اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین خروجی!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین خروجی!

سلام.

سوال من اینکه اگه با AVR به این مدار دستور بدم یعنی یا صفر ولت و یا 4.5 الی 5 ولت که پورت های AVR میدن ، خروجی مدار آیا در محدوده صفر تا VI سویچ میکنه(با اختلاف فاز180) ؟! و اینکه چیکار کنیم که مدار بهتر بشه؟آیا این ترانزیستور برای اینکار مناسب هستش؟ ویا مقدار مقاومت ها؟ مقدار VI برابر 12 ولت هستش.
    خیلی ممنون و سپاسگذار

http://upload7.ir/imgs/2014-01/31389478245323350527.jpg

پاسخ : بهترین خروجی!

سلام بستگی داره به جریان مصرف کنندتون . اگه مصرف کنندتون Active low باشه خوبه ( یعنی با سطح صفر فعال بشه)
    بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak_9051
      سلام.

سوال من اینکه اگه با AVR به این مدار دستور بدم یعنی یا صفر ولت و یا 4.5 الی 5 ولت که پورت های AVR میدن ، خروجی مدار آیا در محدوده صفر تا VI سویچ میکنه(با اختلاف فاز180) ؟! و اینکه چیکار کنیم که مدار بهتر بشه؟آیا این ترانزیستور برای اینکار مناسب هستش؟ ویا مقدار مقاومت ها؟ مقدار VI برابر 12 ولت هستش.
      خیلی ممنون و سپاسگذار

http://upload7.ir/imgs/2014-01/31389478245323350527.jpg

همون طور که دوستمون گفتن بستگی داره به مصرف کننده ،، اگر هر دو سطح رو میخواهید به صورت یک زوج ماسفت نوع n , p یک بافر بسازید و با یک ماسفت درایور گیتشون رو درایو کنید. این مدار خیلی دقیق خواهد شد

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

سلام .ممنون

مثل اینکه من بد سوال کردم

ببنید من میخوام وقتی به پایه R13 سیگنال low دادم خروجی به سطح VI بره و وقتی به پایه R13 سیگنال highدادم خروجی به سطح صفر بره.
        نکته1: شما به مصرف کننده کاری نداشته باشین . این مدار یک فریم اطلاعات رو میفرسته و اونطرف با یه میکرو دیگه دریافت میشه یعنی جریانی از این مدار کشیده نمیشه.

نکته2: میخوام بهترین بایاس برای اینکار رو داشته باشم. آیا این مقاومت ها و این ترانزیستور برای اینکار مناسبند؟

خیلی ممنون و سپاسگذار

دیدگاه

از اساتید خواهشمندم نظر خودشونو رو اعلام بفرمایند. :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak_9051
            سلام .ممنون

مثل اینکه من بد سوال کردم

ببنید من میخوام وقتی به پایه R13 سیگنال low دادم خروجی به سطح VI بره و وقتی به پایه R13 سیگنال highدادم خروجی به سطح صفر بره.
            نکته1: شما به مصرف کننده کاری نداشته باشین . این مدار یک فریم اطلاعات رو میفرسته و اونطرف با یه میکرو دیگه دریافت میشه یعنی جریانی از این مدار کشیده نمیشه.

نکته2: میخوام بهترین بایاس برای اینکار رو داشته باشم. آیا این مقاومت ها و این ترانزیستور برای اینکار مناسبند؟

خیلی ممنون و سپاسگذار
            بله، میشه.مقادیر هم درست هستن.اما نمیدونم این چه کاریه که میخواین انجام بدین؟
            اینهمه پروتکل ارتباطی...SPI و I2C و USARTو...
            فوقش از ارتباط تک سیمه استفاده بکنین.(نظر خودم اینه)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X