اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه سوئیچینگ wide range 200w

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه سوئیچینگ wide range 200w

سلام دوستان مهندس
    من یه سوئیچینگ میخام بسازم با این مشخصات
    ولتاإ¾ژ ورودی متغیر ac 40 الی 120
    فرکانس ورودی متغیر 60 الی 700 هرتز(تو ولتاژ 40 ولت 60 هرتز میده)
    ورودی توانش متغیره و تا 500 وات هم میره!!
    خروجی 28 ولت 200 وات
    من به این نتیجه رسیدم که از نیم پل استفاده کنم ولی فقط یه مشکلی هست،اونم خازن بلاک Cb تو اولیه ترانس هست که چوت تغییرات ورودی زیاده مقدارش خیلی متغیر در میاد مثلا از 5 تا 30 میکرو فاراد که باید بدون پلاریته باشه که اصلا نیست!!!
    حالا ن باید چیکار کنم؟ از یه استاد پرسیدم گفت باید از روش Current mode control استفاده بکنی ولی نفهمیدم چه ربطی داره که میتونه مشکل خازن رو حل کنه!!!
    باتشکر

پاسخ : تغذیه سوئیچینگ wide range 200w

متاسفانه تو ایران (البته فکر کنم همه جای دنیا هم اینطوره) هر کسی به هر روشی وارد دانشگاه بشه و تدریس بکنه اسمش میشه استاد
    مد جریان یک مد کنترلی هستش و هیچ ارتباطی به خازن سری با ترانس نداره.
    اون خازن با فرکانس سوییچ زنی و جریان ورودی تعیین میشه. حداکثر جریان ورودی شما 5 امپر هستش. فرکانس رو هم 50 کیلو درنظر بگیرید و دقیقا بگید از چه روشی برای محاسبه استفاده کردید که به 30 میکروفاراد رسیدید!!!
    در نظر داشته باشید فرکانس ورودی هیچ ارتباطی با این موضوع نداره. فقط ولتاژ ورودی تعیین کننده س. (چون ازش به جریان میرسیم)
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

می خوای سویچینگ کار کنی

دیدگاه

بله دیگه سوئیچینگ

من یه چیز رو متوجه نشدم و اون اینه که کلی فرمول تو کتابا و handbooka هست که همشون با هم فرق دارن، من مقدار خازن رو با روش نیم پل و از فرمول
        C=(Iaps*8)/(Vs*f)lllllll که Vs مینیم ورودی هست(البته نمیدونم مینیمم ولتاژ یعنی مینیمم ریپل یا مینیمم ولتاژ ورودی چون ولتاژ من از 40-110 متغیره)

دیدگاه

اگه حداکثر ولتاژ 120 هست پیشنهاد من پوش پول هست برا 220 زیاد پیشنهاد نمیشه چون نیاز به سوییچ ولتاژ بالا داری که اکثرن کمیابن یا کندن یا مقاومت زیادی دارن با جریان پایین یعنی کلا زیاد توسعه پیدا نکردن
          ولی برا حداکثر 120 ولت و 200 وات یه جفت irf840 کافیه.
          راه اندازیش راحته خبری از سوییچ های ساید و خازن سری نیست
          تعداد دور اولیه رو برا حداکثر ولتاژ ورودی حساب کن ثانویه رو بر اساس حداقل ولتاژ ورودی
          اگه از کنترل جریان هم استفاده کنی که دیگه مشکل اشباع هسته و سوختن سوییچم نداری.

دیدگاه

ممنون
            طراحی میکنم نتایج رو میزارم!
            با ارکد شبیه سازی میکنم، خبر میدم
            بازم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X