mehdi
    سلام
    در ابتداي پست اون لينکي که براي کد بسکام گذاشتي بودي داره کاملا درست جواب مي ده . فقط بايد براي شبيه سازي در پروتيوس فرکانس کلاک ميکرو رو 1
    مگا بزاري (به خاطر اينکه در پروتکل 1wire بيشترين فرکانس ميکرو بايد 2 مگا باشد) و اينکه زماني که دو سنسور از کتابخانه پروتيوس مياري بايد ROM serial number سنسور را عوض کني که به صورتپيش فرض برابر B8C531 است . شما يکي رو مثلا بزار B8C531 و ديگري رو بزار B8C530 . مطمئن باش جواب مي ده . من خودت الان تست کردم . مشکلي بود در خدمتم (البته اگه سوادم قد بده
    :wow
    میشه توضیح بدین چرا نمی توانیم بیشتر از 2 مگا هرتز واسه میکرو قرار دهیم
    زندگی با الکترونیک زیباست
    2012/04/19
    19
    0

دقيقا نمي دونم . اما فکر مي کنم که پروتکل 1wire به خاطر اينکه روي 1 لينک داره با چند ديوايس کار ميکنه براي فرکانس کاري محدوديت داره . يعني چون روي 1 لينک
    ارتباطي ، چند کاربر وجود داره احتمال بروز کاليژن يا همون تصادم داده ها زياد ميشه . واسه همين يه محدوديت هايي مثل ماکزيمم داده بر ثانيه که ارتباط مستقيم با
    فرکانس کاري ميکرو خاهد داشت وجود داره . و البته يه چيز جالب تر من در حال حاضر يه پروژه دارم که به خاطر اسکن صفحه تاچ بايد از ماکزيمم فرکانس ميکرو استفاده کنم يعني 8مگاهرتز .(البته بهتره بگم چون صفحه تاچ توسط مبدل انالوگ به ديجيتال ميکرو اسکن ميشه و زير برنامه هاي زيادي دارم بايد فرکانس ميکرو بالا باشه.) و از دو سنسور ds18b20 هم دارم دما رو مي خونم. هيچ ميشکلي پيش نيومد . اما تو پروتيوس وقتي فرکانس از 2 مگا بيشتر ميشه به خطا ميوفته در صورتي که در عمل خودم
    مدار رو بستم و با فرکانس 8 مگا هرتز هيچ مشکلي پيش نيومد . البته بگم اگه از فرکانس بيش از 2 مگا هرتز استفاده مي کنيد حتما کد CRC به دست آمده از خط باس رو چک کنيد تا مطمئن باشيد که مقدار خونده شده از سنسور صحيح باشه .
    فقط ميمونه يک سوال :
    اگه ممکنه يه نمونه کد براي تغيير مقدار رجيستر ها داخلي سنسور بزاريد . صفحه 11 ديتا شيت کامندهاي لازم رو گذاشته اما براي استفاده از اون
    يه کد خودم نوشتم که يه موقه هايي کار ميکنه و يه موقه هايي نه . اگه کسي کار کرده خواهشا کدش رو بزاره .ممنون
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

اتفاقا برعکس، براي اينکه ميکرو بتونه تاخير هاي لازم رو ايجاد کنه بايد فرکانس کار از يه حدي (2.17 مگا هرتز) بيشتر باشه. تصادم، زماني پيش مياد که چند تا اسليو بخوان همزمان داده بفرستن رو باس در صورتي که زماني که مستر بعد از ارسال ريست و دريافت ديتکت و ارسال id ديوايس مورد نظر اگه اون ديوايس روي خط باشه از اون به بعد تنها اون ديوايسي خواهد بود که روي خط داده ميفرسته و بقيه تا زماني که مجددا ريست از طرف مستر بياد خط رو رها ميکنن.
    اونچه که نرخ ارسال داده رو محدود ميکنه و بدتر از اون اگه به صورت نرم افزاري باشه باعث افزايش اينتراپت ليتنسي ميشه، پريود بالاي کامند Reset/Presence و همينطور ريکاوري تايم ( تاثيرش تو تعداد زياد ديوايس بيشتر نمايان ميشه چون بايد مقدار بزرگي براش اختيار بشه) هست.
    براي نوشتن در رجيسترها اول Reset/Presence بعد کامند match rom بعد کامند write ram و بعد به ترتيب مقدار رجيسترهاي th و tl و config رو ارسال کنيد. اگه با c کار ميکنيد و به اين توابع سطح پايين دسترسي داريد اينا رو بزاريد تا من براتون بنويسم. براي اطلاعات بيشتر به avr318 مراجعه کنيد. البته اگه با کدويژن کار ميکنيد اون تابعي براي اين کار فکر ميکنم داره.
    2012/04/19
    19
    0

بله .منم با شما موافقم . زماني که تعداد ديوايس هاي روي خط زياد ميشن و از طرفي بروز وقفه در سيستم يکي از عواملي ميشه که باعث ايجاد محدوديت ميشه .
    اين که گفتم توي اين پروتکل از فرکانس 2 مگ بيشتر نبايد استفاده کرد (در شبيه سازي پروتيوس ) رو تو يه مرجع AVR خوندم که اگه پيداش کنم حتما مي زارم .
    اما براي محدوديت فرکانسي جالب اينجاست که تو شبيه سازي سيستم به خطا ميوفته و در عمل هيچ مشکلي پيش نياد .
    بابت راهنمايي ممنون . با کد ويژن کار نمي کنم اما با خوندم ديتا شيت سنسور تونستم رجيستر هاي داخلي سنسور رو مقدار دهي کنم .
    اما يه سوال : اين طور که من فهميدم با مقدار دهي به دو رجيستر TL و TH ميشه حد بالا و پايين دما رو براي سنسور مشخص کرد . و زماني که دماي خونده شده توسطسنسور خارج از اين بازه باشه مي تونه به شما اطاع بده .(اگه درست فهميده باشم) حالا ايين که سنسور چه طور و در قالب چند بيت به شما اين
    اطلاع رو ميده نمي دونم . آيا کدي در Scrachpad قرار ميده ؟ با کامند [ALARM SEARCH [ECh ميشه فهميد اما سنسور چه طور وقوع اين اتفاق رو خبر ميده ؟
    ممنون
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

من خودم اين دستور رو استفاده نکردم تا به حال ولي اونطور که از ديتا شيت برمياد اگه اين شرايط پيش بياد يه فلگ ست ميشه. البته براي اينکه بفهميد که اين اتفاق توسط کدوم يکي از سنسورها افتاده بايد از همون الگوريتم سرچ استفاده کرد.

حالا فرض کنيد که مثلا همون يدونه رو روي خط داريم، اول reset/pre.. بعد کامند آلارم و بعد خط رو بخونيد اگه اون اتفاق افتاده باشه يه بيت بايد ست بشه يا ريست بشه که احتمالا بيت صفر هست.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17