ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: pwm in ARM ....

2013/06/30
    281
    2

pwm in ARM ....

با سلام خدمت تمام به ها.
    چند وقتی هست یک سوال دارم :ما از اول با avr که با 5 ولت کار میکنه کار کردیم.حالا arm 3.3 هست .
    برای مثال برای pwm که با l298 بخوایم راه بدازیم دیگه نمیشه پایه های pwm میکرو را مستقیم به l298 وصل کرد؟
    یا برای hmtr برای txd , rxd چون ولتاژ کاری مدار 3.3 هست دیگه نمیشه مستقیم وصل کرد؟
    سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه ولی واقعا جوابشو نمیدونم و از کسایی که اطلاع دارن درخواست کمک دارم یک توضیح جامع بدن .
    این 3.3 و 5 ولت خیلی جاها باعث شک میشه.از جمله در مثال های بالا .با تشکر از همه
    2012/11/01
    87
    0

پاسخ : pwm in ARM ....

نقل قول نوشته اصلی توسط hero.seller17
    با سلام خدمت تمام به ها.
    چند وقتي هست يک سوال دارم :ما از اول با avr که با 5 ولت کار ميکنه کار کرديم.حالا arm 3.3 هست .
    براي مثال براي pwm که با l298 بخوايم راه بدازيم ديگه نميشه پايه هاي pwm ميکرو را مستقيم به l298 وصل کرد؟
    يا براي hmtr براي txd , rxd چون ولتاژ کاري مدار 3.3 هست ديگه نميشه مستقيم وصل کرد؟
    سوالم شايد خيلي ابتدايي باشه ولي واقعا جوابشو نميدونم و از کسايي که اطلاع دارن درخواست کمک دارم يک توضيح جامع بدن .
    اين 3.3 و 5 ولت خيلي جاها باعث شک ميشه.از جمله در مثال هاي بالا .با تشکر از همه
    3،3 جزو محدوده سطح يک هستش و منطق يک محسوب ميشه.من هم آرم رو به سريال و هم l298 وصل کردم و تضميني جواب ميده.
    2013/06/30
    281
    2

سلام یعنی دقاقا برای اتصال به هر چیزی کافیه پایه را وصل کنیم و از مقاومت و .. نمیخواد؟
    یعنی به عنوان مثال مستقیم پایه pwm را به l298 یا ماسفت بدم ؟؟؟؟؟؟
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

سلام یعنی دقاقا برای اتصال به هر چیزی کافیه پایه را وصل کنیم و از مقاومت و .. نمیخواد؟
    یعنی به عنوان مثال مستقیم پایه pwm را به l298 یا ماسفت بدم ؟؟؟؟؟؟
    سلام
    ببین L298 دوتا تغذیه داره. یکی برای قسمت کنترلی یا منطقی و دیگری برای خروجی هاش که میره به مصرف کننده(مثلا موتور)
    حالا توی منطق TTL از VCC/2 به بالا میشه 1 و از VCC/2 به پایین میشه 0. پس اگه حتی تغذیه قسمت منطقی رو 5 ولت هم بدی 3.3 از 5/2=2.5 بیشتره و یک به حساب میاد
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!
    2012/11/01
    87
    0

سلام يعني دقاقا براي اتصال به هر چيزي کافيه پايه را وصل کنيم و از مقاومت و .. نميخواد؟
    يعني به عنوان مثال مستقيم پايه pwm را به l298 يا ماسفت بدم ؟؟؟؟؟؟
    بعنوان فرمان براي l298 مي توني استفاده کني ازش.ماسفت ها هم اگه ولتاژ آستانشون TTL باشه،ميتوني با آرم راه بندازيشون.آقاي ايماني فر هم توضيح خوبي دادن،
    2013/06/30
    281
    2

بله ممنونم توضیح های جناب ایمانی فر همیشه مستدل و عالی هستند و از شما دوست عزیز هم متشکرم.پس از 2.5 به بالا سطح 1 میشه :job:
    2013/06/30
    281
    2

ببخشید دوستان.برای pwm هم ،پایه میکرو را مستقیم به اینیبل l298 وصل کنم؟؟؟ و یخ سوال دیگه اینکه ولتاژ vss 3.3 ولت هست و ولتاژ vs 12 ولت.ولتاژ دیودهای هرزگرد باید 12 باشه یا ۳.۳؟؟؟با تشکر
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

ببخشید دوستان.برای pwm هم ،پایه میکرو را مستقیم به اینیبل l298 وصل کنم؟؟؟ و یخ سوال دیگه اینکه ولتاژ vss 3.3 ولت هست و ولتاژ vs 12 ولت.ولتاژ دیودهای هرزگرد باید 12 باشه یا ۳.۳؟؟؟با تشکر
    هم میتونی به Enable وصل کنی هم به خود ورودی ها
    دیود هرزگرد مگه دیود زنر هست که ولتاژ داشته باشه/ دیود معمولیه هست دیگه. مثل 1N4007
    زندگی یعنی امید و حرکت
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    2013/06/30
    281
    2

با سلام.نه منظورم از ولتاژ دیود چیز دیگه ای بود سوتی دادم :redface:.مداری که شما اپلود کردید گیج شدم.الان من 2 تا موتور 12 ولت دارم و برای پردازش از ARM که 3.3 ولت هست استفاده میکنم و یک L298 دارم.چیزی که متوجه نمیشم اینه که ایا باید VSS L298 را به 5 ولت بدم یا 3.3 ولت؟
    و اینکه PWM را روی یکی از 4 پایه ورودی بزارم یا ENABLE های A,B .?اخه توی مداری که شما اپلود کرده بودید ولتاژ ها را به 5 ولت داده بودید ولی توی پست گفتید با 3.3 ولت هم کار میکنه! پاک گیج شدم علی اقا !!!!!!!!!!! :cry:
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    20

با سلام.نه منظورم از ولتاژ دیود چیز دیگه ای بود سوتی دادم :redface:.مداری که شما اپلود کردید گیج شدم.الان من 2 تا موتور 12 ولت دارم و برای پردازش از ARM که 3.3 ولت هست استفاده میکنم و یک L298 دارم.چیزی که متوجه نمیشم اینه که ایا باید VSS L298 را به 5 ولت بدم یا 3.3 ولت؟
    و اینکه PWM را روی یکی از 4 پایه ورودی بزارم یا ENABLE های A,B .?اخه توی مداری که شما اپلود کرده بودید ولتاژ ها را به 5 ولت داده بودید ولی توی پست گفتید با 3.3 ولت هم کار میکنه! پاک گیج شدم علی اقا !!!!!!!!!!! :cry:
    خب من 5 ولت گذاشتم و توی پستمم گفتم با 3.3 ولت هم کار میکنه پس با جفتش کار میکنه. شما هر کدومو دوس داری استفاده کن. اگه 5 ولت داری به تغذیه L298 همون 5 ولت رو بده و پایه های ARM هم که 3.3 ولت میدن به ورودی ها و مدار درست کار میکنه
    بهتره بدی به ورودی ها
    زندگی یعنی امید و حرکت
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)