ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2013/05/12
    462
    8

سیم نول تو جعبه فیوز واحد

سلام
    معمولا برای بستن سیم های نول تو جعبه فیوز واحد سه روش وجود داره:
    1.تابیدن سیمهای نول بهم2.استفاده از شینه3.استفاده از فیوز(دو تا فیوز برای هر مصرف کننده فاز و نول)
    حالا به نظر اساتید کدومش بهتره؟
    2014/01/03
    44
    1

پاسخ : سیم نول تو جعبه فیوز واحد

استفاده از شینه نول برای سیم نول و شینه ارت برای سیم ارت
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

پاسخ : سيم نول تو جعبه فيوز واحد

سلام
    والا ما تا الان حدود 15 سال هست که هميشه هميه سيم هاي نول رو تو جعبه دور هم ميپيچيم و تا بحال همه خوب کار کردن
    در ضمن .وقتي داريم به صورت عملي کار ميکنيم بخصوص وقتي براي يکي ديگه کار ميکنيم .ديگه نيازي نيست همه چيز رو پيچيده کنيم . چون ممکنه ديگه کارفرما مارو بيخيال بشه
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
    2007/02/18
    مشهد
    2,508
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفر رضائي
    سلام
    والا ما تا الان حدود 15 سال هست که هميشه هميه سيم هاي نول رو تو جعبه دور هم ميپيچيم و تا بحال همه خوب کار کردن
    در ضمن .وقتي داريم به صورت عملي کار ميکنيم بخصوص وقتي براي يکي ديگه کار ميکنيم .ديگه نيازي نيست همه چيز رو پيچيده کنيم . چون ممکنه ديگه کارفرما مارو بيخيال بشه
    اشتباه شما اینه که فکر می کنید با کاهش هزینه های این چنینی و از این قبیل دارید به نفع خودتون و کارفرما کار می کنید
    در صورتی که شدیدا اشتباه می کنید
    یک سری از کارها هست که اصول فنی رو زیر سوال می بره و زمانی که باعث برق گرفتگی یک نفر میشه اون موقع گیر می افتی
    اگه بدونی اون کار های شما توی کل این مدت ارزش ریالی 150 میلیون تومن استفاده خالص داره این کار رو بکنید وگرنه باید به عنوان دیه باید پرداخت کنید
    برای اطلاعات بیشتر با یک کارشناس دادگستری که صحبت کنید اون موقع نه تنها این کار رو نمیکنید بلکه برق کاری رو ممکنه کنار بزارید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

دوست عزيز از اينکه لطف فرمودي و موارد قانوني رو قوشزد کردي ممنونم
    ولي اگه کمي سابقه کار در بيرون رو داري بايد بدوني که کلا قانون و مجري قانون در ساختمون کار فرما هست .نيازي هم به کارشناس و اينجور چيزها نيست
    وقتي کار ساخت تموم ميشه از جاهاي مختلف براي تائيد کار ميان (تبريز که اينجوري هست شنيدم تهران اين گير بازارها نيست ) مثل اتشنشاني .شهرداري .اداره برق.بيمه .اداره گاز .اب و فاضلاب.نظام مهندسي .اداره استاندارد و ايمني.
    تک تک اين نهاد ها ميان و تمام موارد از جمله همين جعبع فيوز رو کنترل ميکنن و در صورتي که مغايرتي وجود داشته باشه ذکر ميکنن تا اول رفع بشه بعد دوباره بازرسي و تائيد .و هيچ وقت هم تا بحال به اين مورد ايرادي وارد نشده و هميشه مورد تائيد بوده .حالا اگه برفرض کسي رو روزي برق گرفت مقصر صد در صد چه عرفا چه شرعا و چه قانونا خود اون شخص هست .چون اولا اينجور کار ها .کار يه ادم باتجربه هست نه يه ناشي .دوما اگر مصعوليتي هم متوجه کسي باشه .شامل بيمه و همين نهاد ها ميشه
    حالا با اين توضيحات دوستان خودشون حساب کنن که اگه بخايم بخاطر مثلا اصول علمي و فني که کارفرما ازش هيچ چيز نميفهمه .روي هر جعبه حداقل يه 10 هزارتومن هزينه کنيم که در يه ساختمون مثلا 20 واحدي ميشه 200 هزار تومن .برخورد کارفرما چطور خواهد بود؟؟؟؟!!!!!!
    2013/01/04
    ->تو اوج رویاهام<-
    256
    8

دوست عزيز از اينکه لطف فرمودي و موارد قانوني رو قوشزد کردي ممنونم
    ولي اگه کمي سابقه کار در بيرون رو داري بايد بدوني که کلا قانون و مجري قانون در ساختمون کار فرما هست .نيازي هم به کارشناس و اينجور چيزها نيست
    اینجاهم بسته به مهندس ناظر گیر میدن ! در کل مهم اصوله

و حرف ایشون در مورد ساختمان ساز هم تایید میشه البته من ساختمان ساز نیستم و آخرشم نفهمیدم تو فکر این جماعت اکثرا بی سواد و مدعی مهندس چی میگذره !
    مثلا همیشه هم دنبال جنس ارزون هستن هم با کیفیت ولی وختی مثلا جنس رو بدون واسطه بهشون میخای بدی زیر قیمت مثلا لاله زار کلی ناز میکنن و... همون جنس رو میبینی رفتن از الکتریکی سر کوچه میخرن 20-30% گرونتر

در مورد بقیه موارد هم همینه که دوستمون گفتن
    مثلا من با شخصی تو کرج کار میکردم پروژه اول فقط آشپزخانه و سرویس رو ارت میداد پروژ دوم چون خودشون میخاستن بشینن تمام پریز ها رو ارت دار زد و........... کلی خرج اضافه و اصولی ساز دیگه
    زور بالای سرشون حتما باید باشه
    کلا همیشه منافع شخصی الویته !
    این قضیه نول هم همه همینجوری هستن که سیم هارو میتابونن به هم چون اصلا برای پیمانکار منطقی نیست که بخای سر راه نول فیوز بزاری و اینو به حساب ناشی بودن و یا چیزی بارت نبودن میزارن
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

در کل ميشه گفت
    اگه نميخاي نونت اجر بشه بايد به نفع کارفرما کار کني
    2007/02/18
    مشهد
    2,508
    220

در کل ميشه گفت
    اگه نميخاي نونت اجر بشه بايد به نفع کارفرما کار کني
    در کل اگه نمیخای نونت آجر بشه کار درست و اصولی انجام بده
    چه دلیل داره در سال 20 تا پروژه اجرا کنی که توشون 1 دونه هم اصولی کار نشده
    2 تا پروژه کار کن ولی درست

به فکر وجدان خودت باش نه جیب کارفرما و بساز بفروش

من قسمتی از اون زمانی رو که برق کسی رو بگیره یاد آور میشم که امیدوارم برای کسی اتفاق نیفته ولی دونستن اون خالی از لطف نیست

فرض دیه 150 میلیون تومنی

در موقع حادثه به هر دلیلی ( چه عمدا و چه سهوا ) بر اثر برق گرفتگی یک نفر می میره
    قاضی افراد زیر رو احضار میکنه = صاحب ملک + برقکار یا شرکت مجری + مهندس ناظر ساختمان + طراح ساختمان + خانواده متوفی همگی احضار می شن
    حرف فروشنده = من اصلا خبر ندارم این سیستم برق کشی غیر اصولی بوده
    نظریه کارشناس = اگه فروشنده سواد درست و حسابی داشته باشه بیشتر مقصر و اگه نه کمتر مقصر میشه تازه باید بتونه اثبات کنه که برق کار سر گذر نیاورده و برقکارش دارای مدرک فنی و حرفه ای هم بوده در غیر این صورت تا حدود 20 درصد مقصر می شه

حرف برقکار یا شرکت مجری : آقای کارفرما برای اینکه هزینه هاش کمتر بشه این سیم ارت رو نمی خرید تا من بکشیم و اصول فنی رو رعایت نمیکرد منم چون پولم گیر بود مجبور بودم اجرا کنم
    حرف فروشنده = من قبر پدرم می خندیدم اصلا خبر نداشتم که باید این جوری اجرا بشه
    نظریه کارشناس = اگه برقکار تاییدیه از فنی و حرفه ای داره 60 درصد مقصر و اگه نداره 65 درصد مقصر ( برقکاری که مدرک فنی و حرفه ای نداره اصلا برقکار نیست و نمی دونسته که باید اصولی اجرا بشه )

نظریه کارشناس برای طراح = اگه نقشه طبق نقشه ارسالی از طرف طراح بوده و نقشه ایراد داشته 20 % مقصر و گرنه درصد خیلی پایینی مقصر
    نظریه کارشناس برای ناظر : اگه تاییده ناظر اشتباه بوده و بعضی از اصول رعایت نشده 30 % مقصر

متوفی : 5-10 % مقصر برای اینکه جایی رفته و کاری کرده که مخاطره آمیز بوده

جناب رضایی عزیز شک نکن اون موقعی که ار به اینجا ها برسه همون کارفرمایی که براش 200 هزار تومن صرفه جویی کردی میگه یه روح خودم قسم می خورم اگه می دونستم این طوری قراره میشه 1 میلیون تومن اضافه می دادم و من اصلا خبر نداشتم در صورتی که مثل روز براش روشنه که چکار کرده
    شما هم بجای پر کردن جیب کارفرما فکر وجدان خودت باش

حالا اگه برفرض کسي رو روزي برق گرفت مقصر صد در صد چه عرفا چه شرعا و چه قانونا خود اون شخص هست .
    حالا فرض کن خدایی نکرده اون شخص برادر یا خواهر 3 ساله شماست که اشتباهی دست به ماشین لباسشویی معیوب زده که ارت نداره و عقل اون هم ضعیف تر از اونه که این چیزا رو بفهمه
    شرعا و عرفا و قانونا اون مقصره یا شمای برقکار که برای جیب کارفرما سیم ارت نکشیدی ؟
    اونجا هم این حرف رو میزنی که مقصر خودش بوده و نباید می رفته طرف ماشین لباسشویی یا شاید یکی دیگه رو توی خونه مقصر می کنی که چچرا لباسشویی رو از برق نکشیدی
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2007/02/18
    مشهد
    2,508
    220

سر پروژه هایی که من ناظر اونم دها میلیون از جیب کارفرما خرج میکنم ولی نمیزارم کار غیر اصولی انجام بشه
    به عشق کی :mrgreen:
    به یاد کی :mrgreen:
    چرا باید کاری رو بکنی که تا آخر عمر عذاب وجدان داشته باشی
    توی پروژه ها فقط دنبال برقکار و شرکت مجری می گردم که اصولی تر کار کنه که نه دردسر برای خودش بشه و نه من و نه کارفرما حالا با هر قیمتی داده باشه

شما فکر می کنید که با این جور صرفه جویی ها داری کاری می کنی که نونت آجر نشه در صورتی که از نقطه نظر مهندسی کار شما کلا مردود شده

2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط سعيد باقراني
    در کل اگه نميخاي نونت آجر بشه کار درست و اصولي انجام بده
    چه دليل داره در سال 20 تا پروژه اجرا کني که توشون 1 دونه هم اصولي کار نشده
    2 تا پروژه کار کن ولي درست

به فکر وجدان خودت باش نه جيب کارفرما و بساز بفروش

من قسمتي از اون زماني رو که برق کسي رو بگيره ياد آور ميشم که اميدوارم براي کسي اتفاق نيفته ولي دونستن اون خالي از لطف نيست

فرض ديه 150 ميليون تومني

در موقع حادثه به هر دليلي ( چه عمدا و چه سهوا ) بر اثر برق گرفتگي يک نفر مي ميره
    قاضي افراد زير رو احضار ميکنه = صاحب ملک + برقکار يا شرکت مجري + مهندس ناظر ساختمان + طراح ساختمان + خانواده متوفي همگي احضار مي شن
    حرف فروشنده = من اصلا خبر ندارم اين سيستم برق کشي غير اصولي بوده
    نظريه کارشناس = اگه فروشنده سواد درست و حسابي داشته باشه بيشتر مقصر و اگه نه کمتر مقصر ميشه تازه بايد بتونه اثبات کنه که برق کار سر گذر نياورده و برقکارش داراي مدرک فني و حرفه اي هم بوده در غير اين صورت تا حدود 20 درصد مقصر مي شه

حرف برقکار يا شرکت مجري : آقاي کارفرما براي اينکه هزينه هاش کمتر بشه اين سيم ارت رو نمي خريد تا من بکشيم و اصول فني رو رعايت نميکرد منم چون پولم گير بود مجبور بودم اجرا کنم
    حرف فروشنده = من قبر پدرم مي خنديدم اصلا خبر نداشتم که بايد اين جوري اجرا بشه
    نظريه کارشناس = اگه برقکار تاييديه از فني و حرفه اي داره 60 درصد مقصر و اگه نداره 65 درصد مقصر ( برقکاري که مدرک فني و حرفه اي نداره اصلا برقکار نيست و نمي دونسته که بايد اصولي اجرا بشه )

نظريه کارشناس براي طراح = اگه نقشه طبق نقشه ارسالي از طرف طراح بوده و نقشه ايراد داشته 20 % مقصر و گرنه درصد خيلي پاييني مقصر
    نظريه کارشناس براي ناظر : اگه تاييده ناظر اشتباه بوده و بعضي از اصول رعايت نشده 30 % مقصر

متوفي : 5-10 % مقصر براي اينکه جايي رفته و کاري کرده که مخاطره آميز بوده

جناب رضايي عزيز شک نکن اون موقعي که ار به اينجا ها برسه همون کارفرمايي که براش 200 هزار تومن صرفه جويي کردي ميگه يه روح خودم قسم مي خورم اگه مي دونستم اين طوري قراره ميشه 1 ميليون تومن اضافه مي دادم و من اصلا خبر نداشتم در صورتي که مثل روز براش روشنه که چکار کرده
    شما هم بجاي پر کردن جيب کارفرما فکر وجدان خودت باش

حالا فرض کن خدايي نکرده اون شخص برادر يا خواهر 3 ساله شماست که اشتباهي دست به ماشين لباسشويي معيوب زده که ارت نداره و عقل اون هم ضعيف تر از اونه که اين چيزا رو بفهمه
    شرعا و عرفا و قانونا اون مقصره يا شماي برقکار که براي جيب کارفرما سيم ارت نکشيدي ؟
    اونجا هم اين حرف رو ميزني که مقصر خودش بوده و نبايد مي رفته طرف ماشين لباسشويي يا شايد يکي ديگه رو توي خونه مقصر مي کني که چچرا لباسشويي رو از برق نکشيدي
    دوست عزيز اولا شما لطف کن موضوع تاپيک رو بخون .اينجا کسي از ارت حرف نزده موضوع سر چگونه بستن سيم هاي نول هست که شما که به قول خودت کارشناس هستي بايد بدوني که سيم نول نميگيره .حالا فرض کنيم اين سيم نول شما گرفت که در اين صورت اگه از شينه در داخل جعبه استفاده کنيم که اونم لخته .. در اينصورت کار من که ايمن تر هست (سربندي همه سيمها به هم و عايق کاري با لنت) نصبت به استفاده از شينه اوصولي شما
    مطمعن باش وجدان ما برق کار ها خيلي بيدار تر از بعضي کارشناس نماها هست که مياد يه خورده پول ميگيره و تائيد نگو نيستن چون همه ميدوني هستن
    در ضمن اگه واقعا دنبال اوصول هستيم بايد بريم سراغ استاندارد هاي مثل VDE و از اين دست چون 90 درصت تمام مواردي که به اسم اوصول در انواع نشريات و قوانين داخلي وجو داره منشا اقتصادي براي اون نهاد داره مثال بارزش اوصول تاسيسات اتشنشاني در ساختمان هست .باور نداري برو يه نگاهي بنداز تا ببيني غير از يکي دو مورد درست بقيه موارد که اجباري هم هستن همشون يه جورايي مشکل ساز هستن و بيشتر ايمني رو ميارن پايين
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17