اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت خروجی منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت خروجی منبع تغذیه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
    میخاستم بدونم که مقاومت خروجی منبع تغذیه رو چطوری میشه محاسبه کرد؟ آیا همون مقاومت =ولتاژ/ جریان هست؟
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

پاسخ : مقاومت خروجی منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
    میخاستم بدونم که مقاومت خروجی منبع تغذیه رو چطوری میشه محاسبه کرد؟ آیا همون مقاومت =ولتاژ/ جریان هست؟
    من فکر میکنم منبع تغذیه تو رنج جریان اسمی که به شما میده مقاومت خروجیش یا صفره یا اصلا قابل محاسبه نیست.
    دلیلش هم اینه که هر چقدر جریان شما تغییر میکنه ولتاژتون به خاطر فیدبک منفی که داره ثابت میمونه بنابراین نمیشه از اون فرمولی که برای محاسبه مقاومت درونی باتری استفاده میشد مقاومت منبع تغذیه رو محاسبه کرد.

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
      مقاومت داخلی تمامی منابع کاملا قابل محاسبس البته نه به اون روشی که شما فرمودین
      مقاومت داخلی منابع رو با مدارات معادل اون منبع میشه محاسبه کرد.
      شما گفتین مقاومت داخلی منبع تغذیه ولی ما انواع بسیار مختلفی از منابع تغذیه داریم
      برای مثال ترانسفورماتور می تونه به عنوان یه منبع تغذیه باشه و مدار معادلش رو هم میشه
      بدست آورد که از طریق اون مدار میشه رفتار داخلی منبع رو بررسی کرد...
      یا باتری هایی که موجودن مقاومت داخلشون یه مقاومت غیر خطی هست که توی شرایط مختلف مقادیر متفاوتی از خودش نشون میده...
      منابع تغذیه سوییچینگ هم مدل های پیچیده ی نیمه هادی خودشون رو دارن ...
      ژنراتور های الکترومکانیکی هم مدارات مدلینگ بسیار پیچیده ای دارن که توی شرایط مختلف بسیار متفاوت هستن...
      در نتیجه سوال شما جواب داره ولی جوابش به این سادگی ها هم نیست ولی یه راه بهتون می گم که یه دید خیلی کلی و غیر دقیق در مورد
      منبع شما بهتون می دهد اونم راهی هستش که توی کتاب های مدار باید خونده باشید
      یه سوال :
      کی بار شما بیشترین انرژی الکتریکی رو از منبع دریافت خواهد کرد ؟؟؟
      وقتی که مقاومت بار برابر با مقاومت داخلی منبع باشه!!!
      در نتیجه شما با یه آزمایش و قرار دادن یه بار متغییر و اندازه گیری توان خروجی مدار ، مقدار مقاومت داخلی رو محاسبه کنید
      البته این توی منابعی که مقاومت غیر خطی دارن شدنی نیست!!!
      موفق و موید باشین :nerd:
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حیدری
        با سلام خدمت شما دوست عزیز
        مقاومت داخلی تمامی منابع کاملا قابل محاسبس البته نه به اون روشی که شما فرمودین
        مقاومت داخلی منابع رو با مدارات معادل اون منبع میشه محاسبه کرد.
        شما گفتین مقاومت داخلی منبع تغذیه ولی ما انواع بسیار مختلفی از منابع تغذیه داریم
        برای مثال ترانسفورماتور می تونه به عنوان یه منبع تغذیه باشه و مدار معادلش رو هم میشه
        بدست آورد که از طریق اون مدار میشه رفتار داخلی منبع رو بررسی کرد...
        یا باتری هایی که موجودن مقاومت داخلشون یه مقاومت غیر خطی هست که توی شرایط مختلف مقادیر متفاوتی از خودش نشون میده...
        منابع تغذیه سوییچینگ هم مدل های پیچیده ی نیمه هادی خودشون رو دارن ...
        ژنراتور های الکترومکانیکی هم مدارات مدلینگ بسیار پیچیده ای دارن که توی شرایط مختلف بسیار متفاوت هستن...
        در نتیجه سوال شما جواب داره ولی جوابش به این سادگی ها هم نیست ولی یه راه بهتون می گم که یه دید خیلی کلی و غیر دقیق در مورد
        منبع شما بهتون می دهد اونم راهی هستش که توی کتاب های مدار باید خونده باشید
        یه سوال :
        کی بار شما بیشترین انرژی الکتریکی رو از منبع دریافت خواهد کرد ؟؟؟
        وقتی که مقاومت بار برابر با مقاومت داخلی منبع باشه!!!
        در نتیجه شما با یه آزمایش و قرار دادن یه بار متغییر و اندازه گیری توان خروجی مدار ، مقدار مقاومت داخلی رو محاسبه کنید
        البته این توی منابعی که مقاومت غیر خطی دارن شدنی نیست!!!
        موفق و موید باشین :nerd:
        سلام
        من منظورم ولتاژ رگولاتور بود.
        میدونم که مقاومت دارن ولی منظور منم همین بود که با اون روشی که مال مدارات خطی هست نمیشه محاسبه شون کرد.
        مثالی هم که شما فرمودید منظور من هم همین بود که به خاطر قیدبک مدار عملا ولتاژ تغییر نمیکنه پس نمیشه اینجوری حسابش کرد.

دیدگاه

ممنون از دوستان بابت جواب
          من منبع تغذیه سوئیچینگی داشتم که میخاستم تو خروجیش یه باری بذارم که بدون بار نمونه.
          چه مقداری رو پیشنهاد میدین؟
          تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X