ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 11 از 18 نخست ... 23456789101112131415161718 آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 173
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

پاسخ : ساخت يک دوچرخه ي الکترونيکي و اتوموبيل الکترونيکي ( بخش سوال و جواب و نظرات )

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    منظور اروين جان بدنه دوچرخه هست که از الياف فيبر کربن باشه. اتفاقا پيشنهاد بسيار خوبيه چون اين دوچرخه ها بسيار سبک هستند (در حد 1 کيلوگرم مثلا) و چون راندمان براي شما بسيار مهمه اگه از دوچرخه کربني استفاده بشه خيلي عالي ميشه اما گرونه و براي يک پروژه که براي بار اوله توجيهي نداره اما اگر کسي واقعا بخواد يه کار خوبي بشه يکي از موارد مهم استفاده از اين دوچرخه ها ميتونه باشه
    بله حق با شماست
    فیبر کربن هم وزن خیلی کی داره و هم استحکام بسیار زیاد ولی خوب قیمت بالایی داره
    البته وزنی که باتری ها دارن خیلی خیلی بیشتر از بدنه است فعلا باید یه فکری به حال وزن باتریا کرد اگه بخوایم روی وزن کار کنیم.
    ممنون

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    588

پاسخ : ساخت یک دوچرخه ی الکترونیکی و اتوموبیل الکترونیکی ( بخش سوال و جواب و نظرات )

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    تصویر سوم نمایی از قرار گیری باتری ها و محفظه ای است که روی ترک بند بسته شده است :

و این هم موتور که با سرعت بسیار بالا در حال چرخش است :

لطفا نظرات و سوالات خود را در قسمت پاسخ گویی به نظرات و سوالات مطرح نمایید.( باتشکر )
    عالی شده !!!!
    وقتی مدارش کامل و دوچرخه سرپا شد....
    به منم میدی یه دوری باهش بزنم ؟

اولین زنبیل رو من میزارم :mrgreen:
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    588

پاسخ : ساخت یک دوچرخه ی الکترونیکی و اتوموبیل الکترونیکی ( بخش سوال و جواب و نظرات )

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    بله حق با شماست
    فیبر کربن هم وزن خیلی کی داره و هم استحکام بسیار زیاد ولی خوب قیمت بالایی داره
    البته وزنی که باتری ها دارن خیلی خیلی بیشتر از بدنه است فعلا باید یه فکری به حال وزن باتریا کرد اگه بخوایم روی وزن کار کنیم.
    ممنون
    بجای باتری سرب اسید - از باتری لیتیوم پلیمر استفاده کن
    توی رباتها خیلی استفاده میکنند
    چون هم سبک تر از لیتیوم ین یا آیون هست و هم قوی تر و بهتر و کوچکتر و ترترتر...
    قیمت بالایی داره...ولی استفاده کن...ضررنمیکنی
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمني
    عالی شده !!!!
    وقتی مدارش کامل و دوچرخه سرپا شد....
    به منم میدی یه دوری باهش بزنم ؟

اولین زنبیل رو من میزارم :mrgreen:
    چشم مهران جان شما جون بخواه
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمني
    بجای باتری سرب اسید - از باتری لیتیوم پلیمر استفاده کن
    توی رباتها خیلی استفاده میکنند
    چون هم سبک تر از لیتیوم ین یا آیون هست و هم قوی تر و بهتر و کوچکتر و ترترتر...
    قیمت بالایی داره...ولی استفاده کن...ضررنمیکنی
    بله حق با شماست مهران جان
    باید از باتری لیتیوم پلیمر استفاده بشه که نشده دلیلش هم علاوه بر قیمتش اینه که باتری های مخصوص دوچرخه تو ایران نیست :angry:
    و باید دوباره کلی هزینه کنیم تا این باتری های رو بیاریم چون برای دوچرخه به ولتاژ های 5 و 12 و 36 نیاز داریم من از باتری خشک معمولی استفاده کردم.

2008/03/29
    18
    2

سلام ما هم داریم تو دانشگاه مون ترتیب خرید و نصب بانک خازنی رو ماشین برقی مونو میدیم انشالله :nerd:
    آقا این ابر خازن 3 کیلو فاراد 2.7 ولت پیدا کردیم میگه 200 تومان بخریم به نظرت؟یا مستقیم سفارش بدیم؟ :smile:
    بعد این دوچرخه برقی رو منم به شدت احتیاج دارم دانشگاه دوره و منم رانندگیم افتضاحه دلم می خواد یه دوچرخه برقی بگیرم خیال راحت.
    یه ابر خازن 200 فاراد هم بندازیم روش دیگه بشه خداوند :applause:
    جان من یه چند تا کلیپ از این دوچرخه برقی بگیر بزار کیف کنیم
    دمت گرم خعلی انگیزه میدی :nice:
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.s
    سلام ما هم داریم تو دانشگاه مون ترتیب خرید و نصب بانک خازنی رو ماشین برقی مونو میدیم انشالله :nerd:
    آقا این ابر خازن 3 کیلو فاراد 2.7 ولت پیدا کردیم میگه 200 تومان بخریم به نظرت؟یا مستقیم سفارش بدیم؟ :smile:
    بعد این دوچرخه برقی رو منم به شدت احتیاج دارم دانشگاه دوره و منم رانندگیم افتضاحه دلم می خواد یه دوچرخه برقی بگیرم خیال راحت.
    یه ابر خازن 200 فاراد هم بندازیم روش دیگه بشه خداوند :applause:
    جان من یه چند تا کلیپ از این دوچرخه برقی بگیر بزار کیف کنیم
    دمت گرم خعلی انگیزه میدی :nice:
    چشم فیلم هم میزاریم
    سوپر خازن 3000 فاراد 2.7 ولت من قیمت کردم اگر بیارن میشه 300 هزار تومن اگه 200 پیدا کردی خیلی خوبه

2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    383

پاسخ : ساخت يک دوچرخه ي الکترونيکي و اتوموبيل الکترونيکي ( بخش سوال و جواب و نظرات )

سلام خسته نباشي بازم سپاس از زحماتنون :applause:. چند تا سوال داشتم به نظر شما براي ساخت دوچرخه با موتور جاروبک دار 200 وات 24 ولت و دو باتري 12 ولت 10 آمرساعت ميتونيم از همون مبدل باک بوست دو طرفه که فرمودي استفاده کنيم. ميخوام سوپر کپ استفاده نکنم. البته موتور جاروب استفاده کردن کار درستي نيست چون دو پولي با نسبت بالا ميخواد و کلي شلوغ پلوغ ميشه و بازده خوبي هم نداره ولي اگه بشه ميخوام آزمايشي بسازم :mrgreen:. راستي اگه بخوام يه هاب 350 وات براشلس بخرم از کجا بگيرم؟ بايد سفارش بدم؟
    با اجازه شما بعد از امتحاناي پايان ترم ميخوام برم تو کارش! البته اگه جيبمون خالي نشه! :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط General Mohsen Mohammadshahi
    سلام خسته نباشي بازم سپاس از زحماتنون :applause:. چند تا سوال داشتم به نظر شما براي ساخت دوچرخه با موتور جاروبک دار 200 وات 24 ولت و دو باتري 12 ولت 10 آمرساعت ميتونيم از همون مبدل باک بوست دو طرفه که فرمودي استفاده کنيم. ميخوام سوپر کپ استفاده نکنم. البته موتور جاروب استفاده کردن کار درستي نيست چون دو پولي با نسبت بالا ميخواد و کلي شلوغ پلوغ ميشه و بازده خوبي هم نداره ولي اگه بشه ميخوام آزمايشي بسازم :mrgreen:. راستي اگه بخوام يه هاب 350 وات براشلس بخرم از کجا بگيرم؟ بايد سفارش بدم؟
    با اجازه شما بعد از امتحاناي پايان ترم ميخوام برم تو کارش! البته اگه جيبمون خالي نشه! :mrgreen:
    سلام موتور 200 وات جاروبک دار توان خیلی کمی داره واسه یه دوچرخه ولی می تونه کار کنه و با سرعت خیلی کم حرکت کنه ولی تو سربالایی ها می مونه
    مبدل باک بوست دوطرفه فقط برای وقتی استفاده میشه که می خوایم انرژی رو تو سوپرخازن ذخیره کنیم
    و اگه شما بخواید با یه موتور و دو تا باری یه دوچرخه برقی بسازید به هیچ مداری نیاز نداره مستقیم باتری ها رو وصل کنید به موتور میشه سر راهش یک کلید هم گذاشت به عنوان گاز دوچرخه
    کنترل سرعت هم فایده نداره چون اگه ولتاژ کم بشه موتور متوقف میشه
    هاب موتور رو تو ایران ندارن باید وارد کنید که فکر کنم حدود 700 تومن هزینه داشته باشه الان
    البته برخی شرکتهای تولید کننده دوچرخه برقی هاب موتور دارن اما نمیدن چون می ترسن شما موفق به ساخت دوچرخه برقی بشید و کاسبی اونا رو نابود کنید که من این کارو کردم :mrgreen: :mrgreen: :wow:

2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    383

آقا دمتون گرم . والا ما تو بوشهريم کل شهرو بگردي فکر کنم شيب بيشتر از 1 درجه پيدا نکني . راستش من يکي از اين موتور ها(موتور فن کولر)قبلا تست کردم با ولتاژ هاي پايين ترهم خوب جواب ميداد. خيلي باد توليد ميکرد حتي با 12 ولت. به خاطر همين جذبش شدم(البته يکي از باله هاشو حين تست شکستم که با هزار بدبختي درستش کردم :cry حالا اگه بخوام کنترل سرعت داشته باشم ميتونم از باک استفاده کنم؟ :mrgreen:. در غير اين صورت ميرم سراغ هاب و منم جزو اون نابود کننده هاي کاسبي شرکت هاي توليد کننده دو چرخه برقي ميشم
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط General Mohsen Mohammadshahi
    آقا دمتون گرم . والا ما تو بوشهريم کل شهرو بگردي فکر کنم شيب بيشتر از 1 درجه پيدا نکني . راستش من يکي از اين موتور ها(موتور فن کولر)قبلا تست کردم با ولتاژ هاي پايين ترهم خوب جواب ميداد. خيلي باد توليد ميکرد حتي با 12 ولت. به خاطر همين جذبش شدم(البته يکي از باله هاشو حين تست شکستم که با هزار بدبختي درستش کردم :cry حالا اگه بخوام کنترل سرعت داشته باشم ميتونم از باک استفاده کنم؟ :mrgreen:. در غير اين صورت ميرم سراغ هاب و منم جزو اون نابود کننده هاي کاسبي شرکت هاي توليد کننده دو چرخه برقي ميشم
    بسیار عالی
    بله برای کنترل سرعت میشه از مبدل باک استفاده کرد.
    اینم عکس :mrgreen:

صفحه 11 از 18 نخست ... 23456789101112131415161718 آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 173