اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی در مورد تبدیل دیتا ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالاتی در مورد تبدیل دیتا ها

با سلام
    دوستان 2 تا سوال دارم.میدونم اکثرا بلدید.

ببینید واسه گیرنده فرستنده 4 کانال ما از آیسی های 2262 و 2272 استفاده میکنیم.
    این آیسی ها 4 تا پایه آدرس دارند یا همون 4 تا کانال.8 تا هم پایه کد دارند.و 1 دونه پایه دیتا که تو 2262 دیتا ارسال میشه و تو 2272 دیتا دریافت میشه از طریق این پایه.

میخوام بدونم که مثلا ما کانال شماره 1 رو از آیسی 2262 فعال میکنیم.فرستنده میفرسته و گیرنده میگیره و میده به 2272.اگر کد 8 تا پایه 2 تا آیسی مثل هم بود خروجی 2272 همون کانالش فعال میشه.

حالا میخوام بدونم دقیقا از پایه دیتای 2262 چی ارسال میشه؟یعنی این کد 8 تا پایه و اون آدرس کانال چه جوری میاد بیرون؟

من از سری و موازی سر در نمیارم.میشه یه توضیح بدید که در روش سری دیتا چه جور ارسال میشه؟ما که یه بار دکمه رو بیشتر فشار نمیدیم.یعنی تو همون لحظه 8 تا رقم کد و ادرس ارسال میشن؟

بعد سوال بعد اینکه این 8 تا پایه کد میتونن صفر (زمین) یا 1 (مثبت) باشن.اما حالتی که آزاد هستن چیه؟کد این 8 تاپایه چه جور خونده میشه؟

پاسخ : سوالاتی در مورد تبدیل دیتا ها

دوست عزیز با این آی سی هایی که گفتید من کار نکردم ولی اشاره ای به جواب این سوالتون می کنم . :icon_razz:

من از سری و موازی سر در نمیارم.میشه یه توضیح بدید که در روش سری دیتا چه جور ارسال میشه؟
    دوست من معمولا در روش سری دیتا از طریق یک رشته سیم و در روش موازی ارتباط بسته تعداد بیت های دیتا از مثلا یک کانال ( یک سری رشته سیم ) 8 تایی ارسال میشه . یعنی 8 بیت اطلاعات یک بایت در یک لحظه در این سیم های قرار میگیره . ولی در روش سری 8 بیت اطلاعات یک بایت پشت سر هم و به ترتیب در یک رشته سیم ارتباطی قرار میگیره که با تنظیم سرعت و کلاک خوندن و پروتکل های متفاوتی در مدارات و آی سی های مختلف این ارتباطات برقرار شده و اطلاعات را بطور صحیح دریافت می کنند. و معمول سرعت ارتباط داده در ارتباط موازی بالاتر هست .
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

دادا ممنون بابت توضیحات
      فقط کلا چیه؟

بعد کاربرد ترانزیستور رو با یه مثال بهم میگی؟ اینکه سوئیچ زن سریع هست یعنی چی؟

دیدگاه

دادا ممنون بابت توضیحات
        فقط کلا چیه؟
        خواهش می کنم . اگر منظورت کلاک هست . خوب کلاک در میکرو که می دونی چی کار می کنه ؟ یجور هماهنگ کنندس . در واقع یه پالس مربعی هست که از طریق یک کانال فرستاده میشه و اجزای دیجیتال مثلا میان از لبه بالا رونده پالس استفاده می کنن و زمان انجام کارهاشون رو با هم هماهنگ می کنن .
        که در سیستم های ارسال دریافت سریالی این کلاک در واقع باعث میشه که شما بتونید محل دقیق ابتدای دییتا و انتهای دیتا رو تشخیص بدید .
        البته سیستم های ارسال دریافت سریالی بدون استفاده از کلاک هم داریم . (دوستان و اساتید گرامی اگر مشکلی در توضیحات بنده وجود داره حتما گوش زد بفرمایند . ممنون ) :icon_razz:

بعد کاربرد ترانزیستور رو با یه مثال بهم میگی؟
        از ترانزیستور برای عمل سوئیچ استفاده میشه یعنی شما می تونید وقتی یه جریان ضعیفی دارید و مصرف کننده نیاز به جریان بیشتر داره از ترانزیستور (خیلی مختلف هستند و انواع زیادی دارن) استفاده کنید و مثلا فرض کنید پایه میرکو رو به بیس یه ترانزیستور بدید و از خروجی ترانزیستور تون بتونید مثلا یه رله رو فعال کنید یا بسیاری چیزای دیگه البته کاربرد های زیادی داره .

اینکه سوئیچ زن سریع هست یعنی چی؟
        اگر منظورتون درست متوجه شده باشم . :mrgreen: منظور اینکه زمان قطع و وصل شدن خروجی چه نسبتی با زمان قطع و وصل شدن ورودی تون داره . دقیق تر بگم مثلا شما سرعت سوئیچینگ یه LED رو با یه لامپ معمولی مقایسه کنید . سرعت واکنش LED نسبت به جریان عبوری خیلی بالاست اگر شما با فرکانس خاصی اون رو خاموش روشن کنید و با یک دوربین سرعت بالا ازش فیلم بگیرید و می تونید توی فیلم خاموش روشن شدنش رو با کم کردن سرعت فیلم ببینید ولی در مورد لامپ این طوری نیست . در مورد دیگر قطعات الکترونیکی هم این سرعت صادق و برای هر کدام فرق می کنه و در بعضی مدارات خیلی خیلی مهم هست که شما بدونید سرعت سوئیچینگ فلان قطعتون چقدر ؟ و در این مدار آیا کارتون رو مختل می کنه یا نه . امید وارم درست تونسته باشم برسونم .

- به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X